Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Semena rajčat

+14
Bacula
Mashell
miseku
Lucie Illichmannová
miroslav
jirkakuta
Uďa
kateřina štefkovičová
Vlasta L.
Jiřina
Catka
Zdenci
MrBig46
Mirek
18 posters

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Catka Sun Apr 17, 2016 8:46 pm

Bifteky jsem dopěstovala a chuť byla mnohem lepší než u originálu, ale přesto to nebyl žádný zázrak. Většinu jsem jich usušila , tím se chuť natolik zkoncentrovala,že jsou, vlastně byla, vynikající.Byla  asi šlechtěna k tomu, aby vydržela dopravu a dlouhodobé skladování, takže nejlépe chutnala po delším pobytu na misce v kuchyni. Klady převážily, takže je mám v portfoliu i letos.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Sat Apr 23, 2016 8:00 pm

semínka divokých rajčat od p.Mirka a p.Vladimíra již klíčí,během dvou dní je přenesu do foliáku k ostatním rajčatům,at bojují.
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Mon May 09, 2016 8:00 am

Chci si pro příští sezónu co nejdříve koupit v Anglii na Plant World Seeds semena rajčete Vrbičanské nízké, které vyšlechtil autor Stupických rajčat pro pěstování v pařeništích. Poštovné je docela drahé (4,5 liber) a tak uvažuji i o nákupu jiných odrůd. Zatím se mně z toho co nabízí líbí jen Tomatoberry F1- 8 semen za 4,25 libry. Myslíte si, že cena je předražená a že lze semena této odrůdy sehnat někde podstatně levněji?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mashell Mon May 09, 2016 10:38 am

Ono to levnější asi nikde nebude Sad

Mashell

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 17. 11. 15
Location : 430 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Bacula Mon May 09, 2016 9:33 pm

Mám je zakoupené letos prvně (originál z Anglie)a jsem dost zklamaná, špatná klíčivost, to, co vyklíčilo, tak s helmičkou,mám dvě sazeničky, ale potřebovala jsem ještě jednu sazenici, tak jsem dosívala, výsledkem je chcípáček s jedním děložním lístkem, myslím, si, že už ani neporoste, ale zatím ho nechávám. Mám pocit, že zde už je přešlechtěno až moc. Jaké máte zkušenosti vy ostatní s touto odrůdou?

Bacula

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Tue May 10, 2016 6:12 pm

Tak jsem si našel Tomatoberry u nás na webu www.dobrasemena.cz. Pan Gajdoštin tam píše, že jsou to originály přímo od Tokity, což mu věřím. Asi objednám tam, 5 semen za 30,- Kč, jen nevím co ještě jiného objednat- zase to poštovné.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Catka Tue May 10, 2016 7:40 pm

Ze stejného zdroje jsem měla loni semena Tomatoberry i já. V sáčku bylo semen 6 a vyklíčila všechna. Díky mé naprosto dokonalé péči z nich vyrostli nádherní jedinci s množství velmi chutných srdíček. Letos mám přísadu F2 z vybraných semen. Zatím vypadá velmi slibně a uvidíme jaké budou plody.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Jiřina Tue May 10, 2016 8:49 pm

Přijde mi, že zahrádkaření na západ od našich hranic je finančně náročný koníček. Sedm semen rajčat za tři libry je běžná cena. Loni se mi dostal do ruky katalog rostlin fy Thompson and Morgan. Tam nabízeli Borůvky Candler a Brigitu v 1,5 l květináči po devatenácti librách. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mashell Tue May 10, 2016 9:13 pm

Během pár let to bude i tady. Máme se na co těšit.

Mashell

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 17. 11. 15
Location : 430 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed May 11, 2016 7:02 am

Catka napsal:Ze stejného zdroje jsem měla loni semena Tomatoberry i já. V sáčku bylo semen 6 a vyklíčila všechna. Díky mé naprosto dokonalé péči z nich vyrostli nádherní jedinci s množství velmi chutných srdíček. Letos mám přísadu F2 z vybraných semen. Zatím vypadá velmi slibně a uvidíme jaké budou plody.

Kupovala jste jen semena Tomatoberry F1 nebo také něco jiného? Zajímá mne, kolik by bylo skutečné poštovné v případě, že bych kupoval jen tato semena.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Jan 13, 2017 8:09 am

V současné době probíhá na Tomtoville diskuze o polské webové stránce
http://tomatoeden.com/. Nabízí sortiment semen rajčat pěstovaných vesměs v USA i když původ rajčat je dost často ze SSSR. Hodnocení jsou kladná a i kdyby nebyla, tak jistě tato stránka stojí za prohlédnutí.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Sep 16, 2017 7:33 pm

Venku prší a tak se dám do sáčkování semen, která chci poslat do výměné akce rajčatových semen 2017 MMMM na Tomatoville. Počítám s tím, že pošlu asi tak třicet sáčků, zatím nevím, jestli budu chtět nějaká semena nebo ta moje semena budou jen jako takový sponzorský dar. Původně jsem chtěl poslat české hybridy, ale nevím jestli by byl zájem, tak pošlu semena španělských biteků. Vůbec nevím, jestli budu příští rok pěstvat nějaké pro mne nové odrůdy. Stále o tom přemýšlím.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro sasman Fri Jan 05, 2018 8:48 pm

Zdravím, v kterém obchodě se dají sehnat rajčata Kumato? Už se po nich chvíli pídím, ale nikdy jsem je v obchodě neviděl. Je pravda, že osobně moc často nakupovat nechodím...
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Jan 05, 2018 9:17 pm

U nás v Brně je mívají v Makru, ale jestli tam momentálně jsou nevím. Já tam nechodím ani nemám jejich kartu. Já jsem je jednou náhodně koupil v Bille, někdy začátkem ledna, ale nějak moc mně nechutnaly (made in Hungaria). Ze zahrady jsem měl lepší, ale až v létě.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Fri Jan 05, 2018 9:37 pm

Teď jsem je minulý týden někde viděl, mám dojem že v Bille.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro sasman Fri Jan 05, 2018 10:47 pm

Díky, zkusím tu Billu. Teď asi Kumata nebudou chuťově nic moc, jak píše Vladimír, ale chci hlavně semena pro výsev Smile
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Zdenci Sat Jan 06, 2018 9:40 am

Já jsem je viděl v Tescu.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Tue Jan 09, 2018 8:33 am

Včera jsem byl docela aktivní. Vyrazil jsem do města a navštívil dva Supermarkety- Hornbach a Bauhhaus. Měly už vyskládané regály s novými dodávkami semen. Potřeboval jsem koupit Uragán F1, který se mně nikdy nepodařilo koupit. Našel jsem ho v Bauhausu, ale když jsem se podíval na datum, tak je jen do konce roku 2018. A to jsem slíbil do Kanady, že pošlu čerstvá semena.
Taková perlička: Před asi třemi roky jsem si založil účet PayPal, ale nikdy jsem ho nepoužil. Když jsem potřeboval něco v cizině nakoupit, tak jsem dal synovi instrukce a on mně to všechno nakoupil ze svého účtu a já jsem mu jen dal koruny. Kdyby mně občas neposlali nějaký upozorňující dopis, asi bych už ani nevěděl, že ho mám. Nevím vůbec jak to zjistil, ale ten kamarád z Kanady mně na ten účet poslal 300,- Kč snad s tím, že ty peníze mám na nákup rajčatových semen pro něho. Nechce se mně s tím Pay Palem nějak babrat a tak počkám na syna, odečtu si to co semena budou opravdu stát a ostatní mu vrátíme. Jiné řešení nemám.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro J.R. Tue Jan 09, 2018 9:04 am

S PayPal zkušenosti nemám, ale uvádí se, že učty v tomto systému jsou identifikovány e-mailovými adresami.
Tak asi kamarád z Kanady použil Tvůj e-mail.

Ze zahraničí toho moc nenakupuji, jen občasně a v podstatě jen z Něměcka.
Mám účet u AirBank, tzv. SEPA platba (v eurech mezi bankami umožnujícími SEPA platby) stoji 25,- Kč.
U bankovni karty nemam nastaveno povolení k internetovým platbám, nemám k tomu důvěru,
vše platím (v ČR i do zahraničí) bankovním převodem.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro sasman Tue Jan 09, 2018 10:08 am

Ano, když platíte přes PayPal, tak jako příjemce zadáváte e-mail dotyčného.
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Trixy Mon May 14, 2018 9:24 am

Zdravím, vím že je pozdě pro tuto sezónu, ale na tu další sháním semínka Harzfeuer, Moskevskij delikates, Anna Russian, 100Pudov, San Marzano Nano, Pridnestrovja... Kdyby někdo měl nebo případně věděl kde seženu, dejte mi prosím vědět

Trixy

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 13. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Mon May 14, 2018 10:44 am

Trixy napsal:Zdravím, vím že je pozdě pro tuto sezónu, ale na tu další sháním semínka Harzfeuer, Moskevskij delikates, Anna Russian, 100Pudov, San Marzano Nano, Pridnestrovja... Kdyby někdo měl nebo případně věděl kde seženu, dejte mi prosím vědět
Tak z těch jmenovaných bych měl mít vše krom Anny Rusian, ale pěstuji jen Novinku Pridnestrovja, protože ostatní mne neuspokojily svými nároky na vyrovnané pěstební podmínky. Např. 100 Pudov ve skleníku nádhera, venku na záhonu propadák.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Trixy Mon May 14, 2018 10:47 am

Napíšeme si PM a domluvíme se? Možná nebude špatné když napíšete i zkušenosti s více zmíněnými odrůdami

Trixy

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 13. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro sasman Mon May 14, 2018 12:19 pm

Annu Russian jsem kupoval u NeoSeeds
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Trixy Mon May 14, 2018 6:58 pm

Ještě mě zaujala i odrůda Šerbet F1, Tomatoberry, Sungold a sladká devocka... kdyby někdo měl... No čím víc to tu pročítám, tím delší je můj seznam, každopádně za každý ohlas děkuji


Naposledy upravil Trixy dne Mon May 14, 2018 10:29 pm, celkově upraveno 1 krát

Trixy

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 13. 05. 18

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat - Stránka 4 Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru