Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tenziometry

2 posters

Goto down

Tenziometry Empty Tenziometry

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 07, 2018 9:30 am

Běhěm cca 2 týdnů budu objednávat tenziometry zde.

Zakoupím pravděpodobně typ "Schnell & Robust", na nějaká pochybná hejblátka nejsem zvědav.
Pokud by chtěl někdo nějaký přiobjednat, zašlete SZ.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tenziometry Empty Re: Tenziometry

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jan 10, 2018 2:14 pm

Jiří, někde jsem četl, že tě zajímá má reakce na tenziometr. Jistě je to dobrá věc, ale pro mne nemá žádný praktický význam. V nádobách už prakticky nebudu nic pěstovat a na zahradě dávám všem rostlinám co nejvíc vody co mohu a ještě jim to asi nestačí. Rajčatům to až tak nevadí, je jich trochu méně, ale chuť je podle mne lepší, koncentrovanější. Ostatní se musí smířit s tím, co na ně zbude.
S tím měřením el.vodivosti by se dali jistě dělat různé pokusy, ale to nechám na mladší.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tenziometry Empty Re: Tenziometry

Příspěvek pro J.R. Wed Jan 10, 2018 5:38 pm

Laďo,
   tenziometr žádnou el. veličinu neměří.

Je to trubice naplněná vodou, dole opatřená porézní špičkou, která je vhodně propustná pro vodu, nahoře opatřená měřičem podtlaku. Je-li půda suchá, tak voda ze sondy odtéká v malé míře do půdy, úměrně tomu, jak je půda suchá.  V trubici vzniká podtlak, který měříme a který nám udává míru toho, jak je půda suchá či vlhká. Je-li půda vlhká (po závlaze či po dešti), tak naopak trubice nasává vodu z půdy a my opět zjistíme stav vlhkosti v půdě. Zjišťujeme tak míru dostupnosti vody pro rostliny.

Pro pěstování jahod je to velmi dobrá věc, která rozhoduje o velikosti úrody.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tenziometry Empty Re: Tenziometry

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jan 11, 2018 12:18 am

Tak ne, mně to stejně nezajímá. Návody ani popisy teď už nečtu.Vůbec mne technika v poslední době nezajímá. Za celý život jsem si toho užil dost, stále jsem sledoval co je nového, lítal po veletrzích, četl časopisy, atd. Teď když mám přečíst návod k ovládání televize, tak mám husí kůži.. Také mne mrzí, že mne místo na techniku nedaly rodiče na nějaký humanitní obor, třeba historii, to mne teď zajímá.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tenziometry Empty Re: Tenziometry

Příspěvek pro J.R. Thu Jan 11, 2018 6:02 am

MrBig46 napsal:Tak ne, mně to stejně nezajímá. Návody ani popisy teď už nečtu.Vůbec mne technika v poslední době nezajímá.

O techniku vůbec nejde, ale o pěstování.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tenziometry Empty Re: Tenziometry

Příspěvek pro J.R. Wed May 09, 2018 9:40 am

Mam několik let tenziometr Blumat Digital.
Tenziometry T2-dig10
Pres zimu jsem ho nechal v chodbe na parapetu okna (jako jindy), zrejme trochu utrpel vlhkosti ci nizkou teplotou.
Stale funguje, ale displej je hure citelny.
Do jahod jsem poridil nove tenziometry s analogovym displejem, které by mely byt robustnejsi.
Blumat Digital jsem nasadil do kan. borůvek, merena hodnota cca (-) 50 se mi pro substrat zda OK.
Pro jahody by se mely merene hodnoty pohybovat v rozmezi  (-) 100 az  (-) 200.
Cim vyssi absolutni hodnota, tim je v pude méně vlahy.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tenziometry Empty Re: Tenziometry

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru