Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roubování rajčat

3 posters

Goto down

Roubování rajčat Empty Roubování rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Apr 26, 2015 9:14 am

Přichystal jsem si "materiál" k dalšímu experimentu. Roubování rajčat 101_9748 Jedná se o brambory vypěstované ze semen (musím konstatovat že to není zas taková sranda, bo se to vytahuje a v tomto květináči je smotaných skoro 25 cm stonku), u nichž dosáhla síla stonku pužitelného průměru, Jako roub použiji nějaký zálistek vhodného rajčete, pravděpodobně nějaké cherry tyčkové odrůdy. Dalších pár erteplů ještě čeká ve skleníku na zesílení.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování rajčat Empty Re: Roubování rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun May 03, 2015 3:33 pm

Konečně jsem se dostal k naroubování rajčat na bramboru. Použil jsem k tomu rostliny brambory ze semen a zálistky z rajčat, odrůdy Sakura a Tomatoberry Garden. Tloušťku stonku jsem zvolil dle síly stonku brambory. Materiál je kompaktní a dobře se s ním pracovalo, zálistky i podnože jsem patřičně upravil. U obou roubovanců jsem použil metodu do rozštěpu, u slabší podnože jsem využil na stonek navlečený kousek brčka, kterým jsem stáhl spoj, u silnější jsem použil pásku ze strečové folie, omotal a zajistil kolíčkem. Dal by se použít jen kolíček, ale chtěl jsem aby byl spoj i trochu utěsněný. Po naroubování jsem rostlinky navlhčil rozprašovačem, cákl i do PETky a zaklopil. Hyn sa hukáže.....

Roubování rajčat 101_9875 Roubování rajčat 101_9876 Roubování rajčat 101_9877 Roubování rajčat 101_9878 Roubování rajčat 101_9879 Roubování rajčat 101_9880 Roubování rajčat 101_9881 Roubování rajčat 101_9883 Roubování rajčat 101_9884 Roubování rajčat 101_9885 Roubování rajčat 101_9886 Roubování rajčat 101_9887 Roubování rajčat 101_9889
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování rajčat Empty Re: Roubování rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun May 03, 2015 8:37 pm

tak na tento pokus jsem Mirku hodne zvedav, drzim palce, bude zajimave toto sledovat

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Roubování rajčat Empty Re: Roubování rajčat

Příspěvek pro Uďa Fri Nov 25, 2016 8:16 pm

Nezkoušeli jste tuto metodu roubování kdy vám zůstane jedna rostlina se dvěma kořeny.
Video.
Video
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování rajčat Empty Re: Roubování rajčat

Příspěvek pro Mirek Fri Nov 25, 2016 8:51 pm

Zkoušel jsem dvě různé odrůdy na jednu podnož, rajče na bramboru, rajče na podnož a musím konstatovat, že v mých (našich) podmínkách je to úplně k ničemu a zbytečně vynaložená práce a starostlivost.
Rajče na podnož - "naštěstí" se to neujalo a nakonec zdechlo v ranném stádiu
Dvě různá rajčata na jednu podnož - rostliny odešly o hodně dříve než ty neroubované, to už je jednodušší a výnosnější vysadit dvě rajčata do jednoho kýble.
Rajče na bramboru - výsledek

Co se dvou kořenů na jednu rostlinu týče, tak si myslím, že jeden kořenový systém rajčete je tak výkonný, že utáhne běžně v pohodě i čtyři výhony.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování rajčat Empty Re: Roubování rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru