Cherry rajčata 2016

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

Re: Cherry rajčata 2016

Příspěvek pro miroslav za Fri Jul 29, 2016 5:55 pm

sice rajce Odat je super rané a plodné, jeho chut je pomerne na cherry suchá, sice jej budu pestovat dál, ale chutove to není zadny vývar

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 523

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Jul 29, 2016 10:38 pm

Dnes jsem už nestíhal, ale zítra se pokusím sem dát Tomatoberry Garden pěstované na tři způsoby, aby bylo možné porovnat alespoň tvary a velikosti tohoto rajčátka.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1915

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Jul 30, 2016 6:26 pm

Tady jsou slíbené fotky a část dnešní sklizně Tomatoberry Garden.

U plodů sklizených ve skleníku jsem objevil jednu nemilou věc. Některá rajčátka po utržení praskla, což není u této odrůdy běžné. Berry Garden drží navíc tak dobře na stopce, že se spíše utrhne i s ní. S chutí je to podobné jako s tvarem.

Na dalším snímku je Tomatoberry Grande, u kterého je rozdíl ještě markantnější.

Nejmenší plody vlevo dole jsou ze skleníku, ty protáhlé z vyvýšeného záhonu, v těchto případech se jedná o generaci F2 z mých semen, čtyři rajčátka vpravo se stopkami jsou F1 z originálního balení. Co se chutě týče, tak originály i ty ze skleníku jsou o dost sladší než protáhlé plody, ty jsou hodně "rajčatové", ne že by vysloveně kyselé, sladké však ne.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sun Jul 31, 2016 10:29 pm

Přikládám dnešní fotky Tomatoberry z mého skleníku. Ve skleníku mi řádí Cladosporium -čerň rajčete, takže to kazí estetický dojem. Postřikem neřeším. Nevím, co proti ni dělat příští rok jako prevenci. Loni nebyla. J.

Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 621

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Wed Aug 10, 2016 8:10 pm

Tak toto je můj kompletní sortiment cherry rajčat v tomto roce Goldkrone, Sladkaja Děvočka, Juliet, Tomatoberry Garden a cherry z přesevu ze zakoupených plodů v Makru. Pro naši potřebu naprosto dostačující, většina stejně končí v mrazničce.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 652

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Tue Aug 16, 2016 12:49 pm

Některá původně datlová rajčata mám letos v prodloužené délce. Juliet.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Tue Aug 16, 2016 4:36 pm

Jako Juliet se mi chovala po přesevu Mini San Marzana. Letos ve skleníku, ze stále stejných semen, jsou opět datlová. Rajčata ve skleníku jsou rovnoměrně vybarvená, kvalitní a sladká.

Tomatoberry Grande i Garden mají ve skleníku bohužel menší plody než ty na záhonech a v květináčích, Sungold dosti značně praká (přezrání?), velmi nádherné je oranžové Tango, to nemá chybu.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Tue Aug 16, 2016 5:33 pm

Paní Jano,
maximální velikost obrázků na Tomatoville je 1280 x 1024. Větší tam nejde vložit. Proto je nutné nastavit fotoaparát na tuto kvalitu nebo snímky ořezat.
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1246

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Fri Aug 19, 2016 9:55 am

Nemám vůbec problém vybrat semena z koupených rajčat, která mě něčím zaujmou a vypěstovat si je sama.Nepotřebuju všechna rajčata s PP. Loni jsem pěstovala cherry vybrané ze šíleně drahých plodů z Makra. Dohánělo mě k zoufalství obrovským množstvím plodů a já nevěděla co s nimi.Všechny jsem zmrazila a v zimě o ně byla rvačka. Teprve letos jsem zjistila, jak jsou vynikající. Rostlina vypadá nádherně, jako obsypaná rudými perlami. Nechala jsem je hodně dozrát a chuťově konkurují i Tomatoberry, jen mají o něco více kyselin. Ještě ani jedno neprasklo, slupka je pevná tak akorát, aby při kousnutí příjemně křupla a vnitřek není "blemcavý". Dokonalé!
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mashell za Mon Aug 22, 2016 5:25 pm

Zajímal by mě postup při zmrazování a následném rozmrazování rajčat, nikdy jsem nezkoušela rajče mrazit a po pravdě si ani nedokážu představit, co z toho po rozmrazení zůstane. Máte nějaký speciální postup, aby se zachovalo rajče a nebyla z toho jen blátivá hmota? A na co je pak používáte? Na šťávu a na omáčky?

Mashell

Poèet pøíspìvkù : 39

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Mon Aug 22, 2016 5:46 pm

Cherry rajčata nasypu na plech a dám zmrazit, zmrzlé je pak nasypu do sáčku nebo nějaké plastové nádoby. Větší rajčata mrazím buď celá nebo nakrájena na plátky, Malé kuličky používám třeba na rizoto, přidávám ke konci vaření,aby se jen prohřála a zůstanou celé neporušené kuličky. Z ostatních lze vyrobit cokoli, sugo, kečup i šťáva. Ideální jsou pod maso, do guláše, na lazagne nebo chilli con carne.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Thu Jun 01, 2017 5:50 pm

J.R. napsal:Pane Vladimire, pokud bych objednaval v Nemecku pripravek Phosfik 3-27-18, nechcete, abych pro Vas zakoupil 1 litrove baleni (nejen pro Vase vyzkumy) ? U nas ani na Slovensku (Levne postriky) nemohu zadny e-shop "premluvit", aby ho zacal prodávat. Jsme proste zaostala země a e-shopy u nas provozuji zabednenci.

Popis od výrobce zde.

Dbrý den,
sice s "křížkem po funuse", ale chtěl bych se zeptat na kontakt pro objednání Phosfiku, pokud je to možné.

Díky Mirek
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu Jun 01, 2017 10:02 pm

Koupil jsem to na nemeckem e-shopu Eco Bio Systems zde.
Koupil jsem 3 ks, dopravne cca 9,25 EUR, pro 1 kus dopravne 8,74 EUR (Tschechische Republik).
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1544

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Jun 02, 2017 5:42 pm

Díky za info a kontakt.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down