Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podpírání větví přetížených ovocem

4 posters

Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jun 13, 2018 2:16 am

Pokude nepřijdou kroupy, tak bud muset i přes probírku plodů podepřít větve podpěrami. Tvar je jasný, jen bych chtěl uzpůsobit tyto podpěry tak, aby výška podepření byla regulovatelná. Ten horní trojůhelník s jednou prodlouženou stranou bych udělal napevno. Trojúhelník bych potom ke stojině přišroubovával vruty (asi 6 mm). Stojinu bych nechal asi delší a používal ji pro různé výšky podepření (jde mně také o skladovatelnost těchto podpěr). Máte někdo zkušenosti s takovou podpěrou s regulovatelnou výškou.
Vladimír

Podpírání větví přetížených ovocem Podpera-vetvi-ovocnych-stromu
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Re: Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro J.R. Wed Jun 13, 2018 6:22 am

Zkusenosti s těmito podperami nemam.
Jak se bude regulovat vyska ?
Tim, ze se odsroubuji a znovu prisroubuji vruty na stojine ?
To pak bude napevno jen jeden spoj a ten taky muze byt spojen vruty.
Ale jinak dobry, především je nutno mit dostatek vhodneho materialu, pokud možno levne.
Letos jsem zatím podeprel jen tresen Napoleonovu, ma delší, tenci vetve.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Re: Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jun 13, 2018 7:17 am

To co je na obrázku červené, tak to by byl jeden díl. Druhý díl stojina. Na ten trojúhelník bych použil střešní latě, spoje hřebíky. Takových kratších do 120 cm mám plno. Na stojinu bych použil něco silnějšího, mám dojem, že tam mám ještě nějaké latě 6 x 4 cm. Do svislé části trojúhelníku bych předvrtal otvory pro vruty a do stojiny bych je šrouboval dle potřebné výšky. V zimě bych je ukládal rozdělané. Materiál mám všechen zadarmo, podstatná část je z různých palet a podobných dřevěných konstrukcí k ochraně zboží při dopravě. Jako palivové dřevo mně to dovezl zeť, já jsem to všechno rozdělal a velkou část mi ohobloval můj kamarád- stolař.
Vladimír

Podpírání větví přetížených ovocem Podp_raimage hosting
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Re: Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro J.R. Wed Jun 13, 2018 8:26 am

A jaky mají rozmer bezne stresni late - 30 x 50 mm ?
V tom spoji uplne vpravo (vrchol trojuhelniku) ale nebudou late na sobe uplne idealne lezet, takze hrebiky by se mohly vytahovat.
Prodavaji se vruty, které se vrchnim materiálem provrtají a pak ho pritahnou ke spodnímu.
Takze se do vrchní late nemusi nic předvrtávat, ale chce to nejakou AKU vrtačku (sroubovak).
Pokud je to hoblovane, tak to je fajnovy material.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Re: Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro padr Wed Jun 13, 2018 8:27 am

Zkušenosti nemám, ale moc mě to zajímá, protože mě to asi čeká taky. Zatím největší přetížený strom mám meruňku a tu jsem svázal provazem (zatím to ještě jde).
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Re: Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jun 13, 2018 1:30 pm

Dnes dopoledne jsem narychlo udělal ten trojůhelník. Horní příčka 80 cm, výztuha cca pod 45 °. Docela jsem se zhrozil, jak jsou ty některé spodní větve přetížené. Udělám asi ještě dvě nebo tři vzpěry a ostatní budu řešit deskami, mám jich plno některé ještě s hřebíky, Na podzim jsem je chtěl spálit, ale když jsem odklopil stříšku nad tou hromadou tak na mne koukali takové skoro myšky, asi to byli rejsci nebo něco takového. Tak jsem ty prkna nechal jak tam byly. Přeci jen bylo před zimou. Pokud se pamatuji, tak naši podkládali ještě ty vzpěry malými destičkami aby se nebořili. U mne to nehrozí. Zkusím k tomu zapíchnout takové železo a možná to i k němu přivážu.
Vladimír
PS.: Omlouvám se za případné chyby. Před čtrnácti dny jsem totiž na zahradě ztratil brýle, které jsem používal při práci a také na počítač. Dosud jsem je nenašel a možná až je najdu tak budou rozsekané sekačkou nebo rozšlapané. Všechno teď píšu s brýlemi ne čtení, oči nalepené na obrazovce.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Re: Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro MrBig46 Fri Jun 15, 2018 6:17 pm

Tak dnes ráno jsem dodělal ještě jeden trojúhelník, přišroubaval jsem stojiny a nejpřetíženější větve jsem podepřel. Podepřel jsem ještě pár větví jen tak deskami, protože už do pondělí nebudu mít čas něco lepšího vyrobit. Pokud to ta meruňka vydrží do mého návratu z dovolené, tak možná udělám další podpěry. Přece je to lepší než ty desky. Je to Velkopavlovická a zraje u mne kolem 15. července, ale letos počítám o deset amožná i více dní dříve.
Dnes jsem se poprvé podíval, mám tam takový malý stromek meruňky. Byly na něm už zralé plody , teď si nemohu vzpomenout jestli je to opravdu Leskra, kterou jsem pořád chtěl. Kdybych ty větve nepodepíral tak bych o tom ani nevěděl, možná bych si všiml až by byly na zemi.
Jsem v časové tísni a tak jsem ještě rychle natrhal třešně na zavařování (Napoleonovu chrupku) a teď zavařuji. Maso v nich není, nevím jestli proto, že jsem sříkal nebo proto, že loni žádné nebyly a pro vrtuli to byl problém.
Vladimír
Podpírání větví přetížených ovocem DSCN2151image host
Podpírání větví přetížených ovocem DSCN2152
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Re: Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro FredaH Tue Jul 10, 2018 1:56 pm

Sice je to k něčemu jinému, ale pro podběr větví používám tyhle teleskopické podpěry (zejména teď když je švestek hojně :-D )

FredaH

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 27. 12. 17

Návrat nahoru Goto down

Podpírání větví přetížených ovocem Empty Re: Podpírání větví přetížených ovocem

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru