Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

3 posters

Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Mirek Sat Sep 24, 2016 8:10 pm

Tato diskuse je víceméně prostorem pro ohodnocení tohoto přípravku, jehož účinky jsem zveřejnil zde.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro J.R. Mon Sep 26, 2016 10:21 am

Pripravek neznam, dival jsem se do nemecke databaze pripravku, tam je registrovan do zeleniny (rajčata, okurky, cukety).

Pro ovoce je v Nemecku registrovan pouze do jahod (do revy nikoliv), pouziti az 12x rocne. Takze se to musí strikat jako o život,
každý tyden, obdobne jako Polyversum. Ale asi to na revu nefunguje, když to v Nemecku není do revy registrovano. Padli na reve
je trochu jiny "druh", nez padli na ostatních rostlinách.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Wimpi Mon Sep 26, 2016 11:06 am

Nás révových experimentátorů (= naivních bláznů) asi není mezi zahradnictvem mnoho, navíc přípravek je v ČR nový, takže zkušeností s ním zatím asi moc nebude. Nicméně já ho letos zkouším taky. Bylo by krásné, úžasné a geniální, kdyby to fungovalo - co víc si člověk může proti padlí přát, než účinný biologický prostředek, zcela zdravotně menezávadný s nulovou OL?! Jenže ať koukám, jak koukám, ani u mně zatím nevidím žádný náznak ozdravného procesu na zasažených keřích. Od druhého postřiku právě uplynul týden. U prvého postřiku, který jsem dělal koncem srpna jsem to trochu uspěchal a nepočkal dostatečně na aktivizaci houby po rozmíchání granulek ve vodě. Takže tento prvý postřik, který byl neúčinný, nehodnotím. U druhého postřiku jsem si ale dal setsakra pečlivého majzla, abych to připravil přesně jak se má, co dím, ještě dokonaleji. Jenže - ono (zatím) taky nic! Bílý povlak se na listech dál nerušeně rozlézá. Takže z počátečního nadšení zvolna upadám do realizačního vystřízlivění. Buď mi (nám) prodali ty houby už mrtvé a nebo je to celé podvod. Uvidíme. Ještě kalhoty úplně dolů nestahuju, ale pásek už rozepínám... Abych měl čisté svědomí, zítra nebo pozítří to stříknu ještě jednou, neb se doporučují dva po sobě jdoucí postřiky s odstupem 7 až 10 dnů. Ale jestli to nezabere, tak ať se prodejce těší. To si za rámeček nedá !!! Twisted Evil

Pro JR: slovenský prodejce "Lacne postreky", který má na AQ10 v SR registraci a distribuuje jej i v ČR, jej inzeruje speciálně proti padlí révovému.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro J.R. Mon Sep 26, 2016 12:25 pm

Zdravim, pane Wimpi, to je moc pekne, ze slovenský prodejce "Lacne postreky", který má na AQ10 v SR registraci a distribuuje
jej i v ČR, jej inzeruje speciálně proti padlí révovému.


Ale v Nemecku není registrovan proti padlí révovému, ale pouze do jahod a zeleniny. A na techto britských strankach je to stejne:
zelenina a jahody, zadna reva.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Wimpi Wed Sep 28, 2016 10:21 am

Včera jsem udělal druhý postřik, s odstupem osmi dnů od prvého. Ale překvapilo mne, že od minulé návštěvy před dvěma dny, došlo (pocitově) k mírnému zlepšení stavu, alespoň jsem měl takový dojem. Určitě se to nezhoršilo, zdálo se mi, že ubylo bílého povlaku a přibylo těch hnědých skvrn, které se objevují na listech po vyléčení. Tak doufám, že se mi to nezdálo, budu to samozřejmě sledovat dál.

Jen pro porovnání, Mirku, já mám šarži FL0547, plněno 05/2016.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Mirek Wed Sep 28, 2016 1:49 pm

Ahoj, tak já mám tu stejnou.

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Vhrbz6

Tak u mne je pocit úplně opačný, ale může to taky být tím, že tlak padlí je stále obrovský a nekončící. Takto vypadá zálistkový střapec ve skleníku po ošetření AQ10.

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5101

Ovšem přípravky, které mají účinek jen pokud není tlak chorob, tak ty jsou mi k ničemu. Já potřebuji viditelný výsledek a ten mi bohužel dává jen sterilní počasí nebo chemie. Pak to ovšem ještě chce nemít za plotem idiota, který vinohrad neošetřuje a pak se to cpe ke mně. Dnes jsem si všiml, že nově naroubovaná Sensacija je napadená padlím jak sviňa (i bobule), ale ta, kterou mám daleko od toho debila, se drží v rámci "běžného napadení". A to byly hlavy ošetřovány stejně, včetně AQ10. Je vidět že nejen počasí má na stav révy vliv .....
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Mirek Sat Oct 08, 2016 8:03 am

Vypadá to, že mráz problémy s padlím a AQ10 vyřešil.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Wimpi Sun Oct 09, 2016 4:36 pm

No, u nás kupodivu ještě nemrzlo a tak hodnotit můžu. Situace asi 10 dnů po druhém postřiku je ... nemastná - neslaná. Nemohu říci, že by se stav vyloženě zlepšil, to ani náhodou, ale ani se rapidně nezhoršil. Prostě ty listy, které na sobě měly bílý povlak, ho mají dál a listy, které byly zdravé, tedy bez povlaku, vypadají, že jsou zdravé dál. Otázkou je, zda jsou zdravé dál všechny. To jednoznačbě potvrdit nedokážu, je to po té době obtížně zjistitelné. Takže můj subjektivní dojem z účinku AQ10 je rozpačitý. K vyléčení a likvidaci padlí nedošlo, k rapidnímu zhoršení stavu také nedošlo, pocitově zůstal stav setrvalý nebo došlo jen k  nepatrnému zhoršení. Bohužel nemám k dispozici neošetřený porost, abych mohl porovnat jak ten by nyní vypadal ve srovnání s tím ošetřeným.
Můj závěr: AQ 10 napadené rostliny nevyléčil, zapůsobil možná(?) preventivně. Nevím, zda jsem koupil AQ10 v životaschopné formě a nevím, zda jsem přípravek aplikoval dokonale, i když jsem se o to snažil. Návod na sáčku je dost strohý. Výsledkem je zklamání. Ještě se pokusím zjistit na portálu wine.cz, jak dopadli s AQ10 jiní experimentátoři.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Mirek Sun Oct 09, 2016 9:20 pm

Byl jsem v sobotu na zahradě a napadení padlím je stále obrovské, nezabírá AQ 10, neumyje ho déšť, nespálil ho mráz. AQ 10 je účinné jen pokud se neobjeví projevy padlí, pak už nepomůže a tudíž si dovolím prohlásit že je K NIČEMU.

Přikládám prospekt k přípravku AQ 10, je tam i odkaz na www.asra.sk

Ještě pár ukázek setrvalého stavu

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5237 AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5238 AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5239
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro J.R. Mon Oct 10, 2016 8:23 am

Prospekt velmi pekny. Nejvyssi účinnost udajne vykazuje aplikace v prechazejicim roce na podzim po sberu urody.

Dále je zajimava "Tabulka misitelnosti s fungicidy" - lze udajne michat nejen s Cu a Al pripravky, ale dokonce i s "chemii" jako
je Topas nebo Horizon.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Wimpi Sun Oct 16, 2016 9:31 am

Od poslední kontroly stavu napadení mých keřů padlím uběhl asi týden, počasí bylo mezitím chladné a vlhké, ale nemrzlo. Byl to takový "vlezně sychravý listopad". Včera jsem se zašel podívat, jak to tam vypadá a jaké nastalo překvapení - bílý povlak z listů zmizel! Zůstal jen částečně a ve slabší vrstvě na listech, které byly předtím postižené nejvíce. Kdybych to měl vyjádřit číselně, nastalo 80%-tní zlepšení stavu. Listy jsou zelené, jen v místech, kde původně byla vrstva povlaku silnější, zůstaly světlejší nažloutlé skvrny. A teď nevím, jestli je to zásluha AQ10 nebo to padlí samo zabalilo vlivem té sychravé zimy...?
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Mirek Sun Oct 16, 2016 12:56 pm

Taky jsem včera kontroloval a k nějakému úbytku povlaků na listech došlo, na bobulích ve skleníku stav setrvalý, možná ještě horší.  Venku se ale ochladilo, docela hodně pršelo a navíc dva dny mrazů.

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5307 AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5308 AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5309 AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5310 AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení 104_5311
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Wimpi Tue Nov 01, 2016 1:03 pm

Závěrečná letošní informace o účinku AQ 10 na mém vinohrádku: V průběhu října nastal postupný ústup moučnatého povlaku z napadených listů. Zhruba od poloviny října, kdy jsem zaznamenal jednoznačný ústup houby, se do závěru měsíce listy stačily téměř vyčistit, přičemž zůstaly zelené. Ale jak jsem uvedl ve svém předešlém příspěvku, nedokážu určit, zda tak nastalo prokazatelně vlivem účinku AQ 10 nebo vlivem chladného říjnového počasí. V noci u nás bývalo tak 0 až 5°C a přes den to líně přelézalo přes desítku, občas zapršelo, nemrzlo, takto ± setrvale po celý říjen. Takže jsem dále rozpolcený a bohužel budu muset s nejistým výhledem zkoušet AQ10 i příští rok. Informace o zkušenostech od ostaních pěstitelů, s výjimkou Mirka, jsou bohužel nulové. Aspoň nebude nuda...
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Wimpi Thu Jan 11, 2018 4:36 pm

Nadějný přípravek AQ10, určený porti padlí révovému jsem testoval i v uplynulém roce 2017 a došel jsme k závěru, že v reálných podmínkách je neúčinný. Je možné, že se při souhře určitých příznivých okolností může jeho léčivý účinek nějak projevit, ale v běžné praxi se jedná o zcela nespolehlivé řešení. Takže já osobně ostatním kolegům jeho použití proti padlí révovému nedoporučuji.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 13, 2018 1:00 pm

Díky za zhodnocení AQ10, bohužel k podobnému resumé jsem dospěl i já. Vzhledem k silně nestabilnímu počasí musím preventivně bojovat proti padlí tvrdou chemií.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení Empty Re: AQ10 - biologický fungicid, účinky, zhodnocení

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru