Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajčata 2020

+6
Zdenci
padr
miseku
MrBig46
Eva Tomišová
sasman
10 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro MrBig46 Tue Mar 31, 2020 5:54 pm

A co je na tom špatné, že nějaký amatér si chce doma vypěstovat rajčata? Mimo jiné já jsem také amatér a nestydím se za to.
                                      Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Catka Tue Mar 31, 2020 7:00 pm

Mně se tenhle způsob pěstování nelíbí. Chvilku jsem koketovala s nápadem jeden takový pytlík se zeminou koupit. Já na korunu moc nehledím, ale stál asi 150kč. Jmenovalo se to Otoč a sázej a místo tam bylo na dvě sazenice. Obě rostliny by byly velmi blízko sebe a překážely by si, bylo by nutné je vyvázat daleko od sebe a nebo naopak do sebe zaplést. Já mám navíc neustálé nutkání rostliny někam stěhovat a to by asi nešlo. Na záhonech stačí rajče zasadit do země a na ostatní stačí vhodná nádoba. Ale efektní to je hodně.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Mirek Tue Mar 31, 2020 8:02 pm

MrBig46 napsal:A co je na tom špatné, že nějaký amatér si chce doma vypěstovat rajčata? Mimo jiné já jsem také amatér a nestydím se za to.
                                      Vladimír

Ano, každý kdo s rostlinami nekšeftuje je amatér, jsou taky amatéři, kteří pěstují jedno rajče v květináči, a jsou amatéři, kteří vysazují stovky odrůd a píší o tom na webu, všichni kdo pěstují pro svou potřebu jsou amatéři. Navíc není amatér jako amatér, ale už vůbec jsem nepsal o nich. Napíši to tedy jinak. Tohle je určeno bro "blbce", kteří nejsou ani amatéři, protože i amatér jako já ví, že v takovém pytli se zemina zapaří a kořeny mohou uhnít, "běžný" amatér ví, že i takovýto pytel potřebuje dýchat a potřebuje odvodnění, pokud tedy nemá zálivku napíchnutou na počítač, čidlo vlhkosti a další udělátka.

Já jako amatér, bych nikdy nedoporučil začátečníkovi, který potřebuje mít i označená místa pro vytřihnutí díry, pěstování v takovémto pytli. Ten dotyčný potřebuje prodat, nic jiného v tom není. Ještě to dokáži pochopit u květináčků pro děti, které se v prodeji sem tam objevují i se semínkem v zemině.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro padr Tue Mar 31, 2020 11:47 pm

Psal jsem pracháči, protože to je taková má představa - mám psa, bazén, terasu, co ještě nemám? Vlastní rajčata, abych se měl čím pochlubit. Čili potřebuje vlastní rajče, ale nebude do toho investovat čas a úsilí, takže zvolí variantu pytle. Jednoduché čisté řešení, které nefunguje. Spousta lidí vyhodí hodně peněz za takovéto věci, které jsou pěkné na obrázku, mohu si s nimi udělat fotku na facebook, ale celkově nefungují. Vidím to kolem sebe - sází do jiffů, poté do rašelinových sadbovačů a super soil++ ultra zeminy a když se pak v srpnu zeptám na úrodu, tak nic nemají, protože jim rostlina zašla. Holt to týden nezalili nebo nezkontrolovali škůdce nebo něco.

Asi jsem v tomhle staromódní, ale podle mě patří kytka do země a na slunce. Vše ostatní včetně hydroponie mě nezajímá, nelíbí se mi. Máčet kořeny v chemických výluzích a pak to jíst mi nepřipadá jako dobrý nápad. Ale doba je taková, že to asi jinak nepůjde. Nicméně dokud mi to jde, budu se držet svého a minimalizovat konzumaci jiného.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 01, 2020 8:51 am

Čeština je opravdu skvělý jazyk. Pěstitel profesionál je zahradník, pěstitel amatér je zahrádkář. To jsou ti co mají zahradu a něco tam pěstují. Pak jsou ještě pěstitelé, kteří zahradu nemají, ale pěstování něčeho, ať jsou to petunie, kaktusy, pažitka nebo rajčata považují za své hobby. Můžeme jim říkat balkonkáři nebo i jinak. Já, který mám zahradu, tak se nikdy na takové lidi nedívám  přes prsty, dokonce mám pár přátel, kteří si na balkónu pěstují pár rostlin rajčat pro zábavu a potěšení. A myslím si, že pro některé z nich  (kteří si chtějí vyzkoušet pěstování rajčat)  je ten systém s pytlem nejjednodušší a nejlevnější. Takové to, že půda nemůže dýchat, že nemá odvod přebytečné vody nezní od toho, který pěstuje plno rostlin v plastových kbelících moc věrohodné. Jinak jediný profesionál v tomhle vlákně je asi ten pán, který je na tom videu a předpokládám, že pěstování rozumí.
                            Vladimír
PS.: Václave, i na tomto webu jsou takoví, kteří pěstují rajčata v hydroponii a já jsem jim vděčný, že o tom píší. Pochopitelně mohli by nepsat, svět by se nezbořil.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Catka Wed Apr 01, 2020 10:46 am

Jsem moc ráda, že se na tomto fóru opět něco děje, ale nerada bych, aby zde převládlo slovíčkaření typu králík nebo zajíc, to už zde jednou bylo. Každý jsme na způsob pěstování v pytlích vyjádřili svůj názor a to je dobré respektovat. Nejlevnější způsob to rozhodně není, ten pytel na dvě rajčata stojí 150kč a sazenice v tomtéž obchodě zhruba 50kč, takže bratru dvěstěpade za dvě rajčata. Nechť si to tedy začátečníci vyzkoušejí, já jim to vymlouvat nebudu. Pán na videu je jistě profesionál ale hlavně obchodník. Ty ho Vladimíre hájíš, jakoby to byl tvůj strejda. Objektivitě zdar!
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro padr Wed Apr 01, 2020 12:50 pm

Já tu hydroponii nikomu neberu, nerad bych, aby to vyznělo urážlivě. Jen to prostě není můj šálek čaje. Rád si o tom tady přečtu, ale zkoušet to nebudu. Obdobně s těmi pytli - nikomu bych to nedoporučil, ale na video jsem se samozřejmě podíval. Člověk má nasávat informace a pak si z nich něco vzít. Buď co zkusit nebo co nezkoušet, každý dle vlastního uvážení a možností. Jsem rád, že tady píšou lidi o různých způsobech pěstování, protože jen tak je možné se někam hnout. Nemusím to dělat stejně, ale může mi to otevřít oči.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 01, 2020 1:06 pm

Catka napsal:Jsem moc ráda, že se na tomto fóru opět něco děje, ale nerada bych, aby zde převládlo slovíčkaření typu králík nebo zajíc, to už zde jednou bylo. Každý jsme na způsob pěstování v pytlích vyjádřili svůj názor a to je dobré respektovat. Nejlevnější způsob to rozhodně není, ten pytel na dvě rajčata stojí 150kč a sazenice v tomtéž obchodě zhruba 50kč, takže bratru dvěstěpade za dvě rajčata. Nechť si to tedy začátečníci vyzkoušejí, já jim to vymlouvat nebudu. Pán na videu je jistě profesionál ale hlavně obchodník. Ty ho Vladimíre hájíš, jakoby to byl tvůj strejda. Objektivitě zdar!
Když objektivně, tak mně napiš levnější způsob, když někdo nemá kompost ani žádnou hlínu ze zahrady a nechce se mu pěstovat tři sazenice za oknem. Nikoho nehájím a už vůbec nevím co myslíš tím slovíčkařením.
                                                                                        Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro J.R. Wed Apr 01, 2020 2:58 pm

Na kraliky a zajice si vzpominam, neslo o slovickareni, ale zcela zasadni zamenu v souvislosti s pesticidy.

Pokud si chce nekdo koupit pytel substratu (u nas se presne takovy asi neprodava) a 3 sazenice rajcat, tak proti tomu nic nemam.
Neprijde mi to moc efektivni, ale treba se casem pouci a bude toho pestovat vice.
Mne zaujalo, ze sazenice se da v kontejneru na povrch substratu (nebo jen mirne zanori).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Zdenci Wed Apr 01, 2020 3:04 pm

padr napsal:Já tu hydroponii nikomu neberu, nerad bych, aby to vyznělo urážlivě.
Já si jí ani vzít nenechám Smile  a vůbec mne nenapadlo abych se urazil, i když takových deset kilo tuku by se mi z břicha urazit mohlo Very Happy. Teď už vážně, řekl jste pouze svůj vlastní názor na věc a já to respektuji. K těm chemickým výluhům, používám hnojiva, která běžně používám (a nejen já) i pro rostliny rostoucí v půdě (kristalon, ledek vápenatý a hořkou sůl). Každý máme pro své pěstování metody, způsoby a důvody. Když se vrátím k původnímu tématu, manželka mi říkala, že takto pěstuje tchýně rajčata na balkoně. Tři Vilmy v dvaceti litrovém pytli. Sám nevím, u tchýně na balkon nechodím, končím v kuchyni u stolu.


Naposledy upravil Zdenci dne Wed Apr 01, 2020 6:00 pm, celkově upraveno 1 krát
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 01, 2020 5:28 pm

MrBig46 napsal:Čeština je opravdu skvělý jazyk. Pěstitel profesionál je zahradník, pěstitel amatér je zahrádkář. To jsou ti co mají zahradu a něco tam pěstují. Pak jsou ještě pěstitelé, kteří zahradu nemají, ale pěstování něčeho, ať jsou to petunie, kaktusy, pažitka nebo rajčata považují za své hobby. Můžeme jim říkat balkonkáři nebo i jinak. Já, který mám zahradu, tak se nikdy na takové lidi nedívám  přes prsty, dokonce mám pár přátel, kteří si na balkónu pěstují pár rostlin rajčat pro zábavu a potěšení. A myslím si, že pro některé z nich  (kteří si chtějí vyzkoušet pěstování rajčat)  je ten systém s pytlem nejjednodušší a nejlevnější. Takové to, že půda nemůže dýchat, že nemá odvod přebytečné vody nezní od toho, který pěstuje plno rostlin v plastových kbelících moc věrohodné. Jinak jediný profesionál v tomhle vlákně je asi ten pán, který je na tom videu a předpokládám, že pěstování rozumí.
                            Vladimír
PS.: Václave, i na tomto webu jsou takoví, kteří pěstují rajčata v hydroponii a já jsem jim vděčný, že o tom píší. Pochopitelně mohli by nepsat, svět by se nezbořil.

A kdo je potom zahrádkář, který prodává a co je zahradník, který neprodává? Poloprofesionál nebo poloamatér?

Vladimíre, plastový kbelík je něco kulatého nebo hranatého co má ve dnu díry a postaví se např. do podmisky nebo na zem, na dně to pak má drenáž, takže přebytečná voda může odtéct. Opravdu je to stejné jako ten pytel? On ten pytel má nějaké otvory, kudy může přebytečná voda odtékat? opravdu ty tři otvory stačí na to, aby se kořeny neudusily?
Ten pán tomu asi rozumí, ale taky má na to pěstování nějaké prostory, ve kterých topí svítí, zavlažuje, to se pozná už podle uniformní přísady. Možná má taky zaměstnance, kteří to za něj dělají a on jen kasíruje, prostě profesionál na plný úvazek. Kdyby ho tady prezentoval nějaký pěstitel-nováček, kterého svým postupem oblbl, nedivil bych se, ale že ho tady předkládáš a obhajuješ zrovna Ty, tak tomu se docela podivuji zase já.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 01, 2020 9:22 pm

Není třeba aby byl někdo nějaký lumen. Ono stačí udělat nožem v tom pytli díru.
U nás v Brně bývali dřív zahradníci, většinou bulhaři, ale také našinci. Dnes už zahradnictví zajišťují firmy a i na internetu se presentují jako Zahradnictví (třeba Čtyřlístek, Brabec, ....). Zahrádkář prodává občas a neznám nikoho kdo by měl OSVČ jako zahrádkář. Jestli ten rozdíl necítíš, tak ti nemohu pomoct.
Mně se to video líbilo a nemám pocit, že bych porušil nějaké ustanovení tohoto webu. Pochopitelně bych nikomu z vás tady nedoporučoval, abyste tento způsob používali. Natolik vás dobře znám. Very Happy
                         Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 01, 2020 9:25 pm

J.R. napsal:Na kraliky a zajice si vzpominam, neslo o slovickareni, ale zcela zasadni zamenu v souvislosti s pesticidy.

Pokud si chce nekdo koupit pytel substratu (u nas se presne takovy asi neprodava) a 3 sazenice rajcat, tak proti tomu nic nemam.
Neprijde mi to moc efektivni, ale treba se casem pouci a bude toho pestovat vice.
Mne zaujalo, ze sazenice se da v kontejneru na povrch substratu (nebo jen mirne zanori).
Souhlas. Každý nějak začíná.
             Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Jiřina Sat Apr 04, 2020 9:44 pm

Dle dlouhodobé předpovědi počasí není předpovídané ochlazení po příštích 10 dnů (delší předpovědi nevěřím), a proto se zítra chystám vysadit většinu rajčat do skleníku. Mám skleník u zdi, některé roky jsem vysazovala už 31. 3., jeden rok mi velmi omrzla rajčata na Velikonoční pondělí 9. 4. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Catka Sun Apr 05, 2020 6:24 am

A protože já jsem holka odvážná, tak rajčata už vysazuji ven. Není jich mnoho a před mrazíkem je dokážu ochránit. Doufám, že počasí přehodí výhybku na teplo a slunečno.
Rajčata 2020 - Stránka 2 IMG-20200404-175551
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Mirek Sun Apr 05, 2020 6:46 am

Dneska už zase mráz, sice jen -0,3°C, ale jde to po ránu dolů. Výsevy rajčat mám ve skleníku, kde je momentálně 7°C.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Catka Sun Apr 05, 2020 7:42 am

U nás ráno taky lehce pod nulou, ve skleníku pouhé 3°C. Venkovní rajčata chráním kyblíkovou sendvičovou metodou. Možnost jednoduché ochrany rostlin před mrazem je jedním z důvodů, proč jsem zvolila jejich výsadbu  právě do kyblíků bez dna.
Rajčata 2020 - Stránka 2 IMG-20200405-073306
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Catka Sun Apr 19, 2020 7:53 am

Aby si Vladimír nikde nemusel stěžovat, že toto fórum umřelo, tak se ho pokusíme lehce oživit a snad se někdo přidá.
Můj nápad pěstovat rajčata ve skleníku v  zakopaných kyblících bez dna se ukázal jako skvělý. Půda se mnohem dříve prohřála a rostliny rostou jako divé, bohatě kvetou a některé už mají plodíky. Rozdíl  v porovnání s rostlinami v zemi je markantní. Jen udělat kvalitní fotku v té mé džungli je trochu problém.
Rajčata 2020 - Stránka 2 IMG-20200419-073645 Rajčata 2020 - Stránka 2 IMG-20200419-073616
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro MrBig46 Sun Apr 19, 2020 8:43 am

Nikde jsem si nestěžoval, jen jsem konstatoval, že toto fórum je před smrtí.
                         Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Zdenci Sun Apr 19, 2020 9:01 am

Catka napsal:Aby si Vladimír nikde nemusel stěžovat, že toto fórum umřelo
Netuším sice na co narážíte, ale ono je to jedno. Osobně si nemyslím, že by to tu umřelo, pouze už bylo hodně řečeno a napsáno. Přiznávám, je nás tu pár, víceméně je každý z nás zaměřený trochu jiným směrem a mně to vyhovuje. Vůbec mi tu nechybí spousta opakujících se triviálních, mnohdy až nepochopitelných dotazů jako na Facebooku. Menší množství příspěvků bude dáno i tím, že většina těch dotazů skončí v jakékoliv skupině právě na Facebooku. Vy máte své osobní stránky, Mirek dokonce troje stránky. Pravidelně tam oba informujte o dění na vašich zahradách, tak není nutné to znovu kopírovat i sem. Všechny zmíněné pravidelně sleduji a jsem za ně rád. Jak říkám, mně toto vyhovuje.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Catka Sun Apr 19, 2020 9:20 am

No vidíte a diskuse je na světě, Já si rovněž nestěžuji a toho, že jsem vlezla na facebooku do nějaké skupiny už teď hořce lituji. Jen mně mírně vytočila Vladimírova poznámka na jistém začínajícím fóru, které jaksi stále nemá dost diskutujících. To není nic proti Vladimírovi osobně, je to člověk, kterého si vážím.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Zdenci Sun Apr 19, 2020 10:00 am

Catka napsal:No vidíte a diskuse je na světě, Já si rovněž nestěžuji a toho, že jsem vlezla na facebooku do nějaké skupiny už teď hořce lituji.
Není nic jednoduššího než kliknout na opustit skupinu. Osobně si myslím, že právě Facebook je příčinou nedostatku diskutujících na jakémkoliv fóru, skupin tam je na každý prd spousta. Úroveň většiny dotazů i některých odpovědí je hrozná, jeden poradí správně, jiný špatně a někdo úplně mimo mísu. Hlavně dotazy typu. Už to můžu dát ven? Zmrzo mi to, jak to zachránit? To mi tady opravdu nechybí.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Mirek Sun Apr 19, 2020 10:27 am

Catka napsal:No vidíte a diskuse je na světě, Já si rovněž nestěžuji a toho, že jsem vlezla na facebooku do nějaké skupiny už teď hořce lituji. Jen mně mírně vytočila Vladimírova poznámka na jistém začínajícím fóru, které jaksi stále nemá dost diskutujících. To není nic proti Vladimírovi osobně, je to člověk, kterého si vážím.

Toto fórum bude po smrti tehdy, až ho zruším. To, že se zde neobjevují spousty nových příspěvků, není nic neobvyklého, odráží se přesně to, co popisuje Zdeněk.
Nedávno bylo založeno fórum týkající se révy. Soustředili se zde zájemci, kterým nevyhovovala cenzura na jiném fóru, a hlavně si chtějí předávat své osobní zkušenosti. Nyní je zde nějakých 51 členů, z toho tak asi jedna třetina nepřidala ani jeden příspěvek. Zde opět naváži na Zdeňka. V těchto úzce specializovaných prostě není prostor na dotazy typu "co mám dělat když jsem rostlinu nezalil a ona mi na sluci uschla". Stejně tak si ani tady nemusíme povídat o tom jak předpěstovat sazenice, vylamovat zálistky nebo po kolika kusech rajčata vysazovat.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Catka Wed May 20, 2020 5:28 pm

Pohled do skleníku.
Rajčata 2020 - Stránka 2 IMG-20200520-170142 Rajčata 2020 - Stránka 2 IMG-20200520-170101 Rajčata 2020 - Stránka 2 IMG-20200520-165833 Rajčata 2020 - Stránka 2 IMG-20200520-165950
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Mirek Thu May 21, 2020 5:54 am

Ahoj, máš to nádherné!!! Já včera vysadil dvacítku sazenic ven, ve skleníku nemám žádná, rajčata ze semen jsem začl "jenotit". Hnízda mám asi 30-50 cm od sebe v jednom řádku. Kolik jich na jednom místě nechat? Dvě, tři? Tenkýma nůžka to jednotím, nechci poškodit kořínky zůstavších vytrháváním nežádoucích. Rajčátka mají 5-8 cm a jsou jedno jako druhé.
Když jsem včera navečer vysazoval, tak půda byla i v hloubce 20-30 cm již vlažná a krásně vlhká, ještě to chce teplo po ránu a poroste to jako divé.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2020 - Stránka 2 Empty Re: Rajčata 2020

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru