Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YaraMila Complex

3 posters

Goto down

YaraMila Complex Empty YaraMila Complex

Příspěvek pro Zdenci Sun Mar 06, 2016 9:04 pm

Někdy ve starších přispěvcích se pan J.R. zmiňoval o postřiku tímto hnojivem na list. Nějak to nemohu dohledat a tak bych chtěl pana Jiřího poprosit, aby postup a dávkování zveřejnil zde. Děkuji
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

YaraMila Complex Empty Re: YaraMila Complex

Příspěvek pro J.R. Mon Mar 07, 2016 6:11 am

Hnojivo YaraMila Complex pouzivam, ale ne ve forme postriku na list. Jedna se o granulovane hnojivo, které se relativne dobře rozpousti,
tj. lepe a rychleji nez Cererit, ale hure a pomaleji nez Kristalon.

Pro postrik na list je lepe pouzit kapalna nebo krystalicka hnojiva, i když YMC by sel také pouzit, ale musel by se rozpustit předem.

Jako zakladni univerzalni hnojivo na list pouzivam Wuxal Super (jiné hnojivo ne Wuxal Calcium). Slozeni -  98g/l N, 98 g/l P2O5, 73 g/l K2O, 11 g/l S a stopové prvky B, Fe, Cu, Mn, Mo, Zn - tj. cca 10 % dusiku (i P a K) .

Davkovani - zalezi pro jakou plodinu. Popis pro Wuxal Super je napr. zde.

Okurky, rajčata, paprika: 2x před květem, 3 - 4x v době plodnosti s odstupy 14 dnů. Dávka 5 l/ha (tj. 50 ml/100m2 a 10 l vody.)

Jahodník: aplikace 1x týdně. Dávka 0,1 - 0,2 procent (tj. 10-20 ml/100m2 a 10 l vody.).

Pokud chci pouzit jiné hnojivo, tak vychazim z doporuceni pro Wuxal Super. Když je jiné hnojivo silnejsi ci slabsi, upravim podle toho davkovani. Postrik delam ve vecernich hodinách, přes den jen vyjimecne, pokud není prilis slunecno (aby se nespalily listy).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

YaraMila Complex Empty Re: YaraMila Complex

Příspěvek pro Zdenci Mon Mar 07, 2016 8:50 am

Děkiji Vám za vyčerpávající odpověď. Zřejmě jsem si to popletl. Dostal jsem právě pytel YMC a tak mě to zajímalo.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

YaraMila Complex Empty Re: YaraMila Complex

Příspěvek pro J.R. Mon Mar 07, 2016 3:51 pm

YMC obsahuje 50% fosforu ve forme polyfosfatu a mel by byt dobry po vysadbe pro rust korenu.

Celkový dusík jako N 12 %
nitrátový N 5 %
amoniakální N 7 %

Ale obsahuje dost amoniakálního dusiku, který zrejme brani prijmu vapniku, takze to chce ve vhodnou prejit na hnojeni Kristalon Plod a kvet a ledkem vapenatym.

Ještě Wuxal Super - drive (nedavno) se pro okurky, rajčata, papriky doporucovala dávka jen 3 l/ha. Ale také se mi zdalo, ze ten postrik na list nemá moc efekt. Letos vyzkousim 5 l/ha (to se doporucuje i doporučovalo i drive pro brambory a tam to vypadalo, ze to efekt ma).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

YaraMila Complex Empty Re: YaraMila Complex

Příspěvek pro J.R. Sun Aug 26, 2018 10:18 am

V tomto clanku se uvadi, ze dusičnanovy (nitrátový) dusík (NO3-) neni v pude vazan, je velmi pohyblivy a z pudy se vyplavuje.
Oproti tomu amonny (amoniakální) dusík (NH4+) je v pude vázán a nevyplavuje se.

Overoval jsem si to a je to tak - nejen velke deste, ale i intenzivni zalevani muze vyplavit dusičnanovy (nitrátový) dusík,
zatímco amonny (amoniakální) dusík je v pude vázán.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

YaraMila Complex Empty Re: YaraMila Complex

Příspěvek pro miseku Wed Feb 06, 2019 11:45 am

Dáváte někdo toto hnojivo do skleníku jako základní hnojení před výsevem? Příp. v jaké dávce?
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

YaraMila Complex Empty Re: YaraMila Complex

Příspěvek pro J.R. Wed Feb 06, 2019 1:16 pm

Zatím jsem nedaval, protože jsem daval kompost nebo zampionovy substrat a pak 1x tydne Kristalon nebo ledek vapenaty.
Letos zvazuji, ze dam - asi doporučenou davku na dolni hranici - cca 0.5 kg / 10 m2.
Pak zas chci stridat Kristalon a ledek vapenaty
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

YaraMila Complex Empty Re: YaraMila Complex

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru