Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mšice a boj s nimi

5 posters

Goto down

Mšice a boj s nimi Empty Mšice a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Thu May 19, 2016 11:56 pm

Při hledání informací o mšicích na borůvkách jsem narazil na tento článek.

"S napadením borůvek mšicemi jsem se ještě nesetkal, ale asi to možné je. Zkuste postřik tabákovým výtažkem nebo rovnou namáčení napadených letorostů ve výtažku. Stačí nejobyčejnější tabák, nearomatizovaný, jako byl např."Taras Bulba" - 50g tabáku přelijte 2l vřelé vody, po vychladnutí proceďte přes pláténko a můžete stříkat nebo namáčet, podle potřeby i opakovaně. Myslím, že tabák nezanechává žádná škodlivá rezidua, plody stačí opláchnout."

Máte někdo nějakou zkušenost s "tabákovým" postřikem?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Mšice a boj s nimi Empty Re: Mšice a boj s nimi

Příspěvek pro J.R. Fri May 20, 2016 7:32 am

Cetl jsem o tom nekolikrat, napr. na zahrada.cz, ale zatim jsem to nikdy nezkousel.

Jedna sousedka mi rikala, ze dela proti msicim obcasne vyluh z kopriv, ale neni to prilis zkusena ci pracovita pestitelka
(na zahradu dost kasle, byt ji ma malou), tak to na mne nezapusobilo pozitivne (priprava taky snad trva vice dnu).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Mšice a boj s nimi Empty Re: Mšice a boj s nimi

Příspěvek pro Catka Fri May 20, 2016 8:01 am

Tabákový výluh používám běžně. Jen nekupuji tabák. Poprosím manžela, aby vysypal v práci do sáčku popelník. Cigarety nevážím, dám cca polévkovou lžíci na litr vody. Výluh z kopřiv lze použít taky, je to víc eko. Nikotin je jed. Taky používám emulzi olivového oleje s vodou, mšice to obalí a nemůžou dýchat.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Mšice a boj s nimi Empty Re: Mšice a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Tue May 24, 2016 5:30 pm

V neděli jsem provedl první zkušební postřik tabákovým výluhem na střešni, rybízu a meruzalce a musím konstatovat že to zabralo.

Mšice a boj s nimi 103_1735 Mšice a boj s nimi 103_1737 Mšice a boj s nimi 103_1739 Mšice a boj s nimi 103_1740 Mšice a boj s nimi 103_1742 Mšice a boj s nimi 103_1744

Jen díky tomu, že jsou listy zkroucené do sebe, nebyl účinek stoprocentní, a tak jsem vyzkoušel u borůvek i namáčení napadených výhonů do kelímku s výluhem. Tady už je účinek viditelně lepší.

Na jednom listu jsem objevil tahle vajíčka, jsou tvrdá jako korálky a nevím kdo je pachatelem.

Mšice a boj s nimi 103_1741
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Mšice a boj s nimi Empty Re: Mšice a boj s nimi

Příspěvek pro Jiřina Tue Jul 04, 2017 10:39 pm

V noci na dnešek jsem opakovaně vybíhala z domu do skleníku, protože jsem vykuřovala mšice na paprikách. Skleník se mi nechtěl zavřít. Prvně jsem použila malé kalíšky - svíčky, tabák nechtěl hořet, potom se mi roztekly velké svíčky po chodníčku ve skleníku... Ráno byly mšice vzhůru nohama. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Mšice a boj s nimi Empty Re: Mšice a boj s nimi

Příspěvek pro padr Tue Jul 18, 2017 3:38 pm

Po 3 roky se mi daří bojovat se škůdci ve skleníku téměř bez chemie. Trápí mě tam jen molice a mšice. Minulý rok jsem zkoušel na molice roztok oleje, jaru a vody. Nějak to fungovalo, molice jsem udržel na přijatelné úrovni, ale plody byly poněkud olepené. Letos jsem zakoupil v Biocontu dravé vosičky. Mám je ve skleníku 5 dnů a řekl bych, že se již z těch vajíček vylíhly. Žádné mrtvé molice jsem ještě neviděl, ale v letáku psali po 10 dnech. Tak jsem na číhané.
Mšice a boj s nimi Img_2013

S mšicemi mi pomáhá mně neznámý predátor - asi mšicomar. Na paprikách na začátku sezóny hubím mšice mechanicky a na přelomu června/července se vždy objeví první vysáté mšice. Momentálně už jsou mšice myslím na ústupu, mrtvých schránek už je na listech opravdu dost:
Mšice a boj s nimi Img_2014
Jen je k tomu potřeba hlídat i mravence, to je ta největší potíž. Tam jsem zatím nenašel nic než formitox.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Mšice a boj s nimi Empty Re: Mšice a boj s nimi

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru