Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

4 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro MrBig46 Thu Dec 21, 2017 8:36 am

Myslím si, že by bylo zajímavé mít přehled o tom jaké odrůdy rajčat a u nás pěstovaly, pěstují a budou pěstovat. Navrhuji, aby se na webnode udělala stránka, kam by jsme my pěstitelé rajčat ukládali fotky, popisy a hodnocení odrůd, které právě pěstujeme, případně pokud máme nějaké fotky a informace o těch odrůdách, které jsme pěstovali dříve a již nepěstujeme. Upravovat stránku by mohl každý z vás, kdo by měl zájem (bylo by mu poskytnuto heslo). Pokud by se někdo necítil na to, zadávat něco do této stránky, mohl by podat základní informace zde na tomto vlákně, možná by stačilo jen jméno odrůdy (pokud by ještě v databázi nebyla). Bavil jsem se o tom s Evou a ta by jistě přispívala s tím, co na Slovensku pěstuje. Jaký názor na tento projekt máte?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Thu Dec 21, 2017 2:00 pm

Námět je to pěkný, ale v tomto případě už by to stálo peníze, protože Webnode má hodně omezený volný přenos dat a prostor na disku. Pokud bych na své free webnode weby ukládal fotky jako takové, tak vyčerpám přenos dat za tři dny a "pak ti to do konce měsíce zablokujeme nebo si zaplať". Na to by se muselo jinak, ale jak? Stránky o rajčatech mám na placeném hostingu, ale tady se již pracuje ve Wordpressu, a oproti Webnode (staré verzi) je to složitější. Nová verze Webnode už stojí za prd, samý obrázek a vše je děláno jen na tahání peněz.
To jsou mé zkušenosti, možná bude mít někdo i větší....
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro MrBig46 Thu Dec 21, 2017 4:05 pm

Mirku, pokud se dobře pamatuji, tak jsi psal, že limit na webnode je 100 Mb. To by při velikosti jedné fotky do 100 kB (text je minimum) umožňovalo zařadit do databáze cca 1000 odrůd. Pochybuji, že by se tolik odrůd v ČR pěstovalo. A pokud by se to k tomuto limitu blížilo, je možné rozdělit to na více stránek.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Fri Dec 22, 2017 11:52 am

Diskový prostor je 100 Mb, což by bylo při velikosti 100 kb dostačující. Horší je ale s přenosem dat, který má limit 1000 Mb (1 Gb). To znamená, že s každým načtením stránky se přenáší data, a např. při 20ti návštěvách stránky s jedním obrázkem už je to 2 Mb přenosu, atd. A tady jsem se už dostával do problémů s neustálým vyhrožováním a upozorňováním od Webnode, jakmile přenos dat dosáhl 750 mb, což bývalo někdy v půlce měsíce. Proto jsem taky zvolil jiné řešení, a na stránky už umisťoval jen náhledy (odkazy) obrázků z Postimage, které mají jen nějakých pár kb. Hodně pomohlo i odstranění obrázků ze záhlaví titulních stránek.
Staré verze stránek webnode, tak jak je mám já nebo Ty, jsou na tom ještě relativně dobře, nové verze už slouží jen a jen na tahání dat všelijakýma pičičandama a obrázkama, a tím pádem i peněz. Navíc pracovní prostředí je mi totálně nesympatické, ale jiná možnost už dnes není, stará verze by na toto byla asi ideální.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro J.R. Fri Dec 22, 2017 1:28 pm

Mirek napsal:Stránky o rajčatech mám na placeném hostingu, ...

Kolik platite rocne ?

Webhosting u firmy Wedos stoji 300 Kc rocne + registrace a rocni poplatek za domenu 151.
Miniweb 100 MB zdarma ... info zde.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Fri Dec 22, 2017 2:44 pm

Mám předplacený "akční" webhosting na dva roky u ENDORY za 203,- Kč. V tom je 10 Gb webového prostoru a 100 Gb traffic. Ve free verzi je :
vložená reklama
2GB místa pro web
5/15GB traffic
požadovaná aktivita webu

To by bylo dostačující, jako "problém" se mi jeví právě redakční systém. Starý správce webnode je velmi příjemný, dle mne určitě nejlepší z těch co jsem zkoušel. Z nabízených znám jen Wordpress, dále je možnost PrestaShop, Joomla nebo Sunlight, ty ale neznám.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro MrBig46 Fri Dec 22, 2017 4:57 pm

Ale já jsem nechtěl diskutovat o tom jaký web by to byl. Zajímá mne spíš jestli by taková databáze k něčemu byla a jestli by byli nějací přispěvatelé. Já jsem si udělal tu svou ( českou) databázi a teď si myslím, že to je k ničemu a asi ji zruším. Pokud jde o rajčata, která pěstuji, tak jejich fotky, popisy, atd. dávám na Tatiana´s TOMATObase, kde si je může kdokoliv najít. Vůbec, pokud si někdo udělá nějakou stránku a není schopen tam pravidelně psát a nemá dost témat o čem psát ( a já do té databáze nejsem schopen nic dodávat), tak ta stránka ztrácí smysl.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Fri Dec 22, 2017 5:23 pm

Aby taková internetová databáze mohla existovat, tak se musí někde na webu nacházet, zvláště tehdy, pokud tam má přispívat více uživatelů. A co se pravidelné aktualizace týče, tak to je velmi diskutabilní. Já osobně teď ani nemám o čem psát, a když už něco je, tak toho moc není. Pokud ovšem by něco takového ztrácelo smysl, tak nebude existovat spousta stránek.
Databáze odrůd (např. rajčat) bude vždy omezená počtem odrůd, a svým způsobem po určité době přestane být aktuální. Aktuální bude spíše "kronika" nebo "deníček".
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro MrBig46 Fri Dec 22, 2017 7:14 pm

Nechce se mně diskutovat o tom, jestli by taková databáze žila- doplňovala se. Jistě pokud není zájem v tom něco udělat, tak ten návrh beru zpět.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Fri Dec 22, 2017 8:28 pm

Vladimíre, Vladimíre, a co tedy udělat?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro J.R. Sat Dec 23, 2017 8:36 am

MrBig46 napsal:Zajímá mne spíš jestli by taková databáze k něčemu byla a jestli by byli nějací přispěvatelé. Já jsem si udělal tu svou (českou) databázi a teď si myslím, že to je k ničemu a asi ji zruším.

Jiste by k necemu byla, ale nevim, zda by ten uzitek splnoval Tvoje predstavy. Asi ne.
Ja bych urcite neprispival, rajcata moc nepestuji a i ostatnich plodin pocet odrud omezuji.
Nemam v umyslu delat pruzkum odrud, ale pestovat jen to, co se zda perspektivni resp. co se mi osvedcilo.

J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro J.R. Sat Dec 23, 2017 10:48 am

Laďo,
  technická stránka věci je také důležitá.
Kde se dá najít Tvoje česká databáze odrůd ?
Asi 2-3x jsem se tam díval, když jsi tady dával odkaz.
Ale odkaz už nemám a vyhledat se to dá jen obtížně.
Chtělo by to, aby vyhledávač Tvoji databázi vyhledal, při zadání nějakých typických slov, jinak je návštěvnost malá.
Chtělo by to asi mj. placenou doménu.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Sat Dec 23, 2017 11:11 am

Odkaz na Vladimírovy stránky je tady, ale nevím zda je myšlena tahle databáze.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro J.R. Sat Dec 23, 2017 11:20 am

1. dik, tuto jsem myslel, jinou neznam.

2. nenasel jsem tam svoje oblibene rajče keříčkové "Diana"
Laďa má ještě dost co v databazi zlepšovat

3. pane Mirku, neslo by zalozit nove téma (nejlepe na hlavni strance):
"Zahradní nářadí a zahradní přístroje"

Mohlo by se tam psat, co si kdo poridil a jake s tim ma zkusenosti.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro J.R. Sat Dec 23, 2017 1:18 pm

Pane Mirku,
  ještě davam ke zvazeni, zda by na hlavni stránce nemohlo byt téma "Užitečné a zajímavé odkazy" ... na webové stranky.

Tam bych navrhoval hned založit vlákno "Webové stránky registrovaných uživatelů" (nebo tak nějak), kde by každý mohl
dát odkaz na svoje stranky (pan Mirek, pan Vladimir, pani Catka, popř. další) ... aby se dal rychle snadno vyhledat odkaz
na stránky místních učástníků.

Dale by tam mohla byt vlakna s odkazy - "Choroby", "Škůdci", "Výživa rostlin", "Návody k pěstování" ... rovněž, aby se
daly rychle snadno vyhledat.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Sat Dec 23, 2017 5:07 pm

Mrknu na to, teď se mi ale už nechce moc přemýšlet. Každý uživatel může mít tyto údaje uvedeny ve svém profilu, tak jak to mám i já. Mám však pocit, že to uvidí jen registrovaní uživatelé.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Sat Dec 23, 2017 5:10 pm

Odhlásil jsem se a vypadá to, že toto info vidí i neregistrovaní uživatelé.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro J.R. Sat Dec 23, 2017 5:35 pm

Byl to jen návrh. Já si tedy některé odkazy zaznamenávám, abych je rychleji dohledal.

Když zadám "Databáze rajčat", tak se mi Laďovy stránky vyhledají, ale pokud dam "Databáze odrůd rajčat", tak ne.
Doporučuji tedy přidat pod hlavni název ještě další text (podnázev) - "Databáze odrůd rajčat" (snad to jde),
aby se to vyhledávalo i podle toho.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Zdenci Tue Dec 26, 2017 10:49 am

Databáze by určitě byla dobrá, ale za sebe nemohou říci, že bych byl užitečný. Jednak se nevyznám ani neorientuji v tvorbě www stránek a na druhou stranu nejsem schopen si vést záznamy ani o mnou pěstovaných odrůdách.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Tue Dec 26, 2017 1:45 pm

Zdenci napsal:Databáze by určitě byla dobrá, ale za sebe nemohou říci, že bych byl užitečný. Jednak se nevyznám ani neorientuji v tvorbě www stránek a na druhou stranu nejsem schopen si vést záznamy ani o mnou pěstovaných odrůdách.

Vytvořením vlastních stránek jsem měl v úmyslu i vytvořit jakousi "databázi" s popisy, která by sloužila rovněž jako záznam o pěstovaných odrůdách. Bohužel s postupem času už informací ubývá, a téměř není o čem psát. Podobná situace nastala i na stránkách s révou, a jak tak nyní pídím po stránkách o citrusech, tak je vidět že to není jen můj problém. Opravdová "aktualizace" funguje jen na některých diskusních fórech, sbírat info o něčem a dávat ho na webové stránky je i hodně časově náročné.

Ještě trochu z jiného soudku ohledně Tomatoville. Zaregistroval jsem se, jakžtakž to proběhlo, příhlásím se, ale nemohu prohlížet např. Vladimírovy fotky. Hlásí mi to něco, čemuž moc nerozumím.

Oops! You do not have sufficient privileges to access this page. This could be due to one of several reasons:

You might have forgotten to log in, accidentally tried to edit/delete someone else's post, access an administrative feature or process. Don't worry though, we understand that mistakes can happen. Wink
If you are new here and are trying to post, your account may be awaiting activation. This can take up to 24 hours. If you believe you are getting this message in error, please contact Mischka immediately via email: webmaster@tomatoville.com - thanks!


Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro J.R. Tue Dec 26, 2017 2:50 pm

If you are new here and are trying to post, your account may be awaiting activation. This can take up to 24 hours.

Pise se tam o tom, ze Vas ucet muze cekat na aktivaci. Tato (aktivace) muze trvat az 24 hodin.
Jinak kontaktovat: Mischka - email: webmaster@tomatoville.com
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Mirek Tue Dec 26, 2017 3:15 pm

Díky, ale překladu jsem porozuměl, jenže ono je to již dýl jak 24 hod. Nevím vo co go, ale stalo se mi to již při druhé registraci. Počkám jestli se ozve někdo z tam registrovaných, jinak na to perdím.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro J.R. Tue Dec 26, 2017 3:19 pm

Nevim, nejsem tam registrovan.
Mozna je tam hodne registrovanych nebo mají s novymi účastníky spatne zkusenosti,
tak mozna chteji, aby novy ucastnik nejdříve napsal mail na webmastera.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro MrBig46 Wed Dec 27, 2017 8:29 am

Majitel webu Tomatoville před týdnem napsal: Prosím, nechte ho znovu zaregistrovat. Měl jsem nárůst počtu registrovaných členů s nevyžádanou poštu a nemohl jsem se jim přes 9000 + zřídit, takže jsem neměl jinou možnost než vyčistit celý seznam.
Protože přiznání plných práv (možnost diskuze a fotky) není automatické, tak každého jednotlivého člena musí přijímat majitel (Mischka). Já jsem čekal více než měsíc, jak dlouho to tenkrát bylo si už přesně nepamatuji. Díval jsem se do Radnice Tomatoville a poslední přijmání členů bylo letos v červnu (dělá to vždy hromadně). Je třeba čekat!
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro MrBig46 Wed Dec 27, 2017 8:34 am

Jen k té databázi: Napsal jsem, že dělat sám nějakou databázi rajčat nejde, protože když pěstuji třeba pět nových rajčat za rok, tak tam žádný pohyb nebude. Proto tu svoji v dohledné době zruším. Pokud by se na tvorbě podílelo více lidí, tak to svůj smysl má. Ale asi o to zájem není ani zde, kde bych ten zájem předpokládal
                        Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR Empty Re: Databáze rajčat pěstovaných v ČR a SR

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru