Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arbokol -stromový balzám

2 posters

Goto down

Arbokol -stromový balzám  Empty Arbokol -stromový balzám

Příspěvek pro Petr z Pardubic Thu Jan 22, 2015 8:15 pm

Mirkovi jsem nedávno doporučoval stromový balzám Arbokol, který je velmi vhodný i pro roubování na ošetření řezných ran, ovšem mezitím se Arbokol z neznámých důvodů přestal vyrábět, takže jej už neseženete. Protože se v žádném případě už nechci vracet k obyčejnému štěpařskému vosku, který se špatně roztírá, objednal jsem si poněkud předražený Tervanol. Ještě jsem s ním nepracoval, tak doufám, že se za tu nadměrnou částku osvědčí. Arbokolu je škoda, protože byl mnohem levnější a také se velmi dobře roztíral štetcem a po krátkém zaschnutí vytvářel voskovou dobře těsnící hmotu.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Arbokol -stromový balzám  Empty Re: Arbokol -stromový balzám

Příspěvek pro Mirek Thu Jan 22, 2015 8:43 pm

Vím že se debatovalo o negativních účincích šedého stromového balzámu. Já s ním na broskvoních problém neměl, ale použil jsem ho i na roubování révy na kořen a tam už pochybnost je. Vyzkouším ten Tervanol.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Arbokol -stromový balzám  Empty Re: Arbokol -stromový balzám

Příspěvek pro Petr z Pardubic Thu Jan 22, 2015 9:33 pm

To nevím. Rouby jádrovin rostly vždy po celou sezónu pěkně a černá vosková hmota Arbokolu se také zdála nezměněná.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Arbokol -stromový balzám  Empty Re: Arbokol -stromový balzám

Příspěvek pro Petr z Pardubic Fri Jan 23, 2015 12:52 pm

Samozřejmě, že rozdíl je v použití obyčejného stromového balzámu a stromového balzámu Arbokol. Pokud si vzpomínám, tak obyčejný stromový balzám měl šedivou barvu na začátku nátěru i po zaschnutí, ovšem Arbokol měl při roztěru barvu také šedivou, ovšem po zaschnutí černou a měnila se konzistence hmoty. U Arbokolu je jasně uvedeno, že je vhodný na ošetření po roubování, kdežto u klasického stromového balzámu nikoliv. V současné době se, myslím, vyrábí i jiné stromové balzámy, které by možná stálo za to pro tyto účely vyzkoušet. Jsou cenově mnohem výhodnější než Tervanol.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Arbokol -stromový balzám  Empty Re: Arbokol -stromový balzám

Příspěvek pro Mirek Fri Jan 23, 2015 3:33 pm

Petr z Pardubic napsal:Samozřejmě, že rozdíl je v použití obyčejného stromového balzámu a stromového balzámu Arbokol. Pokud si vzpomínám, tak obyčejný stromový balzám měl šedivou barvu na začátku nátěru i po zaschnutí.

Přesně tak!
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Arbokol -stromový balzám  Empty Re: Arbokol -stromový balzám

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru