Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sušení rajčat v troubě

4 posters

Goto down

Sušení rajčat v troubě Empty Sušení rajčat v troubě

Příspěvek pro Mashell Mon Jul 18, 2016 5:37 pm

quote="Mirek"]Možná tady někde je, ale měl by to být tento postup.



Mohu říci, že byl docela problém "nesežrat to" hned z trouby Razz Buhužel nám dosloužila stará horkovzdušná trouba, kde se daly umístit čtyři plechy nad sebe. Tu novou musím na tyto věci nějak doladit, ale pár smaltovaných plechů a držáky stojí skoro jak nová trouba.[/quote]

Zkouška překopírování Smile

Mashell

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 17. 11. 15
Location : 430 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sušení rajčat v troubě Empty Re: Sušení rajčat v troubě

Příspěvek pro Catka Wed Nov 30, 2016 8:24 am

Nedá mi to, ale musí se pochválit. Letos jsem ze sušených rajčat svoji alchymií vytvořila dokonalou delikatesu. Měla bych je uchovávat na místě, které je zaheslované a otevře se jen jednou denně, jinak je "sežeru" už v prosinci. Na rozpůlená rajčata -vetšinou jde o San Marzano-která jsou zbavena semen, položím plátek česneku, lístek oregana a lístek stevie. Osolím mořskou solí. Usuším pokud možno na slunci, nedá-li se, tak v troubě nebo sušičce. Uchovávám v mrazničce. Před naložením ponořím na okamžik do vroucí vody s octem v poměru 3:1. Nacpu do skleniček a přidám trochu extra vergine basiliko olivového oleje, panáčka červeného vína a doplním slunečnicovým olejem. Zhruba po 14 dnech konzumuji. Prostě "nebe v hubě". Vřele doporučuji!
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sušení rajčat v troubě Empty Re: Sušení rajčat v troubě

Příspěvek pro MrBig46 Fri Apr 28, 2017 10:20 am

Mám už od roku 2015 plnou čtyřlitrovku sušených rajčat (již před sušením nakořeněné). Ve skříni mně ta sklenice docela zavazí a tak jsem se Jani dal do odzkoušení tvého receptu na zpacování.Povařil jsem je v octové vodě, naskládal do sklenice, přidal ještě česnek a pálivou papriku, zalil olejem (směs slunečnicového a olivového). Měl jsem to v lednici, konzumoval jsem to sám, ale dal jsem ochutnat dceři a synovi a už mám od nich zakázku na tato rajčata. V létě asi už nic mít nebudu, zbude jen ta prázdná čtřlitrovka. Very Happy
             Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sušení rajčat v troubě Empty Re: Sušení rajčat v troubě

Příspěvek pro Catka Fri Apr 28, 2017 12:18 pm

K úplné dokonalosti ti tam Vladimíre chybí ten panák červeného vína, to je ona třešnička na dortu. U nás se sušená rajčata vyvažují zlatem a jsou jen pro "VIPKY". Spotřeba obrovská. Najít ve skříni čtyřlitrovku, páni, to by byl poklad, ale bohužel. Letos snad budu sušit úplně všechno, moje San Marzana dostala za uši tím zpropadeným substrátem a vzpamatovávají se hodně pomalu. Taky to počasí už mě pořádně se-e. Kosa a mokro! Kdyby ta rajčata mohla mluvit, to by bylo sprostých slov.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sušení rajčat v troubě Empty Re: Sušení rajčat v troubě

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jul 19, 2017 7:10 am

Včera jsem konečně dal do kupy porotyp síta do trouby na sušení rajčat. Další tři síta už mám nachystaná, jen je sešroubovat. Na páté zatím nemám bukové lišty, musím zajít za stolařem aby mně je nařezal- desku ze které mně je bude řezat už jsem mu dal. Do trouby se mně najednou vejde pět těch sít 30 x 35 cm, což je cca 0,5 m2.
Vladimír

Sušení rajčat v troubě DSCN0924
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sušení rajčat v troubě Empty Re: Sušení rajčat v troubě

Příspěvek pro Mirek Sun Sep 17, 2017 4:08 pm

Omezené možnosti vloni pořízené horkovzdušné trouby mne "donutily" obrátit se zpět k sušičce. O prázdninách jsem sušil rajčata, ne do sklínek s olejem, ale pro přímý konzum. Postup se osvědčil, a nejlepší byla rajčata asi týden po zpracování. Sklidil jsem co bylo slušného a dal se do sušení.

Sušení rajčat v troubě 106_2615

Sušení rajčat v troubě 106_2613

Sušení rajčat v troubě 106_2614
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sušení rajčat v troubě Empty Re: Sušení rajčat v troubě

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru