Počasí aneb jak je u vás

Strana 22 z 32 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27 ... 32  Next

Goto down

Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci za Sun Nov 19, 2017 2:01 pm

A máme tady první větší nadílku sněhu(6cm), děti v něm už od rána vyvádí jak smyslů zbavené. Jen ať si ho užijí,kdoví zda to není letos poslední. Já zas doufám, že brzy sleze, páč mám ještě spoustu práce, kterou nikdo jiný neudělá.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 562

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Nov 19, 2017 3:41 pm

A máme tady první větší nadílku sněhu(6cm), ......

... a u nás chčije, chčije a chčije, a když nechčije, tak sere. Tak je to každý den. Od rána čumákuju doma, jen jsem byl v garáži pro dřevo do krbovek.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1873

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Mon Nov 27, 2017 4:06 pm

Podle předpovědí se má tento týden silně ohlazovat. Ačkoliv jsem ještě stále na antibiotikách, tak jsem dopoledne vyrazil na zahradu a udělal to jenutnější. Vylil jsem vodu z barelů, oddělal jsem okna z pařeniště, sklidil konve a různé kbelíky. V boudě jsem všechno, co by mohlo skončit v zubech té myši, ketrá se tam nějak dostává a kterou se snažím nějakým způsoem vypudit, položil co nejvýše, kam by se neměla dostat. Posbíral jsem všechno špinavé a vlhké prádlo a spolu s nedopitými lahvemi (jedno pivo, CocaCol a jedna minerálka všechno v PET lahvích) jsem to dovezl domů. Za tu skoro hodinku, kterou jsem tam strávil jsem toho měl plné zuby a byl jsem rád, že jsem si mohl v trolejbusu a potom v šalině sednout. Možná se na zahradu ještě letos někdy stavím (měl bych asi ještě zakrýt jahody netkanou), ale až bude zmrzlá zem. Dnes jsem měl pěkně zablácené boty.
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1215

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Mon Nov 27, 2017 4:48 pm

Jelikož má k ránu poněkud více mrznout, tak jsem zaletěl na zahradu demontovat pístnice ve sklenících, při tom jsem sklidil igelitku moc pěkných paprik ze skleníku a sezobl nějaké to přeživší cherry rajčátko.
Jinak zahrada je ve stavu tak jak jsem ji před pár měsíci opustil, nepoklizená, neporytá.....
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Tue Nov 28, 2017 8:05 am

Mirek napsal:Jinak zahrada je ve stavu tak jak jsem ji před pár měsíci opustil, nepoklizená, neporytá.....

Nemate cas nebo Vas to prestalo bavit ?
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1493

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Tue Nov 28, 2017 12:42 pm

Já se o víkendu chystám sázet česnek a konečně vyklidit skleník a zkusit porýt zbytek. Mám ho ještě plný paprik a rajčat. A myší. Mám tam na dožití 2 křepelky, tak za nimi asi táhnout ty myši. Chytil jsem jich už 5 během týdne, asi mám někde díru v základech.
padr

Poèet pøíspìvkù : 472

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed Nov 29, 2017 9:05 am

J.R. napsal:
Mirek napsal:Jinak zahrada je ve stavu tak jak jsem ji před pár měsíci opustil, nepoklizená, neporytá.....

Nemate cas nebo Vas to prestalo bavit ?

Od všeho něco, nemám ani čas, počasí nedovolí skoro nic dělat, navíc mne drží absolutní nechuť něčemu se tam věnovat, jsem i hodně unaven. Důvody nechci moc rozvádět, každopádně budu radikálně měnit zahradní "strategii" z intenzivního dodavatele surovin na relaxační.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed Nov 29, 2017 9:11 am

padr napsal:Já se o víkendu chystám sázet česnek a konečně vyklidit skleník a zkusit porýt zbytek. Mám ho ještě plný paprik a rajčat. A myší. Mám tam na dožití 2 křepelky, tak za nimi asi táhnout ty myši. Chytil jsem jich už 5 během týdne, asi mám někde díru v základech.

O víkendu má poměrně slušně mrznouřt, takže to počasí na výsadbu moc vhodné nebude.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu Nov 30, 2017 8:19 am

Mirek napsal: ... každopádně budu radikálně měnit zahradní "strategii" z intenzivního dodavatele surovin na relaxační.

Tak ja zustavam u puvodni "strategie" - intenzivniho pestovani plodin o které je zajem a pro které jsou klimaticke a pudni podminky.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Thu Nov 30, 2017 10:45 am

Tak se nám rozesněžilo tak, že už nefunguje bezdrátový internet ale jen mobilní.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu Nov 30, 2017 12:26 pm

U nás taky sněží, naštěstí ne tak silně. Měl jsem kliku se sázením česneku, po dnešku to už bude hodně složité. Chtěl jsem ještě vyset mrkev a petržel, tak uvidím, jestli se to příští týden zlepší.
padr

Poèet pøíspìvkù : 472

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Thu Nov 30, 2017 4:05 pm

Už jen prší a všude je sračka, nic jiného než sračka, holt klasika.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Fri Dec 29, 2017 10:59 am

Tak jsme do rána zapadali sněhem, je těžký, docela se bojím o některé tenké větve. Ale vláha je u nás hodně potřeba. Zatopím v citrusáriu, rozpustím sníh a vše pozalévám, už je to potřeba.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 616

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Dec 29, 2017 12:36 pm

U nás lilo už předevčírem a od včerejšího večera až do rána. Lehce to přimrzlo, takže na autech a trávníku byl i náznak sněhu s ledem. Do rána má být -4° a v sobotu večer a v neděli už zase pršet, teploty 10°C. To už je na posrání, ani apríl nám tohle nepředvádí. Tady chčije nebo sere už od prázdnin imrvére, je to hnus velebnosti Twisted Evil, venku jsem za ten týden nezrobil vůbec nic.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Jan 13, 2018 7:32 am

Je půl osmé a venku tma jak v pytli, padá hustá mlha, vše je na sračku mokré a mě se chce každé ráno zvracet. Jak dlouho ještě?
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Sat Jan 13, 2018 7:40 am

Na počasí jste byl vždycky přísný, známá věc.
Osobně to beru tak, jak to je, v podstatě jsem rád, že si mohu trochu odpočinout, mám i dost jiné práce.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Jan 13, 2018 8:24 am

Už od vánoc se válím doma a nabírám kila. V baráku mě to nebaví a potřebuji už konečně vypadnout něco dělat ven. V tomto fialovém hnusu to tam vydržím tak 15 minut a už se zase válím. Avizují nějaké mrazy, tak snad se to obrátí k lepšímu. Měsíc -15°C a jsem spokojený člověk, zmizne takové to dělání-nedělání a já budu moci v klidu vypadnout někam do pryč.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Jan 13, 2018 9:26 am

Pracovala jsem v zahradnické firmě a tam takovéto počasí vůbec nebylo důvodem, proč nepracovat venku. Vadí mi to teplo, v zimě má mrznout, být bílo a svítit sluníčko. Ale souhlasím s JR, potřebuju si nutně odpočinout.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Jan 13, 2018 12:12 pm

Já potřebuji spíše duševní odpočinek, a na něj je nejlepší recept právě zahrada, kde si vyčistím hlavu. Miluji vodu, slunce, horko i mráz, ale nenávidím mokro, hlavně dlouhé a vytrvalé mokro. Zima v létě a teplo v zimě nejsou v žádném případě mí kamarádi.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sat Jan 13, 2018 1:24 pm

Na povrchu je vše "nacecané", ale u nás za poslední tři roky chybí tak za jeden rok srážky. Zem je mokrá asi za rýč, hlouběji je sucho. V lese ještě horší. V týdnu jsem se o tom bavila s jedním agronomem, ten tento názor potvrdil. Chtělo by to asi metr sněhu na nezamrzlou zem a velmi pomalu roztávat. Jinak souhlasím s tím, že v zimě má mrznout. Dle předpovědi snad bude. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 617

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Wed Jan 24, 2018 7:39 am

Mám takový zvyk, že si každý den poznamenám, jaké je počasí. Tak si čtu, že loni v tomto období byl mráz jako řemen a stoprocentní azuro. Teď je pořád tmavo, tmavo a tmavo, slunce nikde.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Petr z Pardubic za Wed Jan 24, 2018 10:35 am

To mě taky štve, že nesvítí, ale po mrazech se mně moc nestýská. A to i přesto, že pan PP každý rok opakuje, že v zimě má být zima. Pro někoho je to radost a někomu zase zmrznou broskvoně, jako minulý rok kompletně v lednu vymrzly panu MV a jiným.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed Jan 24, 2018 11:14 am

Catka napsal:Mám takový zvyk, že si každý den poznamenám, jaké je počasí. Tak si čtu, že loni v tomto období byl mráz jako řemen a stoprocentní azuro. Teď je pořád tmavo, tmavo a tmavo, slunce nikde.

a sere, a sere, a sere nonstop !!!
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed Jan 24, 2018 11:19 am

Petr z Pardubic napsal:To mě taky štve, že nesvítí, ale po mrazech se mně moc nestýská. A to i přesto, že pan PP každý rok opakuje, že v zimě má být zima. Pro někoho je to radost a někomu zase zmrznou broskvoně, jako minulý rok kompletně v lednu vymrzly panu MV a jiným.

A kdy by mělo mrznout když ne nyní? V zimě mi ještě nikdy nic nevymrzlo, vždycky to pomrzne až při podních mrazích. Venku je opět velmi nebezpečné teplo, v pondělí má být až °C !!!, a to je úplně v prdeli. Mrazy ještě přijdou, vždy přicházejí a to nejvíce v únoru, je jen otázka zda budou trvat celý měsíc nebo jen pár dní. Já jsem pro ten měsíc všema deseti.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Petr z Pardubic za Wed Jan 24, 2018 11:27 am

Vymrzly pánům květní pupeny broskvoní, takže byli bez úrody. Tady u nás bylo maximálně -17°C, což bylo v normě, ale jinde bylo hodně pod -20°C. Broskvoň má s takovými zimními mrazy problém. Jarní mrazy jsou věc jiná. Tam jsou starší odrůdy broskvoní určitě odolnější než meruňky.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 22 z 32 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27 ... 32  Next

Povolení tohoto fóra: