Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Myši a hraboši

5 posters

Goto down

Myši a hraboši Empty Myši a hraboši

Příspěvek pro padr Mon Jul 22, 2019 4:03 pm

Rajčata venku na záhonech mi ve velkém likvidují myši. Nakoupil jsem pastičky a během 2 dnů chytil 10 potvor, jenže jich tam spousta zůstává. Naštěstí zatím nezrají keříčkové odrůdy, ale spodní vijany tyčkových rajčat mám ožrané. Papriky jim zatím nechutnají, ale požírají např. listy batátů. Mrkev a petržel jsem letos odepsal. První kupodivu padla naťová petržel, ta je pro ně zjevně neodolatelná. Zkrátka po téměř 2 týdnech dovolené mi sežraly kdeco. Teď mám největší dilema, kam zakopávat ty mrtvolky.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Myši a hraboši Empty Re: Myši a hraboši

Příspěvek pro J.R. Mon Jul 22, 2019 5:40 pm

Jake pouzivate pasticky a jakou navnadu ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Myši a hraboši Empty Re: Myši a hraboši

Příspěvek pro Vlasta L. Mon Jul 22, 2019 10:43 pm

Také mám velký problém s myšima. Ještě jsem takovou invazi nezažila. Žerou brambory, mrkev, fazolky z keřů, okusují i listy jahod, cukrové melouny jsou oholené od výhonků se založenými plody, nať kořenové petržele je místy jak posekaná kosou. Pastičky používám ty plastové kulaté sklapovací, návnadu velká zrnka kukuřice. Již jsem o několik přišla, odnesla je s chycenou myší cizí kočka. Pastička-22,- Kč, začínám je vázat ke kolíku, což je docela pracné, ale bojuji, jak se dá...

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Myši a hraboši Empty Re: Myši a hraboši

Příspěvek pro Mirek Tue Jul 23, 2019 8:06 am

Na zahradě to ještě není tak problémové, ale v sádku-vinohrádku je rovněž kalamitní situace. Tam se vlastně jedná o "pole", na kterém máme různé záhony, a ty jsou kompletně provrtány, stejně tak i plochy kde se jen seče tráva. Já tam klasické zeleninové záhony nemám, takže ke škodám prozatím nedochází, ale včera jsem objevil první nahlodaný vodní meloun velikosti okurky. Na tykvích rovněž zatím nic nepozoruji, na melounech taky ne, ty jsou namulčovány černou fólií nebo netkankou. Mám tam i asi 50 metrů řádek cukrové kukuřice, a u každé jedné je díra do země.
Začal jsem se rovněž zajímat o likvidaci přemnožených hlodavců, ale ti (promiňte mi ten výraz) zmrdi z bruselu, zakázali volný prodej návnad nad 150 gramů, a ještě snížili účinnou látku v nich na polovinu. Koupil jsem červené granule Ratimor a ty na zahradě po pár kouskách sypu do děr. Ještě zvažuji nějaké ty pytlíky, které bych jim rovněž nastrkal, ovšem není to levná záležitost.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Myši a hraboši Empty Re: Myši a hraboši

Příspěvek pro Catka Tue Jul 23, 2019 5:38 pm

Já mám tři kočky a o myši je u nás veliká nouze. Kočka chtěla naučit kotě lovit myši, nebo mu alespoň ukázat, jak taková myš vypadá a měla s tím docela problém. Taky krtek se rychle uklidil jinam. Ale kolegové v práci nají podobné problémy a to hlavně na poli.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Myši a hraboši Empty Re: Myši a hraboši

Příspěvek pro Mirek Wed Jul 24, 2019 12:01 pm

Rozvrtanou půdu a chodníčky máme i tady v práci, kde de-facto roste jen tráva a lebeda, která se seče. Běhá to pod nohama, slyším jak to škrabe i mezi stěnama. Včera jsem zakoupil různé návnady, včetně klasických pastiček. Jeden sáček jsem dal k díře, která je venku metr od kanceláře, a za chvíli už "zalézal" dovnitř.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Myši a hraboši Empty Re: Myši a hraboši

Příspěvek pro Mirek Tue Jul 30, 2019 9:47 am

Včera jsem objevil dva cukrové melouny vyžrané tak, že zůstala kůra se šťopkou. Asi budu muset vymyslet nějaké drátěné "klece" na tyto melouny, aby to ty ku_vy šedivé nezlikvidovaly všechno. Cukrové melouny pronikavě voní, na cukety to neleze.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Myši a hraboši Empty Re: Myši a hraboši

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru