Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajčata pro dlouhodobé skladování

+2
Eva Tomišová
MrBig46
6 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro MrBig46 Wed Dec 19, 2018 12:44 pm

Ramallet Saint Llorenc des Cardassar to jistě není. Pokud máš semena ode mne, tak asi jsem je zaměnil. Vůbec, se semeny těchto odrůd (Ramallet) jsem měl velké problémy, dokonce se mně vyskytlo i nějaké křížení Ramalet Pequenito x Ramallet SL des Cardasar. Mám plno balíčků semen těchto rajčat, jsou nějak označená, ale vůbec si nejsem jistý co je co. Takže v nastávající sezóně to musím odzkoušet a nevhodné vyhodit. Pochopitelně z dobrých odebrat semena.
Arielle je velmi chutné cherry, takové masité s jemnou slupkou. Pokud jde o sušení, tak na záhoně mně tato rajčata padala aniž byla suchá (jak to bylo prezentované v reklamě), měl jsem je také na parapetu na jižním balkóně (celé vijany), problém byl, že ty úplně zralé se opravdu usušily, ty ne úplně dozrálé až zas tak ne. Měl jsem docela velké ztráty. Chtělo by to sušit v troubě nebo sušičce, ale já rajčata nesuším a těch Arielle byla vždycky jen hrstka. Jinak chuť zralých i sušených podle mne vynikající, ale pěstovat už nebudu.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro padr Wed Dec 19, 2018 1:40 pm

Semínka těch Ramaletů jsem měl opravdu od Tebe. Měl jsem 2 druhy a u obou problémy s klíčením. Je tedy možné, že jsem je navzájem zaměnil. Ten druhý druh měl být multiflora, čemuž i odpovídají vijany, ale z hlavy si na odrůdu nevzpomenu.

Arielle tedy příští rok nebude, zjevně od nich nelze očekávat moc úrody. Pokud by to bylo v normální cenové relaci, tak bych je asi zkusil, i když to je F1. Ale zaplatit 5GBP za semínka a dalších 6 za poštovné je moc. AEV-VS je má za 135 Kč/5 ks, ale je to stále hodně a již jsem se tam spálil s kvalitou, od těch nic nechci.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro Eva Tomišová Wed Dec 19, 2018 2:34 pm

S Arielle som bola spokojná, Vladimír mal semienka odo mňa, plody boli o niečo mäsitejšie ako klasické cherry, chutné sladučké boli aj čerstvé, časť som dosúšala na sušičke, niečo uschlo aj na koreni, pokiaľ nezmokli, po ochladení vonku som sušila v sušičke. Chuťovo výborné, treba však sadiť skorej a nechať aspoň na 3 výhony, keďže semená sú pomerne drahé a vijany nie sú príliš dlhé.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro MrBig46 Sat Sep 21, 2019 7:44 pm

Letos mám opravdu velkou úrodu rajčat pro dlouhodobé skladování. Mám jich ještě v bedně na zeleninu tak asi 7 kg, přitom jsem už víc jak čtyři kila zralých zavařil. Zatím nevím kde je budu skladovat, asi je nechám do doby než začne mrznout v boudě na zahradě a potom někdy v prosinci půjdou ty co ještě nedozrály domů. Nechal jsem jeden vijan na focení. Zavěsím ho v kůlně. Ostatní mám otrhané, jednolitvé plody. Zajímá mne jestli ty pověšené budou lepší. I když je pěstuji s ostatními cherry, tak jsou poněkud větší, asi by se dalo napsat koktejlové 25 g-30 g. Zkouším také Green Bee F1, která je stejně velká, ale když jsem ji chtěl oloupat (spařil jsem), tak se nedal vůbec oloupat. Asi nebyla ta rajčata ještě zralá. Uvidím, jak se vyvrbí.
Vladimír

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 DSCN1981free image upload and share
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro Eva Tomišová Sun Sep 22, 2019 10:33 am

Green Bee sa celkove zle lúpe, zrelá je už keď je trocha nažltlá, nikdy vraj nezmäkne , možno ju aj dlhodobo skladovať v chladničke, čo ostatným rajčinám nesvedčí. Som zvedavá,koľko vydrží . Zopár odtrhnutých som nechala tri týždne pri izbovej teplote a keď som porovnala chuť - boli oveľa sladšie, ako čerstvo odtrhnuté, ale na úkor straty kyseliniek- teda čerstvo utrhnuté boli pikantnejšie. Po tých dažďoch začiatkom septembra mi dosť plodov rozpraskalo( doslova niektoré roztrhlo),dotiaľ neboko celé leto ani jedno prasknuté, tak som  som z nich robila rajčinovo- banánový džem, je výborný.Inak odolná bohto rodiaca atraktívna  koktejlová rajčina, zaradím aj na budúci rok.  
Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 IMG-7693 Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 IMG-7754
  Eva T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro MrBig46 Thu Nov 14, 2019 10:33 am

Mám v boudě na zahradě uložené mimo jiné i rajčata k dlouhodobému skladování. Jsou to Ramallet Bombeta, Ramallet Pequenito Malorquin a Green Bee F1. Green Bee f1 jsem pěstoval letos poprvé, velká úroda, ale kdykoliv se mně zdálo, že užý jsou rajčata zralá, tak jsem se zklamal. Tuhá slupka, spíše kyselé než sladké a té rajčatové chuti tam moc také nebylo. Včera, když jsem přeskládávak rajčata v přepravkách, tak jsem narazil na několik měkčích Green Bee a tak jsem je ochutnal. Chuť příjemná spíše ovocná (nevím k čemu bych to přirovnal), té rajčatové tam moc nebylo. Asi to c hce nebýt netrpělivý a počkat, až jsou tato rajčata opravdu zralá. Nemám s tím problém. V boudě mám plno bifteků a srdcí a domů nosím jen to co už vypadá, že bude brzy zralé. Každý den ráno si dávám ke snídani pokud možno čerstvý chléb se sádlem a cibulí a k tomu si přikusuji nějaký biftek. Většinou již mám jen ty červené, ale na zahradě mám ještě i něco tmavšího jako je Brad´s Black Heart nebo Negrillo Almaguera. Včera jsem si také donesl poslední cherry rajčata, pomalu jak postupně zrají tak je vyzobávám, špatné vyhazuji. Jsou to rajčata, ale chuť mají trochu jinou. No je už půlka listopadu, co bych chtěl?
                     Vladimír
PS.: Ještě letos chci vyzkoušet tato rajčata na sušení a pro příští rok počítám ještě s novými odrůdami podobného charakteru - Agi Red, Lucky Agi a Creamsicle Grape.

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 DSCN2033
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro padr Fri Nov 15, 2019 2:26 pm

Hmm, to tedy čumím. Já už mám jen pár posledních plodů ve skleníku, z venkovních záhonů už je vše snědené či vyhozené.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro MrBig46 Sun Nov 17, 2019 5:59 pm

Teď jsem se dočetl, že ta rajčata Green Bee používají v restauracích pro grilování. Gril nemám, tak je zkusím alespoň opéct. Mám jich dost, mohu experimentovat. Stejně jich dost zbyde na odzkoušení trvanlivosti. Při teplotách okolo 9 °C by měly vydržet tři  a více měsíců.
                    Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro MrBig46 Sun Dec 01, 2019 4:46 pm

Vzhledem k předpovědi mrazivých teplot jsem musel dozrávající rajčata přesunout v pátek z boudy na zahradě domů do bytu. Na obrázku jsou Ramallety z Mallorky a Green Bee F1. Na druhém ostatní rajčata.
                  Vladimír

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 DSCN2046

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 DSCN2048free photo upload
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování - Stránka 2 Empty Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru