Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Choroba meruňky

3 posters

Goto down

Choroba meruňky Empty Choroba meruňky

Příspěvek pro Mirek Sun May 05, 2019 10:51 am

Vloni jsem zakoupil kontejnerovanou meruňku Marlen na podnoži C29 a ještě na podzim ji zasadil. Meruňka letos zakvetla, ale bylo to zrovna v době, kdy se střídalo horko s mrazíky. Plůdek se neudržel žádný, což se ani nedívím, ale znepokojuje mne její růst, či spíše nerůst a deformace listů. Meruňka vypadá velmi špatně a mám dokonce obavy o její přežití. Pokud by na tom byla hodně zle, tak je tam ještě jakási možnost nového zapěstování z letorostu, který vyráží od paty stromku, a vypadá že roste až nad podnoží. Nevíte někdo co by stromku mohlo být? Dotaz jsem zaslal i na "výrobce", stromek jsem prozatím jen přihnojil a trochu ostříhal.

Choroba meruňky 20190513 Choroba meruňky 20190515 Choroba meruňky 20190514 Choroba meruňky 20190516
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroba meruňky Empty Re: Choroba meruňky

Příspěvek pro sasman Sun May 05, 2019 12:00 pm

Já bych to viděl na poškození hmyzem - určitě žír, možná v kombinaci se sáním. Podle toho bych provedl postřik.
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Choroba meruňky Empty Re: Choroba meruňky

Příspěvek pro Mirek Mon May 06, 2019 11:59 am

Něco podobného jsem našel na jednom diskusním fóru, které poskytuje poradenství. Jedna z možností bylo i prochladnutí rašících pupenů nebo špatně (vysoká koncentrace) načasovaný postřik. U mě bych to tipoval na ten mráz, který v té době min. 2x přišel.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroba meruňky Empty Re: Choroba meruňky

Příspěvek pro danielblaha Fri Dec 15, 2023 9:28 am

Aha, takže z diskusního fóra se zdá, že jsou různé možnosti, co mohlo způsobit problémy s rašícími pupeny na stromě. To s prochladnutím pupenů nebo špatným načasováním postřiku zní jako zajímavé teorie. Myslíš si, že ten mráz, co přišel dvakrát, mohl být ten hlavní viník? Zní to docela pravděpodobně.

danielblaha

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 14. 12. 23

Návrat nahoru Goto down

Choroba meruňky Empty Re: Choroba meruňky

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru