Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gibberellic Acid GA3

3 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Thu Dec 31, 2015 2:30 pm

Máte někdo zkušenosti s požitím tohoto růstového hormonu (stimulátoru) při pěstování zeleniny nebo ošetření semen?
(odkaz na Gibberellin na Wikipedii)

Zrovna dnes jsem vytáhl ze schránky dopísek z Taiwanu, ve kterém byla zásilka 5g kyseliny Giberellové, plus nějaká ta odměrka. Letos jsem tento hormon nevyužil, první zkušenosti jsem uděla vloni při ošetření květenství révy, které mělo ve výsledku protažení, zvětšení a rozvolnění bobulí na střapcích. Letos bych v tom chtěl pokračovat, a proto ta nová diskuse.

Když tak čtu návod, tak použití GA3 je uvedeno nejen na révě, ale i na spoustě jiných plodin. Něco málo je i tady na e-Bay. Tento hormon obsahuje i ruský přípravek BUTON (бУТОН), který jsem si rovněž objednal (návod je v ruštině).

To jen tak lehce pro nastartování diskuze na toto téma, pokud se ujme bounce Dalším zajímavým "preparátem" je jeví AUXIN, který je rovněž hodně uváděn na ruských serverech v souvislosti s ošetřením semen, výsevem, výsadbou a ošetřením rostlin.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Fri Jan 01, 2016 8:47 am

Mirek napsal:To jen tak lehce pro nastartování diskuze na toto téma ...

Pouziva to u nas v republice nejaky profesionalni (komercni) pestitel ?
Pouziva se to a da se to koupit v Nemecku ? Co se tyce pestovani, alespon jahod, veril bych spise Nemcum, nez Rusum ci Ťamanum.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sat Jan 02, 2016 12:20 pm

Dival jsem se do Agromanualu - registrovany jsou pripravky GIBB PLUS a NOVAGIB (Účinná látka: Gibereliny (GA4/GA7)). Oboji pouze do jabloni - pro zlepseni kvality plodu a snizeni rzivosti slupky.

Dále jsem se dival do nemecke databaze rostlinolékařských pripravku pro ovoce - PS Info Obstbau (Pflanzenschutz-Informationssystem Obstbau) - registovany pripravky GIBB PLUS, NOVAGIB, PROVIDE 10SG a Regulex 10 SG (vsechny GA4/GA7) nebo Gibb 3 (Gibberellinsäure). Pouziti - jablone (jako u nas), hrusne (podpora nasazeni plodu). Pouziti pro jiné ovoce není registrovano.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sat Jan 02, 2016 12:41 pm

Ještě jsem nasel pro Gibb 3 (Gibberellinsäure) pouziti pro vinou revu - Weinrebe: zrejme jen mostovou (Nutzung als Keltertraube) - Lockerung des Traubenstielgerüstes.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 02, 2016 1:49 pm

Gibereliny způsobují na révě rozvolnění střapců a protažení bobulí, zlepšují opylení zvláště u odrůd s ženským typem květu. Ty "krásné" protáhlé a velké bobule na hroznech v obchodech, jsou nejspíše hormonem ošetřeny. Rozdíl je patný na snímcích mé révy.

Japončíci to "močí" ve velkém, jejže oni révu přímo hýčkají, oni snad mají na každém střapci i stejný počet bobulí. rabbit

Musím podrobněji naštudovat manuály ruských výrobců těchto preparátů a možnosti využití u zeleniny.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sat Jan 02, 2016 2:16 pm

Ano "Lockerung des Traubenstielgerüstes" by mělo znamenat cosi jako "rozvolnění střapců". Ale registrovano snad jen do mostovych odrud. Pouziti do zeleniny není registrovano vůbec.

Není samozrejme nutne se zcela bezpodminecne ridit povolenou registraci pripravku, ale to si každý musí rozhodnout sam. Osobne se ridim tim, co je registrovano u nas a v Nemecku. Vinnou revu nepestuji, co se tyce pripravku do jahod, dam na Nemce (nikoliv Japonciky nebo Rusy). Takze s gibereliny vyckam.

Pro sebe povazuji za dulezitejsi sehnat Phosfik 3-27-18.

J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 02, 2016 2:34 pm

Něco z použití jsem našel. Nechtělo se mi hrát s překladem a tak jen zásadní věci.

Réva - 0,3g se rozpustí v 6 ml alkoholu. Výsledný roztok se přidá k 2-6 litrů vody a důkladně se promíchá. Postřik hroznů během období kvetení 2x v rozestupu 8-10 dnů. Ošetření urychluje zrání, dělá větší ovoce.

Hruška - 0,3g se rozpustí v 6 ml alkoholu. Výsledný roztok se přidá k 3-6 litrů vody a důkladně se promíchá. Postřik květu hrušky. Ošetření urychluje zrání.

Třešně - 0,3g se rozpustí v 6 ml alkoholu. Výsledný roztok se přidá k 1,5-3 litrů vody a důkladně se promíchá. Postřik třešně během období kvetení a vaječníků 1 nebo 2 krát. Opracování zvyšuje výnos a velikost bobulí

Jahody - 0,3g se rozpustí v 6 ml alkoholu. Výsledný roztok se přidá do 6 litrů vody a důkladně se promíchá. Postřik jahod 3 krát. Opracování zvyšuje výnos a velikosti plodů.

Po postříkání giberelinem probíhá dozrává o 10-15 dní dříve než bylo plánováno, výnosy se v některých případech zvýšily o polovinu.
Giberelin je bezpečný pro lidi, teplokrevná zvířata, ptáky, ryby, včely, nemá žádný vliv na chuť a barvu ovoce na pěstovaných rostlinách. Neznečišťuje životní prostředí.


Mě osobně by to interesovalo na třešni a jahodách. Třešeň mám "samosprašnou" Sambu na G5, ale ta její samosprašnost není žádná výhra do loterie, kdybych napsal částečně samosprašná, tak by to bylo přesnější. Třešeň mám jednu, ale u jahod by se dalo porovnávat.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sat Jan 02, 2016 2:58 pm

No jo, ale KDE jste to nasel ?
Dozravani o 10-15 dnu drive moc neverim (snad u pozdne zimnich hrusek, kde se da 10-15 dnu "vysetrit") a zvyseni vynosu
o 50% uz vůbec ne.
Ale klidne to zkuste, ja budu vyčkávat, popr. se poptam, zda to profi pestitele pouzivaji.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 02, 2016 4:22 pm

Předpokládám že používají, hlavně takoví, kteří se zabývají pěstování bezsemenných plodin (réva, citrusy apod.), tady je něco z Itálie. Právě i v semenech se vytvářejí látky stimulující růst, a pokud semena nejsou, tak jsou bobule (réva) menší.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sat Jan 02, 2016 4:40 pm

Vypada to vcelku zajimave, ale tezko rict, nakolik to zvysi vynos. U jahod se uvadi drivejsi a koncentrovana doba zrani, coz je dobre pro komercni pestitele, pro amatery to az zas tak dulezite nemusi byt, ja o prilis koncentrovanou sklizen nestojim, naopak. Zda to zvysi vynosy není zcela jiste.

Pise se (Italie, Nemecko) o tabletách, Vy jste koupil nejaky prasek od Japonciku ? Od jakeho výrobce to mate ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 02, 2016 5:29 pm

Nakupuji na eBay, odkaz je v prvním příspěvku, konkrétně se jedná o 90% prášek, který je potřeba rozpustit v alkoholu. Je tam i zdroj z Holandska, včetně videonávodu. Tablety jsou již asi v nižší koncetraci pro přímé použití v postřikové kapalině.

Co se jahod týče, tak mívám hodně černých květů, možná by to zlepšilo opylení.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 03, 2016 7:22 am

Mirek napsal:Co se jahod týče, tak mívám hodně černých květů, možná by to zlepšilo opylení.

Cerne stredy kvetu jahod - 'strawberry black-eye' - zpusobuje poskozeni mrazem, zkuste si na dane téma něco vyhledat na internetu,
napr. zde.

Obvykle se na jare před vyskytem mrazu zakryvaji jahody bilou netkanou textilii.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 03, 2016 9:05 am

J.R. napsal:
Mirek napsal:Co se jahod týče, tak mívám hodně černých květů, možná by to zlepšilo opylení.

Cerne stredy kvetu jahod - 'strawberry black-eye' - zpusobuje poskozeni mrazem, zkuste si na dane téma něco vyhledat na internetu,
napr. zde.

Obvykle se na jare před vyskytem mrazu zakryvaji jahody bilou netkanou textilii.

To je mi známo, ale ne vždy mrzne.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 03, 2016 9:23 am

Mirek napsal:To je mi známo, ale ne vždy mrzne.

Opravdu ? Merite teplotu na zahonech ? Nicim jinym to byt nemůže, ale uz jsem potkal spousty nevěřících Tomasu, kteří hledaji pricinu nekde jinde, takze Vas nebudu premlouvat.

Jinac, dival jsem se na ten Vas zdroj z Holandska, viz zde. Tak takovehle webove stranky si muze udelat kdejaky Japoncik, který se vydava za Holandana a vyrabi Gibberellic Acid doma v Japonsku v garazi (pokud tedy do prodavanych pytlicku nedava cukr nebo něco takoveho).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 03, 2016 9:37 am

To samozřejmě může, jen by musel mít ještě někoho v Holandsku aby to odtud poslal. Pokud není prodejce seriozní tak ho komunita rozcepuje a končí. Já objednal dříve z Anglie a fungovalo to, nyní jsem objednal z Tajwanu (ne z kontinentální Číny) a zásilku mám doma, kolega vinař si vybral zdroj holandský. Tady se to koupit nedá, nevím sice proč, ale nedá. Výsledek bude znám za půl roku.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 03, 2016 9:53 am

Ty webove stranky jsou naprosto podezrele, cena nizka. Anonymnimu podvodnikovi je jedno, ze ho naivni komunita rozcupuje a konci, když si bezpracne vydelal peníze.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 03, 2016 9:54 am

A jiný zdroj?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 03, 2016 9:57 am

Zkuste vyhledat nejaky italsky, nemecky nebo polsky zdroj, ale aby to byla normalni firma. Takoveto rychle spichnute webove stranky BEZ KONTAKU tj. e-mail, telefon (pouze kontaktni resp. odpovedni formular) jsou urcite podvod.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 03, 2016 10:14 am

Giberellin sice nepoužiji hned, ale u jiných výrobků, které dokáži posoudit (např. led žárovky, spotř. zboží apod.), nedostane peníze dokud nepotvrdím převzetí, zůstávají na e-bay s garancí jejich vrácení.

Dostat zboží do republiky za přiměřenou cenu není zase tak levné, a někdy i nemožné.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 03, 2016 10:24 am

Ano, taky mam problém dostat ze zahranici zboží za primerenou cenu. Ale tento zdroj pro GA3 je naprosto pochybny. Co jsem nasel nejake italske stranky, byly tam tablety nebo tekutina. Mozna nejaky Japoncik nebo Holandan rozemele v garazi tablety a 'naredi' obdobne vypadajicim praskem. Takze vydela a bude to mozna i castecne fungovat (a komunita troubů ho ani nerozcupuje).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 03, 2016 11:36 am

Nejaky italsky zdroj je napr. zde. Ale e-shop je "in revisione", takze nefachci a není jasne, kolik to stoji.

U tablet udavaji koncentraci 20%, takze koncentrace 90% udavana od Japonciku je podezrela.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 03, 2016 11:41 am

Koncentrace 90% je běžná, prášek se rozpustí v alkoholu a až následně ve vodě. Tablety nejspíše slouží k přímému rozpuštění ve vodě. Mají tam samozřejmě k mání i tablety, ale ty já nechci.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 03, 2016 11:52 am

Mirek napsal:Koncentrace 90% je běžná ...

A kde jste to proboha vzal ? Na nejakych pochybných strankach ? U zadnych registrovanych pripravku u nas ci v Nemecku (psal jsem o nich vyse) se takova koncentrace neuvadi. Vy jste opravdu nepoucitelny.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 03, 2016 12:07 pm

Kde jsem to vzal? Na ruských, ukrajinských, japonských, anglických, polských, amerických a i jiných stránkách. Ani je tady nebudu uvádět, protože je to naprosto zbytečné, protože všechny produkty a balení jsou si tak podobné, že určitě pochází ze stejné garáže. A to nepíši o tekutých!!! přípravcích v growshopech (skladovatelnost GA3 rozpuštěného v alkoholu a vodě???).

PS: Je zde zcela zbytečné zdroje nadále probírat.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 03, 2016 12:20 pm

Ty anglicke stranky jsou také nejake pochybne, alespoň co se tyce diskutovaného produktu - fotka sklenene misky s praskem (???).

O growshopy se nezajimam, italsky zdroj vyse uvadi Gibberellic Acid (GA3) 2% (liquid formula).

Pokud Vam není podezrela cena, baleni, nezvykla koncentrace a webove stranky, tak je to zbytecne dále probirat. Osobne pochybne produkty z pochybných zdroju zasadne nekupuji.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Gibberellic Acid GA3 Empty Re: Gibberellic Acid GA3

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru