Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Choroby na rajčatech a boj s nimi

+7
J.R.
MrBig46
Uďa
jirkakuta
Catka
miroslav
Mirek
11 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Tue May 31, 2016 5:00 pm

Mé prostředí je velmi stísněné a pěstování intezivní, střídat plodiny moc nemohu i když se o to snažím seč to jde. Skleníky a foliák jsou malé, takže i každé oteplení nebo ochlazení je tam velmi rychle znát ....
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro J.R. Tue May 31, 2016 5:12 pm

Nepsal jsem nic o stridani plodin, ale o spravne vyzive přes pudu (ta samozrejme k intenzivnimu pestovani patri).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Tue May 31, 2016 6:16 pm

Střídání plodin, stejně tak jako obměna půdy, k tomu určitě patří, ale na tohle už prostě nemám, to bych to musel mít vše u baráku.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Catka Thu Jun 02, 2016 8:51 am

Včera jsem trochu nakupovala a byly mi sympatické tyto dva výrobky. Máte s nimi někdo nějakou zkušenost? Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 P1030295
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Uďa Thu Jun 09, 2016 6:47 am

Tak jsem rozdělal RIDOMIL GOLD MZ PEPITE, protože na balkoně se mi roznesla na rajčatech nějaká plíseň, vůbec to nevypadá vábně, ten ridomil,fuj. V návodu jsem se všiml, že je preventivní - pro rajčata.
Nevíte o něčem co funguje při nastupující, prvních známkách plísně?
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro J.R. Thu Jun 09, 2016 8:27 am

Uďa napsal:... se mi roznesla na rajčatech nějaká plíseň ... ridomil je preventivní - pro rajčata ...

U Ridomilu je uveden termin aplikace - preventivne - pro chorobu Plíseň bramboru na rajčatech, coz neznamena, ze je pro rajčata "preventivni", ale proti uvedene chorobe se ma používat preventivne.

Jak vypada "nějaká plíseň" ? Plíseň bramboru na rajčatech vypada jinak nez "plíseň" .

Jinak bych si na Vasem miste poridil pripravek Ortiva ... také se ma používat především preventivne .... prednosti je vysoce spolehlivá účinnost proti velice širokému spektru houbových chorob.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Uďa Thu Jun 09, 2016 1:53 pm

Nechal jsem "zimní" finíky F3 v rohu balkonu - stín,vlhko a plísen se mi rozlézá na nový rajčata.
Plísen
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro J.R. Thu Jun 09, 2016 2:02 pm

Podivejte se do agromanualu na Plíseň bramboru na rajčatech.

Napr. - Doporučení pro ochranu č.2: - První ošetření - Acrobat MZ - nejpozději při prvních příznacích choroby ...
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Uďa Thu Jun 09, 2016 2:19 pm

Myslíte,že je to bramborová? Stonky nejsou hnědý, na venkovních jsem měl loni a vypadala jinak.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Thu Jun 09, 2016 2:35 pm

Chce to fotku
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Uďa Thu Jun 09, 2016 2:37 pm

Kousek výše jsou fotky- "Plísen"
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro J.R. Thu Jun 09, 2016 2:38 pm

Fotka DSC_0003.JPG vypada podezrele.

Pokud se Vam Ridomil nezda, tak použijte Ortivu nebo Acrobat, alespoň ja bych tak postupoval. Pripadne si z agromanualu
vyberte jiny pripravek
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Uďa Thu Jun 09, 2016 2:42 pm

U Akrobatu píšou nejpozději při začátku, ten koupím.
Dík.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Thu Jun 09, 2016 6:09 pm

Uďa napsal:Myslíte,že je to bramborová? Stonky nejsou hnědý, na venkovních jsem měl loni a vypadala jinak.

Já bych neřekl že rajče (DSC_0003.JPG) trpí nějakou houbovou chorobou. Podle mne trpí jen nedostatkem dusíku, hořčíku, nadbytkem vody, ale vzhledem ke stáří, velikosti rostliny a podmínkám, asi celkem normální. Chemii tady asi nemá cenu řešit.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Uďa Thu Jun 09, 2016 6:31 pm

Toho finíka jsem měl loni až do konce listopadu. Zalévám dost ale ne do utopení. Hnojím poctivě, až moc. Ty žlutý fleky šli postupně od rajčete k rajčeti od finíka. Některý listy jsem už otrhal byli až fialový fleky, loni na konci sezony jsem měl taky odspodu a hledal jsem na internetu a anglicky jsem našel něco o plísni. Moje sestava: Kristalon start,žlutý,gold,květ-plod,lingnohumát,vitalikomplex.
Chemii sháním na venkovní, abych byl připravený.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Fri Jun 10, 2016 6:33 pm

Já mám napadenu jednu rostlinu rajčete. Jedná se o Sladkou děvočku, která roste samostatně na záhoně. Napadena je nejspíše septoriovou skvrnitostí, a mám takový blbý dojem, že se jedná o rostlinu z originálního semene !!!
Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 20160609_195954 Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 20160609_200006
Zkusím toto rajče ošetřit některým z těchto přípravků. Většinou však bývá boj s touto chorobou marný.

Na dalších snímcích jsou poškozená rajčata po nedělní průtrži. Podobná poškození jsou i na okurkách, košťálovinách, hrachu nebo melounech. Vypadá to, že v přívalech vody byly i nějaké kroupy, jinak si to vysvětlit nedovedu.

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 20160609_200029 Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 20160609_200106 Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 20160609_200119
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Jiřina Fri Jun 10, 2016 6:39 pm

To je po drobných krupkách, to neřešte. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Fri Jun 10, 2016 9:45 pm

Na Děvočce jsem část poškozených listů odstranil, bohužel jsem objevil na rajčatech pod přístřeškem další chorobu. To vše jsou důsledky toho nekonečného chcaní. Dnes opět spadla další průtrž a podle toho to opět na zahradě vypadalo.
Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 103_2375
Opět to vypadá na Septoriozovou skvrnitost, tentokrát na keříčkových odrůdách. Tohle mi devastuje rajčata každoročně a jako u padlí mi nezbývá než konstatovat - zlatá plíseň!!!

Snad se mi to podaří zítra ošetřit, protože v neděli má zase chcát. Bohužel mi nikdy žádný postřik na tohle neúčinkoval. Otázkou je, kde se to v rajčatech bere, že by semena?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro J.R. Sat Jun 11, 2016 10:42 am

Pokud se to vyskytuje kazdorocne, chtelo by to asi udelat postrik preventivne (po vysadbe) nebo ihned po desti (po oschnuti).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Jiřina Tue Jul 12, 2016 10:28 pm

Včera manžel letos poprvé postříkal brambory a venkovní rajčata proti plísni Acrobatem. Vyčkávali jsme dle předpovědi počasí. Nyní má být deštivo několik dní, tak už je na čase. Na velmi raných bramborách jsem již plíseň měla, proto jsem je včera všechny vykopala. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro MrBig46 Mon Jul 18, 2016 8:03 pm

Mirku, zajímá mne, jak dopadla ta postižená rajčata jejichž fotky jste zde přidal v květnu, zejména to na snímku uvedeném níže. Zdá se mně, že má některá rajčata mají stejný problém. Listy jsou ztluštělé a jakoby gumové. Přitom nepředpokládám, že by to bylo z mokra (mám je na záhoně a zalívám jednou za tři až čtyři dny), spíš si myslím že to bude nemoc, zavedená nakaženými semeny.

https://postimg.org/image/89wjzc3vh/
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Mirek Mon Jul 18, 2016 9:37 pm

Na tom snímku je růstový vrchol, který jsem dal zakořenit do perlitu. Ze čtyř různých vrcholů se ani jedna odrůda neujala, vše uhnilo. To ale byly ulité sazenice z počátku výsadby. Ty, které uhnily, jsem nahradil novým výsevem, a nyní jsou již skoro metrové.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Jiřina Sat Jul 23, 2016 10:30 pm

Dnes manžel po mé žádosti postříkal venkovní rajčata Akrobatem, podruhé, byla bych ráda, kdyby to bylo naposledy. Již mi začínají zrát. Zralé plody jsem otrhala. Nemám ráda stříkat rostliny v době sklizně. Bez ohledu na dodržení OL.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro J.R. Sun Jul 24, 2016 7:06 am

Včera jsem také delal postrik Acrobatem:

- brambory (druhy postrik, předtím Revus)
- venkovni rajčata (treti postrik, předtím Ortiva, Revus).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Uďa Sat Jul 30, 2016 6:19 pm

První Vlaštovky
Jeden záhon 4ks stejného druhu (nevím kterýho), počkám do pondělí jestli se bude šířit a nasadím Akrobat.


Naposledy upravil Uďa dne Sat Jul 30, 2016 6:46 pm, celkově upraveno 2 krát
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Choroby na rajčatech a boj s nimi - Stránka 4 Empty Re: Choroby na rajčatech a boj s nimi

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru