Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tyčková rajčata

+8
Zdenci
Jiřina
PetulaKlapalkova
Mirek
miroslav
Catka
J.R.
MrBig46
12 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Jiřina Wed Aug 10, 2016 10:19 pm

Moje rodina stále ignoruje žlutá či jinak barevná rajčata, takže mi zbývají jen červená, na milost jsou brána oranžová. Ve skleníku, kde rajčata pěstuji ve stejné zemi již asi patnáct let, mám místo na 13 rostlin a letos to mám viditelně přehuštěné, což může podporovat rozvoj černě. Ve skleníku pěstuji plody pro přímou spotřebu, venku na zpracování. Již plánuji sortiment pro příští rok. Zatím je v seznamu Finik O., Datlo, Mandat, Tomatoberry, Nasťu, Stupické pro rozjezd sklizně, asi dva bifteky, možná zbude místo tak pro další dvě odrůdy nově k vyzkoušení. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Tue Nov 01, 2016 6:47 pm

Tak konečně jsem se rozhodl, které české hybridní odrůdy budu příští rok pěstovat, Přistoupil jsem k výběru tak, že bych měl všechno ochutnat a udělat si svůj obrázek. Pochopitelně za tipy všem děkuji. Budou to: Palava F1, Sonet F1, Orkádo F1, Uragán F1, Tornádo F1, Toro F1, Start F1, Bejbino F1, Torino F1. Semena již vesměs mám. Doufám, že se mně potom v létě podaří všechna ta česká rajčata ochutnat a udělat si obrázek o tom jak chutnají. Často se mně stává, že dovezu rajčata domů a pak aniž bych je ochutnal, dám je někomu z rodiny.
Do Kanady pošlu jen ty nejranější- Uragán F1, Toro F1. Start F1 už má a byl s ním náramně spokojený- snad podle něho nejchutnější rajče. Nevím jestli jsem ho tak ovlivnil svou chválou nebo mu tak opravdu chutnalo.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Sat Nov 05, 2016 6:12 pm

Tak jsem si ve středu oběhl pár obchodů se semeny rajčat, zatím jsem nic nekupoval. Všechny hybridy SEMA jejichž jména začínají na "T" mají všude, ale s odrůdami Moravoseedu je to horší, zejména na Uragán F1 jsem ještě nenarazil. Škoda, zrovna tuto odrůdu budu muset sehnat do konce listopadu- slíbil jsem ji poslat už v listopadu do Kanady. Jinak chodit po obchodech a sledovat jaká semena rajčat mají je moje oblíbená zábava.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Wed Nov 30, 2016 2:09 pm

Po roce 2016, kdy jsem nepěstoval žádná česká rajčata, budu příští rok pěstovat na samostatném záhoně 22 rostlin tyčkových rajčat vesměs českých odrůd. Budou to jednak  pro mě nové hybridní odrůdy a také hybridní odrůdy, které jsem již dříve pěstoval a v nějakou dobu jsem je opustil. Na druhé polovině záhonu budu pěstovat nehybridní odrůdy ne vždy českého šlechtění, ale takové, které mají vztah ke Stupickému polnímu ranému a jeho ranosti. Všechna tato rajčata jsou červená a jejich velikost je střední (cca 50- 150 g). Cílem bude porovnat ranost, chuť a úrodnost a tomuto přizůsobit evidenci o jednotlivých odrůdách. Zde je plánovaný sortiment.
Orkado F1
Tornádo  F1
Start F1
Uragán F1
Toro F1
Pálava F1
Sonet F1
Torino F1
Stupické polní rané (Moravoseed)
Stupické polní rané (SEMPRA PRAHA)
Tamina
Matina
Gallant F1
Sláva Porýní
Mikado
                        Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Wed Nov 30, 2016 4:45 pm

Loňská sezona nebyla nic extra, ale Stupické polní rané už na záhoně nechci ani vidět, totální propadák. Po letošku jsem se rozloučil i s Rumbou Ozarowskou a Harfeuerem.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Wed Nov 30, 2016 5:56 pm

Mirku, stejně by mne zajímalo, proč propadák.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Wed Nov 30, 2016 7:01 pm

Cituji z mých stránek:

Vcelku lze konstatovat, že všechny pěstované keříčkové odrůdy naplňují mé představy o kvalitních plodech. Naopak letos vysazené tyčkové odrůdy Rumba Ozarowska a Harzfeuer jsou velkým zklamáním a nadále pro ně nebudu mít prostor. Velmi slabě rostoucí Rumbu jsem již začal likvidovat. Tyčkové rajče, které naroste ani ne metr a má pět a půl plodu, nemá na mé zahradě co dělat. Harzfeuer sice roste jako blbý, násada poměrně bohatá, to zelené okolo stopky bych ještě snesl, ale praskání okolo ní už ne. Obě tyto odrůdy v budoucnu nahradí Šerbet, bohatá násada pevných oválných plodů, rovnoměrně zrajících, ve velikosti vejce si našla na záhonech místo, přestože to měla býd soudková odrůda. Holt někdy je i to špatné k něčemu dobré.

Více zde: http://m3f1.webnode.cz/news/sklizen-v-plnem-proudu-a-zdravotni-stav-rajcat/
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Thu Dec 01, 2016 7:32 pm

U mne je to úpně naopak. Nepotřebuji metráky rajčat na zpracování, ale potřebuji co nejchutnější rajčata na přímý konzum (přitom cherry rajčata mne svou velikostí neuspokojují). Stupické polní rané má jistě plno nedostatků (tvorba žlutého límce, praskání), ale i přesto je to pro svoji ranost (asi opravdu nejranější rajče dobré chuti a velikosti) jedno z nejoblíbenějších  rajčat na světě. Všichni šlechtitelé se snaží tuto odrůdu vylepšit, ale zatím se jim nedaří dosáhnout zejména té ranosti. Jedním z takových pokusů je i nová odrůda Gallant F1 z Moravoseedu, která  snad vůbec nepraská a ranost je srovatelná se Stupickým. To že jako jediné rajče nepraská jsem viděl po velkých deštích (mám dojem, že spadlo víc jak 120 mm během dvou dnů) v Lednici 2015. Pochopitelně je potřeba toto rajče odzkoušet, ochutnat a posoudit, jestli pro mne bude přínosem, což udělám již v příštím roce.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Thu Dec 01, 2016 7:52 pm

K výše jmenovaným nedostatkům musím ze své zkušenosti přidat ještě i hodně malou úrodu. Chuť byla hodně prázdná, přímo jalová, i to mi na velmi ranných odrůdách tohoto typu hodně vadí. Je to daň za rannost ...
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Thu Dec 01, 2016 8:08 pm

Já bych ty metráky na zpracování klidně brala. Poptávka po produktech z rajčat obrovsky převyšuje nabídku. Ale musím se zastat raných odrůd. Každým rokem pěstuju několik kusů raných rajčat, někdy Stupické, někdy Taminu a někdy Harzfeuer. Někdy už koncem května mi tato rajčata červenají a jsou natolik vzácná, že jim mírné nedostatky dokážu odpustit. Jsou totiž první a tedy v tu danou chvíli nejchutnější. S malou produkcí nemám problém, z každého jmenovaného sklidím více než 4kg a to mi vyhovuje.Samozřejmě v době, kdy dozrávají rajčata chutnější, tato raná ustupují do pozadí, tedy do kečupu.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Thu Dec 29, 2016 7:52 am

Pomalu dávám do kupy sortiment pro nadcházející sezonu. V cherry a keřích mám celkem jasno, otázka je tyčková odrůda pro běžný konzum. Letos jsem byl zklamán z většiny vysazených odrůd (Harzfeuer, Rumba Ožarowska, apod..), vloni hlavně ze Stupického. Chtěl bych pěkné rajče, kulaté bez žebrování, žádné LSL, ne Start nebo Tornádo. Možná se vrátím k Bejbinu, ale to má v poslední době menší plody (asi to tak má být), případně jsem kápl na Toro, ale "V tomto hybridu byla spojena ranost odrůdy Stupické s výnosem a kvalitou plodů Slávy Porýní", a tady jsem již na vážkách.
Ještě jsem padl na GALLANT F1 od Moravoseedu, to je však LSL, ale zase na druhou stranu je ranné.

Máte ještě nějaký tip? Díky M.


Naposledy upravil Mirek dne Thu Dec 29, 2016 10:33 am, celkově upraveno 1 krát
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Jiřina Thu Dec 29, 2016 8:25 am

U nás jsem univerzální rajčata na konzum zrušila. Nikdo to nejí a nakonec všechna skončila v kečupu. Na zpracování mám vhodnější odrůdy. Rodina konzumuje jen drobotinu, na salát jsou lepší bifteky. Pro moji sestru v Čechách připravuji sazenice Tipo F1 na její požadavek. Sama tato kulatá středně velká rajčata pěstuji ve formě hybridů s deklarací odolnosti proti plísni bramborové - odrůdy Philova F1, Ferline F1, 2017 budu vysévat Crimson Sweet F1.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Fri Dec 30, 2016 12:35 pm

Je těžké někomu jako je Mirek poradit, jaké červené rajče by měl příští rok pěstovat pro příští rok. O odrůdách z Ruska má asi z nás všech tady na webu největší přehled. Pokud jde o česká rajčata, tak nechce pěstovat podle mne nejchutnější rajče Start F1 a také i nejoblíbenější českou hybridní odrůdu Tornádo F1, která v době kdy jsem ji pěstoval byla asi nejúrodnějším rajčetem u nás (nebylo to žádné LSL) a chuť byla velmi dobrá. Pochopitelně pěstovat v Břeclavi Stupické polní rané a čekat od něj nějakou úrodu je úplná blbost. Toto rajče má jednu úžasnou vlastnost a to je, že je to asi nejranější rajče na světě a proto dává přijatelnou úrodu i ve vysokých nadmořských výškách a také daleko na severu (nebo i jihu např. na Novém Zélandě). Jinak podle mne žádný zázrak po stránce chuťové a úrodnosti.
Pokud tomu dobře rozumím, tak Mirek v tomto případě nechce ani cherry rajčata (těch už jistě má nepřeberné množství) ani tzv. bifteky. Chce rajče, které má dvě až čtyři komory což jsou většinou kulaté plody bez žebrování.
Toro F1 nevím, budu je po několika letech zkoušet, ale prvořadě mne bude zajímat ranost (a to ne kvůli mně, ale kvůli mým přátelům v Kanadě). Nerad bych se mýlil, ale ve všech českých hybridech se vyskytuje chuť Slávy Porýní, protože Stupické vzniklo křížením Mikada se Slávou Porýní a Stupické (jeho varianta s normálním listem se u nás používá jako jeden rodič pro hybridy F1). Spojení ranosti Stupického s chutí Slávy Porýní se mně zdá jen jako reklama.
Gallant F1- zatím jsem se nikde nedočetl charakteristiku této odrůdy ((je opravdu LSL ?), bohužel jsem ji ani neochutnal, když byla v Lednici k dispozici k ochutnání (ještě ne se jménem, ale jen s číslem, mám dojem že 84), ale jedno mně utkvělo v paměti. Z celého sortimentu Moravoseedu to byla jediná odrůda, které vůbec nepopraskala při těch deštích, kdy na 1 m2 napadlo během jednoho dne skoro 100 litrů vody. Spolu s jeho deklarovanou raností to je asi nejzajímavější odrůda rajčete za posledních deset let u nás.
Jinak z toho co se dá koupit v Česku tak mám výborné zkušenosti s odrůdou Cristal F1 (je to asi NL, kdysi jsem pěstoval je dvě odrůdy, Start F1 a tento Cristal F1, chuťová dvojka z výběru 10- ti českých odrůd, která nikdy nepraskala, později, když jsem semena nemohl sehnat, tak jsem je nahradil Torinem F1. Když mně Starty popraskaly, tak jsem měl vždy druhou odrůdu. Semena dodnes prodává Sempra Veleliby, prodejna v Nymburce (jen vážená semena v tomto případě počítaná, minimálně 10 ks..3,90 za kus).
Zkoušel jsem také Kiepenkerl Sportivo F1, Phantasia F1 a nijak mne chuťově neoslovily, spíše podprůměr.
Zrovna této typ rajčat moc nepěstuji, jen občas něco co dostanu ze zahraničí. Letos to byly americké hybridy z nichž bych vzpomenul vysoce úrodný Big Beef F1 a 4 of July F1 velmi rané rajče velikost většího Bejbina. Problém je a vždy bude se semeny.
Největším překvapením pro mne v této kategorii bylo Mikado, vysoký výnos, výborná chuť , vysoká odolnost proti chorobě, která sužovala moji zahradu. Jak by vypadaly v období dešťů nevím. Pokud Mirku budete mít zájem, tak bych ještě pár semínek na vyzkoušení asi našel.
Z ostatních cizích budu letos ještě pěstovat Thessaloniki (výborná chuť), Tamina a Matina.

Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Fri Dec 30, 2016 2:13 pm

Vladimíre, díky za nabídku, ještě mám měsíc-dva na rozmyšlenou. Za poslední roky se jednak  podmínky pro kvalitní úrodu hodně zhoršily (obrovké výkyvy a extremy v počasí), jednak mi připadají rajčata stále rozmazlenější. Troufám si říci, že jsem se naučil bojovat s plísní, ale objevila se spousta jiných, rovněž velmi nepříjemných chorob.
Přikládám pár snímků rajčat z r. 2009, co je co už si moc nepamatuji.

Tyčková rajčata - Stránka 2 100_8837 Tyčková rajčata - Stránka 2 100_8852 Tyčková rajčata - Stránka 2 100_8853 Tyčková rajčata - Stránka 2 100_8854 Tyčková rajčata - Stránka 2 100_8855 Tyčková rajčata - Stránka 2 100_8856

Na prvním snímku je nejspíše Harzfeuer nebo Barbados, na dalších by měly být Starty, pod folií pak i Pedro a nějaké Cherroly.

Ještě jednou k Bejbinu. Je to spolehlivé a dobré rajče, které je deklarováno jako koktejlové, ale této velikosti dosahovalo až v posledních letech. Do té doby byla jeho velikost akorátní na můj vkus běžného rajčete. A pokud má tu velikost "koktejlovou", tak již nemůže konkurovat salátovým ani cherry.
Jednu dobu jsem pěstoval i Pedro. Pevné vyrovnané plody, bohužel pozdní, prostě LSL.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Wed Mar 22, 2017 5:46 pm

Potřebuji napsat na Tomatoville něco o chuti rajčete Citrina. Na Zahrada.cz jsem se dočetl, že plody Citriny jsou suché, bez chuti a využití a také, že jsou kyselé. Pěstoval jsem Citrinu v roce 2015 a chuťové hodnocení jsem si nikde nezaznamenal, ale kyselá se mně nezdála. Máte někdo zkušenosti s tímto rajčetem? Chutnalo Vám?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Wed Mar 22, 2017 7:29 pm

rajče Citrina sem pěstovala-co se týče chuti,opravdu nejsou nic extra,jsou sušší s poměrně nevýraznou chutí-kyselá mi nepřišla/možná proto,že mi kyselá rajčata chutnají/.Ale v pohodě se dají jíst,sou pěkná v salátu,že by to byl hnus,tak to ne.
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Wed Mar 22, 2017 7:31 pm

Já ji měl kdysi dávno a chuť byla celkem zajímavá, struktura bohužel poněkud masitá.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Zdenci Wed Mar 22, 2017 11:12 pm

V zápisníčku mám poznamenáno: šťavnaté, chutné, atraktivní plody pouze na prvním vijanu.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Fri Apr 07, 2017 6:28 pm

Zakoupil jsem a vysel semena rajčete Jablunka Rosii a nyní, když se mají rostliny k světu, tak začínám být nějak nesvůj. Tvar listů mi připomíná jednu českou, pro mě hodně nesympatickou, odrůdu. Doufám že se mýlím a nakonec budu spokojen.

Tyčková rajčata - Stránka 2 000_1210
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Mon Apr 10, 2017 6:54 am

Tak poalu se blíží termín, kdy bych chtěl ta svá česká rajčata vysadit. Dnes půjdu na zahradu a začnu skládat foliovník, je to spíše tunel o rozměrech 90 x 500 cm, na výšku jen 120 cm. Rajčata bych tam chtěl vysadit jakmile přejde nadcházející chladné období a vydržet by tam měla do zmrzlých (potom ho přesunu na papiky, nakonec v srpnu ho přstavím na střechu nad rajčata). Většinu sazenic mám již otužilou, jen mne mrzí, že tak před čtrnácti dny se mně nalomila Palava F1, dal jsem k ní špejli a přivázal, dnes jsem zjisttil, že šla do kopru. Problémy jsem měl s výsevem Uragánu, nakonec mně něco vyklíčilo, ale zatím mám dvě takové pidi rostlinky. Těžko budu schopen porovnávat jeho ranost s jinými odrůdami, když byl vyséván o tři týdny později. Ale doufám, že budu moct aspoň porovnat jeho chuť s ostatními.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Tue Apr 11, 2017 9:41 am

tak já už minulý týden vyexpedovala sazenice rajčat do foliáku.Celkem se tam zdají v pohodě,akorát se mi trošku opeklo pár lístků/ ujela mi zakrývačka ,/doma už dosahovaly nebezpečných rozměrů.Po velikonocích vynesu i papriky.
Také sem vysela do sadbovačů okurky a dýně.
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Fri May 19, 2017 6:37 pm

Tak dnes dopoledne jsem udělal konstrukci (takovou hrazdu)nad těmi českými rajčaty (a jejich příbuznými), ke každému rajčatu jsem spustil spirálu, všechny zálistky jsem vyštípal a hlavní stonek nasměroval do spirály. Teď budu minimálně čtrnáct dní jen sledovat jak se jim vede (pochopitelně nějaká ta zálivka mne nemine).
Vladimír
PS.: Bohužel ty spirály na té fotce nejsou vidět


Tyčková rajčata - Stránka 2 DSCN0311
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Sat May 20, 2017 10:21 am

Taky jsem, Vladimíre, použila ty tvoje spirály, ale nějak pořád nevím, jak je dole uchytit. Též nejsou na fotce moc vidět, ale tušit se dají.
Tyčková rajčata - Stránka 2 P1040419
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Sat May 20, 2017 10:53 am

Z tvrdšího drátu (napínacího na plot) se udělá cca 25 cm dlouhý háček (tvar jako bývaly hůlky pro starší lidi). Delší část se protáhne spodním očkem, zapíchne se vedle rostliny do země jak nejvíc to jde. Pokud to jde tak hluboko až se kratší ohnutá část dotkne země.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Fri Aug 04, 2017 10:32 am

Vysela jsem letos Gallant F1, většinu rostlinek jsem rozdala a jednu mám vysazenu na špičkovém místě na zahradě. Ani to však nepomohlo, rostlina je to krásná a plody taky, radost pohledět, ovšem chuť veškerá žádná a navíc nepříjemně tuhá slupka. Všem obdarovaným se omlouvám, ale je docela možné, že ve srovnání s rajčaty supermarketovými Gallant vyhraje, ale jen o fous.
Tyčková rajčata - Stránka 2 P1040934
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata - Stránka 2 Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru