Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostružina TRIPLE CROWN

5 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Tue Feb 03, 2015 1:22 pm

Nemá někdo zkusenosti s touto ostružinou ? Docetl jsem se na internetu, ze je odolna vuci chorobam (pestovani mozne i bez pesticidu), dostatecne mrazuvzdorna a ma vybornou chut.

Mel jsem jakousi ostruzinu z mistniho zahradnictvi, kde se si na popis odrud moc nehraji (snad Thornfree) - chut v podstate jen kysela, trpěla viditelne chorobami (i když jsem ji občas postrikal fungicidy). Docetl jsem se tedy, ze beztrnne ostruziny jsou obecne nachylne k chorobam.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Fri Feb 06, 2015 9:34 am

Zaujala mne také nova ci novejsi polska odruda POLAR, i když tak nejak vice verim americkym odrudam. Mozna je to jen předsudek. Ale nevim, co je to za modu nabízet především beztrnne otruziny, na techto strankach je polovina odrud ostruzin s trny. Radsi bych mel ostruzinu s vybornou chuti, na trnech mi moc nesejde.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Fri Feb 06, 2015 1:39 pm

Mám na zahradě tři beztrné odrudy a to Navaho, Dirksen a nějakou bezejmennou. Dirksen je úžasně plodná ostružina, plody jsou krásné a veliké, jen trochu kyselé. Sladké bývají až těsně před spadnutím na zem. Nejdříve jsem byla tou chutí lehce rozčarovaná, ale naučila jsem se s tím pracovat a zmrzlina, marmeláda a sirup jsou dokonalé. Zvláštní chuť má ostružina japonská Rubus phoeniculasius, ale tu se mi nějak nedaří namnožit.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Fri Feb 06, 2015 2:13 pm

Ostružiník japonský (Rubus phoenicolasius) jsem mel, loni jsem se s nim rozloucil. Plody male i relativne maly počet. Nebyl asi na nejlepsim stanovisti, ale moje predstavy nesplnoval. Kysele ovoce nemam moc rad, uprednostuji primou spotřebu nebo mrazeni, v pripade ostruzin by mne stacilo primerene množství na ochutnani. Sirup napr. z malin je velmi chutny, ale deti to moc nechteji, nakonec to musim spotřebovat sam. Takze maliny také jen na primou spotřebu.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Sat Feb 07, 2015 10:46 am

Dve otázky na pani Katku:

- jak delate zmrzlinu z ostruzin (ci stavy) ?
- nejake choroby se Vam na ostružinách nevyskytuji ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Sat Feb 07, 2015 7:09 pm

Ještě jsem se nesetkala u ostružin se žádnou chorobou,naopak,rostou a plodí jako divé.Většinu úrody zmrazím, ale většina příbuzných je "bio", tak vysoce oceňují i další výrobky. Pořídila jsem zmrzlinovač a ten jede v sezóně nepřetržitě.Ostružiny se rozmixují, zbaví se zrníček přes sítko, smíchají s bílým jogurtem, cukrem a šoupnou do přístroje.Paráda. Nejvíc hvězdiček ale získala zmrzlina jahodová. Šťávy dělám zastudena,ostružiny rozmačkám,přidám kyselinu citronovou a po 24 hodinách přecedím přes plátno, zamíchám cukr.Skladuji v plastu v mrazničce,konzervační přípravky nejsou povoleny.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Mirek Sat Feb 07, 2015 7:31 pm

U nás se na ostružinách objevuje Rez ostružinová celkem hojně. Vloni jsem udělal radikální řez, rovněž namnožil ty "lepší" a vyklučil na zahradě ty neustále napadené Vlnovníkem ostružiníkovým.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Sat Feb 07, 2015 7:39 pm

Ostružina Dirksen, vloni bylo z jedné rostliny asi 30kg plodů.

Ostružina TRIPLE CROWN Ou31n6   Ostružina TRIPLE CROWN 2qc359v
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Sun Feb 08, 2015 11:06 am

Velmi pekne ostruziny a 30 kg z jedne rostliny je hodne. Hnojite ho a pokud ano cim a v jakem množství ? Jakou plochu rostlina zabira ?

Drobne ovoce chce pro zlepseni chuti resp. tvorbu cukru prihnojovat draslíkem (siran draselny) resp. komplexnim hnojivem s vyssim obsahem drasliku. Taky bych zvazil opakovany postrik hnojivem na list (Wuxal Super nebo Kristalon Plod a Kvet), mozna by se chut vylepsila.

Kolik v dnesni době stoji takovy 'strojecek' na zmrzlinu ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Sun Feb 08, 2015 12:13 pm

Ostružině přidám na jaře kyblík uleželého hnoje a kompost, speciální hnojiva nepoužívám. Zkusím teda přidat ten draslík. Rostlina je obrovská, mívá tři šlahouny, které zkracuju tak na tři metry a ty boční stříhám za čtvrtým očkem.Je umístěná na místě, kam celý den svítí slunce a od severu je chráněná jehličnany.Neuváženě jsem si ji namnožila a mám teď rostliny čtyři. Asi půjdu ostružiny prodávat na trh.
Zmrzlinovač stojí tak 700 korun.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Mon Feb 09, 2015 11:31 am

Mozna by nebylo spatne uvazovat i o prihnojeni horcikem (horkou soli), zlepšila by se fotosyntenticka asimilace (a tvorba cukru). Horka sul je cira, dobře se rozpousti, da se pouzit ve forme hnojive zálivky ke korenum nebo jako postrik hnojivem na list.

Pokud nemate postrikovac, tak pripadne o jeho porizeni uvazujte. Mozna by Vam stacil 'prirucni' o objemu 2 l, mam takovy do skleniku. Ale chce to nejaky kvalitnejsi, aby dobre tlakoval, takove ty levne z hobbymarketu jsou obvykle jen ke vzteku.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Fri May 22, 2015 10:37 am

Každý asi máme nějakou komoditu, které se v našich podmínkách báječně daří, netrpí žádnými chorobami a poskytuje parádní úrodu. U mě to jsou jednoznačně ostružiny. Nežerou mi je slimáci, nelikvidují mšice,netrpí žádnými houbovými chorobami, prostě jsou naprosto bezúdržbové. Když koukám na tu obrovskou násadu květů, tak hledám ve slevách nový mražák. Taky by mi určitě chutnal ostružinový likér, jdu nějaký recept vygooglit.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Fri May 22, 2015 9:26 pm

U mne neni bezudrzbove prakticky nic. Byvaly tresne, ale ani to uz dnes zcela neplati. Ale ja rad bojuji s necim, o co je v rodine zajem, coz o ostruzinach u mne neplati.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Fri Jul 17, 2015 3:32 pm

Tak už nastal čas sklizně ostružin. Nestačím rostliny podepírat a uvazovat, tolik mají plodů. Já snad založím nějaký kvas, nebo vyrobím likér.

Ostružina TRIPLE CROWN P1020993

Ostružina TRIPLE CROWN P1020987
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Mirek Sat Nov 07, 2015 11:45 am

Mirek napsal:U nás se na ostružinách objevuje Rez ostružinová celkem hojně. Vloni jsem udělal radikální řez, rovněž namnožil ty "lepší" a vyklučil na zahradě ty neustále napadené Vlnovníkem ostružiníkovým.

Tak jsem namnožil ostružiny od baráku a vysadil je na zahradu vloni před zimou. Během letošního roku vyhnaly jako divé na několik metrů, takže ty u baráku (napadávané rzí) mohu vyklučit, a uvažuji že bych na jejich místo dal kiwi.
Množení je velmi jednoduché, stačí květináč se zeminou a do ní pichnout konec výhonu ostružiníku. Velmi rychle to zakoření, jakmile prorostou kořeny otvory v květináči, ustřihnu a zasadím.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Sat Nov 07, 2015 11:59 am

Koupil jsem v srpnu 1 rostlinu TRIPLE CROWN, presadil jsem ji zatím do 10 l kontejneru a kontejner na zimu zakopal (zanoril) do zahonu. Pripadne namnozim dle Vaseho navodu, ale tak nejak nemam na ostruziny moc mista.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Thu Jul 14, 2016 6:03 pm

U loňského příspěvku o začátku sklizně ostružin mám datum 17. Letos už týden keříky ozobáváme. Vypadá to na obrovskou úrodu. Ostružiny jsou TOP potravina a tak se je pokusím všechny smysluplně zužitkovat.
Ostružina TRIPLE CROWN P1030433
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro J.R. Thu Jul 14, 2016 7:11 pm

U mne ostruziny teprve odkvetly. Triple Crown ma jen par plodu, koupil jsem loni maly kerik. Kupodivu ostruziny nenapada
bejlomorka jako maliny.

Na ostruziny nemam místo, všude jsem nacpal jahody a kan. boruvky ...
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Fri Jul 22, 2016 8:03 am

Právě se mi podařilo zachránit před opeřenci něco z úrody Japonského ostružiníku. Plody mají zvláštní lahodnou chuť a jsou sladké. Letos je drzost kosáků neuvěřitelná. Dojdu k němu na vzdálenost půl metru a on sedí a v očích má otázku: "Co bys ženská chtěla, právě snídám."
Ostružina TRIPLE CROWN P1030476
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Mirek Fri Jul 22, 2016 11:24 am

Nikdy nebyli kosi tak oprskli jako letos, nikdy jsem nemusel zakryvat kere. Asi je nacase vymenit krmitko za vzduchovku.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Catka Fri Aug 12, 2016 9:30 am

Opět jsem se dočetla, jak jsou ostružiny velmi zdravé.Mimo jiné pomáhají při zánětech (zlobí mě achilovka) a posilují zrak (nosím brýle). Letošní úroda je obrovská, i když plody jsou nacucané vodou. Jen doufám, že režná, do níž jsem ostružiny naložila a tento likér je letos TOP, je natolik kvalitní, aby ty účinky na zrak nesnížila.
Ostružina TRIPLE CROWN P1030698
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro sapmok Wed Nov 20, 2019 2:43 pm

U mne jsou ostružiny TOP a tak stále vysazuju nové a v různých odrůdách. Very Happy Víno je z nich nejlepší. Very Happy
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 19. 11. 19
Location : v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro padr Sun Nov 24, 2019 9:55 am

Mohli byste mi, prosím, doporučit odrůdu ostružin? Nemusí být extra úrodná, spíš očekávám výbornou chuť a rostlinu, která mi nezaplevelí celou zahradu.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Mirek Sun Nov 24, 2019 11:28 am

V posledních letech jsem s ostružinami na štíru, není problém až tak rez ostružinová, jako že plody jsou devastovány roztočníky.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro sapmok Sat Nov 30, 2019 12:29 am

padr napsal:Mohli byste mi, prosím, doporučit odrůdu ostružin? Nemusí být extra úrodná, spíš očekávám výbornou chuť a rostlinu, která mi nezaplevelí celou zahradu.
Třeba Reuben nebo Black Satin i Triple Crown je skvělá pokud je pravá.
Aby se ostružiník nerozlézal po zahradě, tak je velmi potřebný letní řez, kterým se zamezí dotyku růstových vrcholů se zemí, které velmi rádi zakořeňují a vytváří tak nové rostliny.
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 19. 11. 19
Location : v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Návrat nahoru Goto down

Ostružina TRIPLE CROWN Empty Re: Ostružina TRIPLE CROWN

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru