Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Žloutnutí listů

2 posters

Goto down

Žloutnutí listů Empty Žloutnutí listů

Příspěvek pro Mirek Sat Jun 01, 2019 7:38 am

Potřeboval bych poradit a hlavně rozlišit o co se jedná. Studené a mokré počasí předchozích týdnů zanechalo neblahé následky na rostlinstvu, a je jedno zda se jedná o růst v nádobě nebo ve volné půdě. Nastala chyba v "komunikaci" mezi nadzemní částí a kořeny, nyní je otázkou co s tím. Vše roste strašně bujně, ale je povětšinou světlé barvy, takže je dusík na místě?

Žloutnutí listů 20190520
Na tomto snímku je samice kiwi, vysazena ve volné půdě, celkem pravidelně hnojená. K těmto změnám došlo po deštích.

Žloutnutí listů 20190518
List vinné překotně rostoucí révy, tady je problém asi nejmenší a měl by to pořešit postřik hnojivem na list.

Žloutnutí listů 20190519
Citroník v květináči umístěný venku. Nadbytek boru nebo nedostatek draslíku??? Je to tak strašně podobné!!!

Žloutnutí listů 20190521
Poncirus Trifoliata (citronečník trojlistý) umístěný v nádobě, přihnojený je, takže asi nejspíše chloroza z nedostatku železa. Práškové železo mám, takže zkusím jeho aplikaci.

Rozpoznat problém není vůbec jednoduché, podobně jsou na tom třebas maliny na záhoně i v nádobě. Možná se to ustálí až nebude každý den chcát a bude teplo a slunce.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Žloutnutí listů Empty Re: Žloutnutí listů

Příspěvek pro sasman Sun Jun 02, 2019 10:39 pm

Otázka je, čím přesně kiwi hnojíte - mělo by se hnojit jen hnojivy pro kyselomilné rostliny. Mě se projevila chloróza u argut první sezónu po výsadbě. zaléval jsem proto nějakou dobu rostlinu okyselenou vodou a na podzim jsem ke každé rostlině rozhodil síru, která půdu okyselila. Následující 2 sezóny se mi chloróza už neobjevila. Ale mohlo to být způsobeno i tím, že byly rostliny moc malé? nevím...
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Žloutnutí listů Empty Re: Žloutnutí listů

Příspěvek pro Mirek Mon Jun 03, 2019 9:49 pm

Mám vysazeny dvě samice a jednoho samce kousek od sebe. "Problém" má ale jen jedna samičí rostlina, a to ještě je to různé i v jednotlivých patrech (viz. snímek). Dole je to OK, uprostřed je viditelné žebrování listů, a nahoře je to již zase v pořádku, jako kdyby rostlina kopírovala průběh počasí. Něco podobného, ale bez zvýrazněného žebrování listů pozoruji u fíkovníku. Dole a nahoře jsou listy světlejší, uprostřed tmavě zelené.

Žloutnutí listů 20190611 Žloutnutí listů 20190612 Žloutnutí listů 20190610

Zleva: samice, samec, samice.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Žloutnutí listů Empty Re: Žloutnutí listů

Příspěvek pro sasman Mon Jun 03, 2019 9:55 pm

Já jsem měl naopak tehdy problém hlavně se samcem, ten vypadal nejhůř. 3 samice na tom byly různě špatně, jedna byla tuším i úplně OK. Mohlo by to být i tím, že šlo v mém i vašem případě o mladé rostliny. Další roky už problémy nemám - provedl jsem nějaká opatření (viz výše), ale jestli zafungovaly, to nevím. Možná prostě rostliny zestárly a "dostaly rozum".
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Žloutnutí listů Empty Re: Žloutnutí listů

Příspěvek pro Mirek Tue Jun 04, 2019 8:40 am

V mém případě se jedná o loňskou výsadbu kontejnerovaných sazenic. Když to řeknu blbě, tak to vypadá že se rostlinstvo po oteplení začíná vybarvovat, 14 dnů vody a zimy udělalo své.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Žloutnutí listů Empty Re: Žloutnutí listů

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru