Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mera hrušňová

2 posters

Goto down

Mera hrušňová Empty Mera hrušňová

Příspěvek pro Mirek Sat Jul 25, 2015 8:00 am

Již delší dobu jsem na hrušni pozoroval větší přítomnost mušek, bzučáků, mravenců a měl jsem podezření na mšice (hrušeň jsem semo-tamo stříkl proti savým-žravým, ale nebylo to zvláště cílené), ty jsem tam však nikdy nějak extra nenacházel, pozoroval jsem hlavně "černání" v paždí mladých lístečků. Aź minizvětšovátko mi ukázalo šikovně poschovávané škůdce. Podle internetu se jedná o Meru. Nejdříve vyzkouším Vertimec 1,8 EC, následně bych prubnul společně s révou Sanmite.

U přípravku Vertimec mne zarazila jedna celkem nepochopitelná věc, a tou je ochraná lhůta. Rajčata a papriky ve skleníku mohu konzumovat po třech dnec, okurky po sedmi, ale u hrušně venku je 28 dní. Absolutně tomu nerozumím..........
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Mera hrušňová Empty Re: Mera hrušňová

Příspěvek pro J.R. Sat Jul 25, 2015 1:38 pm

Také tomu moc nerozumim, odbornik na to byl (a je) pan Kuky. Kratke OL jsou zrejme zalozeny na tom, ze obsah rezidui splnuje denní limit a dlouha OL by u nekterych plodin byla k nicemu. U jadrovin je to naopak. Mne se ty kratke OL moc nelibi, občas je pouzivam, ale pokud to jde, tak s nimi radsi nepocitam, resp. každý den navíc dobry.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Mera hrušňová Empty Re: Mera hrušňová

Příspěvek pro Mirek Sat Jul 25, 2015 2:20 pm

Já nechává u krátkých OL min další dva dny.

Na hrušni jsem sestřihal nepotřebné mladé letorosty (ve většině napadené) a ošetřil Vertimecem. Přikládám pár snímků poškození, ty bestie jsou méně viditelné jak mšice.
Mera hrušňová 103_9915 Mera hrušňová 103_9916 Mera hrušňová 103_9918 Mera hrušňová 103_9919 Mera hrušňová 103_9920 Mera hrušňová 103_9921 Mera hrušňová 103_9924

No, a aby toho nebylo málo, tak ve skleníku jsou na melounech svilušky. Ty dostanou Vertimec dnes navečer nebo zítra ráno.
Mera hrušňová 103_9925 Mera hrušňová 103_9926
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Mera hrušňová Empty Re: Mera hrušňová

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru