Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajče Pozzano F1

3 posters

Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Vlasta L. Wed May 04, 2016 10:02 pm

Pěstoval někdo tento hybrid prodávaný v Hornbachu, myslím, že tam byl už vloni? Zajímá mě hlavně ranost, údajně má být ranější než klasické SM?

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Catka Thu May 05, 2016 10:03 am

Taky jsem vloni mlsně koukala do katalogu Kiepenkerl na toto rajče, ale nekoupila jsem. Nějak té ranosti nevěřím. Pěstuju od stejné firmy Corianne,které je velmi rané, ale zraje velmi pomalu a spousta plodů v mých bezskleníkových podmínkách vůbec nedozraje. Snažím se proto o velmi brzký výsev a chráněné stanoviště.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Vlasta L. Wed Oct 26, 2016 9:58 am

Tak jsem nakonec Pozzano v Hornbachu koupila (5 semen 125,-Kč). Výsledkem byla krásná rostlina, s ještě krásnějšími uniformními, snad dokonalými tvarově i barevně plody. Poměrně dlouho odolávala plísni, napadena byla až pozdě a jen trochu. Tím výčet končí. Rajčata v podstatě nebyla k jídlu. Naprosto bez jakékoliv chuti, jen tvrdá hmota, která ani po třech týdnech se nijak nezměnila, snad jen částečně začínala moučnatět. Možná vhodné ke skladování do Vánoc, k ozdobě kuchyňské linky, nebo dalšímu podobnému účelu. Za tyto peníze to opravdu nestojí.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Catka Wed Oct 26, 2016 4:25 pm

Nevybrala jste z plodů semínka? Já taková rajčata nepěstuji na přímý konzum, ale na sušení. Pokud je rostlina taková, jak popisujete, pak by mi vyhovovala, vůbec nevadí, že už nebude hybridní, naopak.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Vlasta L. Fri Oct 28, 2016 10:28 am

Ano, semínka jsem vybrala, mám ještě i zbylá 4. Chci ještě zkusit ta F2, jestli z nich nevypadne něco jiného, co by bylo k jídlu. Myslela jsem, že na sušení je potřeba rajče s chutí, aby z toho pak nebylo něco jako řezaný rákos. Toto je skutečně úplně bez jakékoliv chuti, něco jako nejhorší hypermarketové. K tomu při podélném rozříznutí má do poloviny plodu jakousi zelenožlutou "páteř", která je tvrdší než zbytek červeného plodu, takže buď vyříznout, nebo přežvykovat. Jeho předností je skutečně ranost, jelikož jsem ho sela až po koupi začátkem května ale rostlo velmi rychle a plody dozrávaly jen nepatrně později než ostatní setá v únoru.Někde jste se zmiňovala o Scatolone, to je na sušení asi ideální. Letos jsem ho dala ke srovnání s oběma SM a vrátím se zase k němu. Jeho plodnost je opravdu pěkná a dá se použít i na plnění. No ale každý máme jiné chutě a požadavky a semena jsou k dispozici.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Catka Fri Oct 28, 2016 1:10 pm

Souhlasím, že Scatolone je parádní rajče a semena stojí pakatel. Letos jsem měla obzvláště veliké plody a na plnění byly bez chyby a na sušení ideál. Pořád ovšem zkouším něco nového. Mám slabost pro podlouhlá rajčata. Jen mi vrtá hlavou, proč semena rajčete tak špatné chuti stojí takový balík. Já pěstuji něco podobného-Corianne- od stejné firmy. Nemá valnou chuť, ale je tak úrodné a tak krásné, že neodolám a přes zoufalý nedostatek místa dva kousky každoročně mám. Je hodně masité a usušené je v pohodě a taky v omáčkách se schová.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Mirek Fri Oct 28, 2016 1:52 pm

Vlasta L. napsal:..... Rajčata v podstatě nebyla k jídlu. Naprosto bez jakékoliv chuti, jen tvrdá hmota, která ani po třech týdnech se nijak nezměnila, snad jen částečně začínala moučnatět. Možná vhodné ke skladování do Vánoc, k ozdobě kuchyňské linky, nebo dalšímu podobnému účelu. Za tyto peníze to opravdu nestojí.

Musím s tímto názorem jen souhlasit, ještě nikdy jsem neměl superrané rajče dobré kvality a chuti, proto jsem taky od pěstování těchto odrůd upustil. Rajče potřebuje slunce a teplo, pokud to nemá tak je to jen žaba bez chuti. Vidím to i na rajčatech v této době.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Vlasta L. Fri Oct 28, 2016 3:11 pm

Pro Catka: že jsou semena k dispozici jsem myslela jako že u mě, že je můžu věnovat, nebo vyměnit Laughing

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Catka Fri Oct 28, 2016 3:46 pm

Jo, jo! Já jsem to tak pochopila. Dala bych tomu Pozzanu ještě šanci a ráda je za něco vyměním. Nejsem ovšem sběratel odrůd, takže nevím, co by Vás zajímalo.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Vlasta L. Sun Oct 30, 2016 9:12 am

Ráda bych zkusila pro mě nové Anna Rusian,100 pudov nebo i jiný dobrý biftek (i z vlastních semen), není-li nic z toho, nevadí. Pošlete adresu do soukromé zprávy.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Mirek Sun Oct 30, 2016 9:21 am

U 100 Pudov vyzkouším klíčivost a dám vědět. Pár plodů mi ještě visí i na rostlině ve skleníku.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Vlasta L. Sun Oct 30, 2016 9:30 am

I love you

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajče Pozzano F1 Empty Re: Rajče Pozzano F1

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru