Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajčata 2017

+11
Eva Tomišová
MrBig46
Jiřina
padr
Mashell
Ota
kateřina štefkovičová
miseku
J.R.
Uďa
Zdenci
15 posters

Strana 3 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Tue Jan 10, 2017 11:10 am

Catka napsal:Já prvně v životě uvažuji o pořízení skleníku. Ne na běžné pěstování, to mi přijde u nás zbytečné,ale právě na pěstování přísady, aby rostliny chytaly maximum světla. Dokonce mám plonkovní krbová kamna a spoustu dřeva. Taky fíkovníkům v nádobách a citrusům bych lehce prodloužila sezonu. Jdu omrknout nabídky. Ovšem jsem "žid" a vše mi připadá šíleně drahé.

Vytápěný skleníček pro předpěstování nebo prodloužení sezony se určitě skvělá věc, on je navíc paradoxně skvělý i pro běžné pěstování rajčat a hlavně paprik tady u mě na jihu. Vytápění má ale jednu nevýhodu, pokud není přísun tepla a regulace automatická, vyžaduje celodenní (noční) přítomnost a obsluhu. Tzn. nechodit do práce a mít ho u "nosu".
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Thu Jan 12, 2017 3:18 pm

Včera mi dorazila obálka z Ruska a v ní semena rajčete Rubinovyj Kulon F1 (poloraná indeterminantní odrůda s pro mne zajímavým tvarem plodů), dále biofungicid FITOSPORIN M proti hobovým a bakteriálním chorobám, a stimulátor tvorby a růstu plodů BUTON.

Rajčata 2017 - Stránka 3 S-l1600Rajčata 2017 - Stránka 3 S-l1600Rajčata 2017 - Stránka 3 S-l1600
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro J.R. Thu Jan 12, 2017 3:24 pm

Co obsahuje biofungicid FITOSPORIN M ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Thu Jan 12, 2017 4:37 pm

Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro J.R. Thu Jan 12, 2017 4:56 pm

A proti jakym bakteriálním chorobám by mel ucinkovat ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Eva Tomišová Thu Jan 12, 2017 6:51 pm

Dobrý večer, hlásim sa do diskusného fóra  Rajčata 2017.Patrím už asi tiež k fanatickým pestovateľom rajčín. 6. januára som vysiala Štart F1, CristalF1,MandantF1 a včera Milica F1,ToroF1,NikizelF1 a Bejbino F1 na pestovanie v sklenníku, ale aj von do nádob na terasu.Vo februári a marci ešte budem vysievať 3 druhy kríčkových a asi 25 druhov  Cherry, koktejlivých, stejkových a klasických tyčkových. Štartky a Cristal mi už začínajú klíčiť, tak som zvedavá, aký bude tento rok. Minulý som v sklenníku obrala prvé Pollicino a Štartky 27. mája a vonku Bejbino o 2 týždne neskôr(sadila som s už veľkou násadou plodov).Rastliny v sklenníku som likvidovala začiatkom novembra  a zelené plody mi odtrhnuté dozrievali temer do Vianoc.(Aj keď chuť už nebola neviemčo.) Už sa teším na novú sezónu. Máte tu veľa podnetných príspevkov . Zaujímavé sú najmä pokusy p. Vladimíra a Catky. Želám všetkým veľa pestovateľských úspechov. Smile
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro miseku Thu Jan 12, 2017 7:07 pm

Eva Tomišová napsal:Dobrý večer, hlásim sa do diskusného fóra  Rajčata 2017.Patrím už asi tiež k fanatickým pestovateľom rajčín. 6. januára som vysiala Štart F1, CristalF1,MandantF1 a včera Milica F1,ToroF1,NikizelF1 a Bejbino F1 na pestovanie v sklenníku, ale aj von do nádob na terasu.Vo februári a marci ešte budem vysievať 3 druhy kríčkových a asi 25 druhov  Cherry, koktejlivých, stejkových a klasických tyčkových. Štartky a Cristal mi už začínajú klíčiť, tak som zvedavá, aký bude tento rok. Minulý som v sklenníku obrala prvé Pollicino a Štartky 27. mája a vonku Bejbino o 2 týždne neskôr(sadila som s už veľkou násadou plodov).Rastliny v sklenníku som likvidovala začiatkom novembra  a zelené plody mi odtrhnuté dozrievali temer do Vianoc.(Aj keď chuť už nebola neviemčo.) Už sa teším na novú sezónu. Máte tu veľa podnetných príspevkov . Zaujímavé sú najmä pokusy p. Vladimíra a Catky. Želám všetkým veľa pestovateľských úspechov. Smile

Paní Evo, zajímalo by mě, ve které části Slovenska pěstujete (alespoň okres a nadm. výška)? Skleník máte polykarbonát nebo sklo? Sklízet rajčata koncem května je podle mě úspěch, také bych si to přála. Kdy sázíte rajčata z lednového výsevu do skleníku? Předem děkuji za odpověď.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Jiřina Thu Jan 12, 2017 8:23 pm

Odrůda Rubinovyj Kulon F1 je zajímavá už tím, že je indeterminantní. Rajčata se tvarem jeví na zpracování a ta bývají většinou keříčková, která se válí po zemi. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Catka Fri Jan 13, 2017 5:09 pm

Nikdy jsem neměla v oblibě žlutá nebo oranžová rajčata. Ale časy se mění a moje názory taky. Loni jsem vypěstovala krásnou rostlinu Orange Strawberry, která měla nádherné velké plody. Nakrájené na talíři vypadaly zajímavě exoticky a připomínaly spíše kaki než rajče. Tak jsem letos nějaká oranžová rajčata přikoupila. Na obrázku taky Brad's Black Heart.
Rajčata 2017 - Stránka 3 P1030714
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Eva Tomišová Sat Jan 14, 2017 7:48 am

miseku napsal:
Eva Tomišová napsal:Dobrý večer, hlásim sa do diskusného fóra  Rajčata 2017.Patrím už asi tiež k fanatickým pestovateľom rajčín. 6. januára som vysiala Štart F1, CristalF1,MandantF1 a včera Milica F1,ToroF1,NikizelF1 a Bejbino F1 na pestovanie v sklenníku, ale aj von do nádob na terasu.Vo februári a marci ešte budem vysievať 3 druhy kríčkových a asi 25 druhov  Cherry, koktejlivých, stejkových a klasických tyčkových. Štartky a Cristal mi už začínajú klíčiť, tak som zvedavá, aký bude tento rok. Minulý som v sklenníku obrala prvé Pollicino a Štartky 27. mája a vonku Bejbino o 2 týždne neskôr(sadila som s už veľkou násadou plodov).Rastliny v sklenníku som likvidovala začiatkom novembra  a zelené plody mi odtrhnuté dozrievali temer do Vianoc.(Aj keď chuť už nebola neviemčo.) Už sa teším na novú sezónu. Máte tu veľa podnetných príspevkov . Zaujímavé sú najmä pokusy p. Vladimíra a Catky. Želám všetkým veľa pestovateľských úspechov. Smile

Paní Evo, zajímalo by mě, ve které části Slovenska pěstujete (alespoň okres a nadm. výška)? Skleník máte polykarbonát nebo sklo? Sklízet rajčata koncem května je podle mě úspěch, také bych si to přála. Kdy sázíte rajčata z lednového výsevu do skleníku? Předem děkuji za odpověď.

Bývam v nadm. výške 400m. Sadím prvé rastlinky vždy okolo 6. januára, prisvetľujem im, aby sa nevyťahovali. Do studeného preskleného sklenníka ich sadím začiatkom apríla- už kvitnúce, alebo dokonca s malými plodíkmi.V prípade chladného počasia ešte ich nadokrývam cez plastové rozkladacie oblúky zakúpené v Lídli netkanou textíliou, tak im neuškodia ani slabé nočné mrazíky. Na von sadím do kontajnerov3-5l a tiež presádzam aj s balom do veľkých jám už raslinky s plodmi, pár rastlín nechávam pri južnej stene v 40- 50 l mechoch. Inak, pokiaľ sú kvetináče menšie, pravidelne ich otužujem. Pre predĺžený zber ešte množím odrezkami, alebo neskorším výsevom. Vlani som posledné priesady sadila po zbere cesnaku začiatkom júla a prevažne ešte dozreli. Viem, je to pracné, ale je to koníček a keďže som na dôchodku tak mám v rámci možností na to čas. Eva T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 14, 2017 8:35 am

Eva Tomišová napsal:Bývam v nadm. výške 400m. Sadím prvé rastlinky vždy okolo 6. januára, prisvetľujem im, aby sa nevyťahovali. Do studeného preskleného sklenníka ich sadím začiatkom apríla- už kvitnúce, alebo dokonca s malými plodíkmi.V prípade chladného počasia ešte ich nadokrývam cez plastové rozkladacie oblúky zakúpené v Lídli netkanou textíliou, tak im neuškodia ani slabé nočné mrazíky.

Dobrý den paní Evo, vítám Vás mezi námi rajčatovými (nejen) šílenci Very Happy a přeji hodně pěstitelských úspěchů.

Ne vždy počasí takovéto skoré výsadbě přeje, přestože je relativně teplo. Ani u mě na jihu Jižní Moravy se vloni takováto výsadba moc nepovedla, bohužel. Chladné noci zastavily růst sazenic ve skleníku na měsíc a půl až dva, o paprikách ani nemluvě. Rajčata ve skleníku nakonec začala zrát jen asi 7-14 dnů dříve než ta venkovní výsadba, která proběhla o dva měsíce později.
Nyní mám 4 malé pokusné rostlinky, hlavní výsev bude v půlce března, něco málo koncem ledna pro výsadbu u baráku, kde je oproti zahradě o "14 dnů tepleji". Silně omezuji výsadbu do kbelíků a nahrazuji ji vyvýšenými záhony, ne že bych s nimi nebyl spokojen, ale v horkých dnech jim nemohu věnovat patřičný čas vzhledem k pracovnímu vytížení.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 14, 2017 8:39 am

J.R. napsal:A proti jakym bakteriálním chorobám by mel ucinkovat ?
Spektrum je vyjmenováno na stránce s uvedeným odkazem, ale co je bakteriální nebo houbové neřeším, možná je to to "i drugie".
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Eva Tomišová Sat Jan 14, 2017 9:07 am

Mirek napsal:
Eva Tomišová napsal:Bývam v nadm. výške 400m. Sadím prvé rastlinky vždy okolo 6. januára, prisvetľujem im, aby sa nevyťahovali. Do studeného preskleného sklenníka ich sadím začiatkom apríla- už kvitnúce, alebo dokonca s malými plodíkmi.V prípade chladného počasia ešte ich nadokrývam cez plastové rozkladacie oblúky zakúpené v Lídli netkanou textíliou, tak im neuškodia ani slabé nočné mrazíky.

Dobrý den paní Evo, vítám Vás mezi námi rajčatovými (nejen) šílenci Very Happy a přeji hodně pěstitelských úspěchů.

Ne vždy počasí takovéto skoré výsadbě přeje, přestože je relativně teplo. Ani u mě na jihu Jižní Moravy se vloni takováto výsadba moc nepovedla, bohužel. Chladné noci zastavily růst sazenic ve skleníku na měsíc a půl až dva, o paprikách ani nemluvě. Rajčata ve skleníku nakonec začala zrát jen asi 7-14 dnů dříve než ta venkovní výsadba, která proběhla o dva měsíce později.
Nyní mám 4 malé pokusné rostlinky, hlavní výsev bude v půlce března, něco málo koncem ledna pro výsadbu u baráku, kde je oproti zahradě o "14 dnů tepleji". Silně omezuji výsadbu do kbelíků a nahrazuji ji vyvýšenými záhony, ne že bych s nimi nebyl spokojen, ale v horkých dnech jim nemohu věnovat patřičný čas vzhledem k pracovnímu vytížení.

Pán Mirek, aj ja som vlani počítala ešte so skoršou úrodou, zaskočili ma tiež chladné noci, v sklenníku som keď boli tie silné nočné mrazy až do -5 a pomrzli mi všetky broskyne a marhule zapalovala na noc pre istotu kahance a rajčiny mala aj cez deň nadokryté tou bielou netkanou textíliou, aby si naakumulovali aspon trocha tepla.Takže sice rast sa trocha zastavil, ale rýchle sa spamätali Ostatné som sadila von až po 15. máji.Je to pracné , ale mám na to čas- pokiaľ budem vládať.Prajem pekný víkend.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 14, 2017 9:35 am

Pracné to je každopádně, o tom vím své, ale když to jednoho baví .... Bohužel noční teploty byly v dubnu a květnu (i červnu) tak nízké, že ani odpolední hice moc nepomáhaly. K poškození mrazy nedošlo, ale měsíc a půl to ve skleníku čučelo.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro J.R. Sat Jan 14, 2017 9:54 am

Mirek napsal:Spektrum je vyjmenováno na stránce s uvedeným odkazem, ale co je bakteriální nebo houbové neřeším, možná je to to "i drugie".
A jak, kdy a na co to plánujete aplikovat ?

Podle agromanualu je ucinna latka "Bacillus subtilis spóry kmen QST 713" obsazena v pripravku SERENADE ASO.
Label od firmy Bayer je zde.

Doporucene pouziti je velmi siroke, ale není jasne nakolik, s tim jsou zkusenosti a jak ucinne to funguje. Na podzim jsem nasel nejake
americke stranky ke kan. boruvkam, byl tam doporucovam pripravek SERENADE ASO, resp. SERENADE MAX, ale krome plisne sede
byl u ostatních chorob - co se tyce ucinnosti - uveden otaznik (?).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Eva Tomišová Tue Jan 17, 2017 9:21 am

Catka napsal:Rozhodla jsem se, že se nenechám Vladimírem zahanbit a také napíšu "vědeckou" studii a to na téma: "Vliv doby výsevu na vývoj rajčete". Mám dostatek vlastních semen a tak mohu experimentovat, nějaký čas taky najdu. První semínka jsem vysela 13.11. a budu pokračovat vždy po měsíci, takže další výsev bude 13.12.. a poslední 13.3. V konečném součtu budu mít 5 rostlin od jedné odrůdy a budu moci porovnávat. Na fotce rajčata z 13.11.
Rajčata 2017 - Stránka 3 16120501

Pani, Jana, ako pokračujú rastlinky z novembrového a decembrového výsevu? Prisvetľovali ste im? Ja vždy prvé skoré sorty vysievam okolo 6. januára, ale videla som vlani, keď som bola na prechádzke so psíkmi na presklenej verande na južnom okne už v marci prvé červené rajčiny.Prajem pekný týždeň.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Catka Tue Jan 17, 2017 10:22 am

Rajčata z listopadového výsevu jsou vysoká mezi 25-30 cm. Díky vysokému počtu slunečných dní vypadají nevytáhle, zdravě a krásně. Zvolila jsem Annu Russian, Hugo, Banán červený a Scatolone. Kromě posledního už mají všechna poupata a ty největší právě AR, je taky nejranější. Rostlinky z výsevu prosincového mají zhruba 8 cm a zatím si na nic nestěžují. Lednový výsev ještě neleze. Nepřisvětluji, nemám čím, nejsem tak technicky na výši, jako zdejší pánové. Zjistila jsem, že rajčatům vyhovuje veliký rozdíl mezi denní a noční teplotou, pak se nevytahují. U mě je to někdy až z 35°C na 12°C. Pokusila jsem se vyfotit nějaké to poupě.
Rajčata 2017 - Stránka 3 P1040009
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Eva Tomišová Tue Jan 17, 2017 12:44 pm

Catka napsal:Rajčata z listopadového výsevu jsou vysoká mezi 25-30 cm. Díky vysokému počtu slunečných dní vypadají nevytáhle, zdravě a krásně. Zvolila jsem Annu Russian, Hugo, Banán červený a Scatolone. Kromě posledního už mají všechna poupata a ty největší právě AR, je taky nejranější. Rostlinky z výsevu prosincového mají zhruba 8 cm a zatím si na nic nestěžují. Lednový výsev ještě neleze. Nepřisvětluji, nemám čím, nejsem tak technicky na výši, jako zdejší pánové. Zjistila jsem, že rajčatům vyhovuje veliký rozdíl mezi denní a noční teplotou, pak se nevytahují. U mě je to někdy až z 35°C na 12°C. Pokusila jsem se vyfotit nějaké to poupě.
Rajčata 2017 - Stránka 3 P1040009

To je pekné,ja mám v noci nastavenú v dome teplotu na 18 stupnov a nemám takú miestnosť, kde by sa mi dala zregulovať na nižie, no na budúci rok skúsim niečo vyšpekulovať a vysejem aj ja skoršie Annu Rusian som doteraz nepestovala, ale počula som na ňu chvály. Som zvedavá, ako dopadnú vaše pokusy s postupným vysievaním už od novembra. Moje januárové už zišli, tak im večer trocha prisvetľujem Led .(prenášam ich ako mačka mladé.)
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Catka Fri Jan 20, 2017 10:13 am

Začínají se mi líbit rajčata s bramborovým listem, jsou elegantní. Letos mám poprvé odrůdy Black Pear a Japanese Black Trifele. Na obrázku vypadají zajímavě, tak se těším na chuť. Můžu si dovolit od každé jen jeden kousek, bo jsem to přehnala s počtem odrůd, tak snad se zrovna tyto dvě rostliny povedou, dnes vypadají spokojeně, protože je opět krásně slunečno.
Rajčata 2017 - Stránka 3 P1040021
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Fri Jan 20, 2017 11:05 am

Právě dorazila semínka rajčat Kibic a Zabava (protáhlý typ) a klasické odrůdy Jabloňka Rosii.

Rajčata 2017 - Stránka 3 40 Rajčata 2017 - Stránka 3 2171384 Rajčata 2017 - Stránka 3 1910221_mini4
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Catka Sun Jan 22, 2017 4:08 pm

Tak jsem si lebedila, jak krásně mi vylezla ruská semínka a rostlinkám už začaly růst pravé lístky, skoro stoprocentní klíčivost, nádhera. Dnes jsem si při vytahování žaluzií převrhla tu misku na zem. Tolik sprostých slov, jako dnes, jsem snad nepoužila za poslední dva roky. Rajčata jsem povybírala z kopce zeminy a zasadila znovu. Nevím ovšem co je co, mám dokonalý ruský guláš.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Sun Jan 22, 2017 6:12 pm

tak to je smůla,taky se mi to už přihodilo-a ještě i polámalo.

Jinak pro p.Mirka- ty hodně protáhlé rajčata,ty sou fakt super-můj oblíbený tvar.
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 22, 2017 7:22 pm

No, jsem zvědavý jaké Zabavy budou.

Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Catka Mon Jan 23, 2017 11:32 am

Lehký report z mých pokusů. Rajčata vysetá 13.11. opět důkladně prokořenila substrát v kelímcích a tak jsem je přesadila do větších černých kontejnerů a jejich kolegy z 13.12. do větších kelímků. Rostou docela rychle, ještě že mám dost jižních oken. Malá ukázka: Scatolone
Rajčata 2017 - Stránka 3 P1040032
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Mirek Mon Jan 23, 2017 3:05 pm

Pěkné Catko!!!
Zdá se mi, že ta rajčátka, která jsem přesadil do kelímků se poněkud vytahují, přestože mají umělé osvětlení 12 h denně. Budu je muset dát do černých kontejnerů 10/10, kde by se měly dát "širší" cestou. Tohoto jsem si všiml již vloni, zkusím porovnat.

Rajčata 2017 - Stránka 3 104_5768

Vlevo čtyři rajčátka pikýrovaná, ve vaničce jsou přebytky, které mě bylo líto vyhodit, a ty použiji na vysazení do kontejnerů.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2017 - Stránka 3 Empty Re: Rajčata 2017

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru