Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí aneb jak je u vás

+14
Petr z Pardubic
Eva Tomišová
kateřina štefkovičová
Ota
Mashell
Uďa
Mirek
J.R.
miseku
Jiřina
MrBig46
Zdenci
Catka
miroslav
18 posters

Strana 17 z 42 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 42  Next

Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sun Apr 02, 2017 8:06 am

Tak u nás včera taky hrozně foukalo. Byl jsem na zahradě a snažil jsem se ostříhat zanedbanou meruňku Vlkopavlovickou (ostříhat a uřezat větve poškozené loňským moniliovým úžehem). Na žebříku nebylo až tak vlídně, tak jsem si něco nechal na dnešek. Stejně bych nemohl aplikovat postřik Horizonem, protože by všechno ulítlo. Dnes to vypadá, že foukat nebude, u nás je zatím úplně klidno a předpověď říká, že by mělo foukat až zítra.
Včera jsem ale zvládl broskvoně (takové nízké stromy) a dokonce jsem je postříkal Sylitem.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 05, 2017 6:29 pm

Hrozně jsem si přál, aby ještě nějakou dobu nepršelo. Ale nahoře mne nevyslyšeli a v noci pršelo. Chladno pod 13 °C, ideální počasí pro moniliový úžeh. Nezbylo mně nic jiného, než postříkat meruňku ještě přípravkem Signum, ale to ještě neznamená, že to ta meruňka přežije ve zdraví. Sad
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Wed Apr 05, 2017 6:39 pm

Já jsem si naopak přála, aby konečně zapršelo. Je takové sucho, že se mi práší od motyky. Právě spadlo pár kapek, tak uvidíme. Meruňky mám postříkané. Jestli bude takové sucho pokračovat, musím pořídit ještě jednu nádrž na dešťovou vodu.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 05, 2017 6:50 pm

U mně je také hrozné sucho, ale když nepršelo do teď, tak to mohlo ještě nějaký ten den vydržet. Stejně napršelo hrozně málo, ani to na záhonech není poznat a v zásobní nádrži také nic moc.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Wed Apr 05, 2017 8:53 pm

To u nás je zalito velmi slušně, za dva dny 28mm srážek. Zachyceno do nádrží 2m3.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Thu Apr 06, 2017 6:10 am

Podle meteorologické stanice v blízkosti mé zahrady za celý březen 30 mm, poslední déšť (spíš srážky) 22.3. Včera nic a dnes v noci se pořádně rozpršelo- 0,6 mm.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Thu Apr 06, 2017 8:42 am

Byla jsem se kouknout, jestli mám zalito. Trochu zapršelo, zalito je, ale pod stromy je sucho. Na teploměru 9`C, ale pocitově je docela kosa. Pofukuje lehký, ale zákeřný a ledový větřík. Prostě žádná hitparáda.Přemýšlím, že nám - já a kočky-dokonce zatopím, abychom měly na přesazování teploučko.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Thu Apr 06, 2017 9:27 am

U mne na fasádě paneláku ve výšce 10 m je 9 °C, na zahradě by mělo být dle meteorologů 6 °C (ve 2 m) a vítr fouká všude, cca 7 m/sec. Chtěl jsem jít odpoledne popálit všechno, co jsem nestihl na podzim, ale není to vzhledem k tomu větru reálné. Tak budu muset počkat na další příznivější čtvrtek.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Thu Apr 13, 2017 2:13 pm

Tak počasí pro Brno dle předpovědi na Seznamu Po 9/1, Út 6/-2, St 5/-2,ČT 7/6. Pěkný masakr. To mně pořádně prověří rajčata v pařeništi.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Thu Apr 13, 2017 2:31 pm

Já si myslím, že rajčata v pařeništi to dají v pohodě, mají teplo od "nohou". Co ale ty moje chudinky venku v paletových boxech? Já jim snad půjčím svoji duchnu. Myslím, že to ustojí, jsou to otužilí jedinci. Loni to rajčata přežila bez následků ve foliovém tunelu, tedy dvojitém, a to byly 4`C pod nulou.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miseku Thu Apr 13, 2017 2:56 pm

Počasí na příští týden opravdu nevypadá moc dobře Sad . Ve skleníku mám vysazených 7 rajčat a chtěla jsem vysadit 1 neroubovaný okurek. Dalších asi 100 sazenic rajčat mám na stolech ve skleníku, papriky a lilky mám ještě doma. Pro jistotu nainstalujeme horkovzdušný ventilátor, aby teplotu ve skleníku trochu vylepšil Very Happy Aspoň že dneska mírně napršelo 8 mm.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro padr Thu Apr 13, 2017 3:06 pm

Nám dneska mírně napršelo i s kroupami. Naštěstí malé a nebylo jich moc.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Thu Apr 13, 2017 4:37 pm

Nevím jak u nás v BV, ale v Mikulově valilo asi 3x a to celkem hodně, byly i kroupy ale ne ledové, byly bílé a spíše jakoby sněhové s menší razancí.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Fri Apr 14, 2017 7:30 am

Taky si myslím, že rajčata v pařeništi nemohou nějaké teploty okolo -2 °C ohrozit. Nebudu dělat žádné opatření, jen ta pařeniště uzavřu (už je vlastně mám uzavřená už teď) a uvidím jak se tam teploty budou měnit. Vlastně celé to pěstování těch rajčat dělám kvůli tomu měření a kdybych tam přidával nějaké teplo (petrolejku nebo svíčky) tak by ten celý pokus byl k ničemu. Vlastně je z hlediska tohoto pokusu doobře, že k tomu poklesu teplot dojde, ale co na to řeknou meruňky a další peckoviny to už bude horší. Já jsem loni neměl ani jednu meruňku, broskev, švestku a dokonce ai jeden ořech. Zásoby ve sklepě jsou na nule. Doufám, že to s tím poklesem pod °C nebude tak zlé.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Fri Apr 14, 2017 8:04 am

Já se taky obávám spíše o meruňky a broskve. Na zahradě u domu loni vše totálně zmrzlo, ale ve vinohradu, který je vzdálen asi 7km a je na kopci, byly meruňky, broskve, švestky i ořechy naprosto v pořádku. Tak v nejhorším případě bude úroda alespoň tam.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat Apr 15, 2017 8:52 am

Tak to já mám největší obavu o révu. Venku je slušná kosa a pod mrakem, naštěstí z prognozy na příští týden vypadly "modré" teploty, tzn. nula a méně. Tak doufejme, že to vydrží.
Třešeň odkvetla, odkvétají broskvoně a některé jabloně, kvete vše "keřové". Včera jsem nachystal záhon na rajčata a plánuji dnes nějaká vysadit, prozatím zůstanou nakrytá textilkou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sat Apr 15, 2017 9:38 am

Mirku, na kterém webu jste našel takové pozitivní prognózy. Taky bych rád potěšil své srdce nějakými pozitivními zprávami. Wink
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sat Apr 15, 2017 9:54 am

Tak jsem se ještě mrkl na Nory a tam už také mají teplejší předpověď. Jen ve čtvrtek tam mají 0°C. Potěšilo mně to. Very Happy
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat Apr 15, 2017 9:57 am

YR.NO
Nejsou sice moc pozitivní, ale hlavně když nebudou negativní. Nachystal jsem pár rajčat a jedu je na zahradu vysadit.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Sat Apr 15, 2017 2:24 pm

Tak mne to zas tak netěší, pro nás tam mají -4 na úterý, -3 na středu a -2 na čtvrtek. S tím že přes den je tam +1. Takže já rozhodně nic vysazovat nebudu spíš přenášet ze skleníku domu a ve skleníku topit révě.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sat Apr 15, 2017 5:29 pm

Tak těchto zhruba 80 sazenic nebudu tento týden mít kam dát. Teploty přes den pod 10 °C, v noci těsně nad nulou a okno mám plně obsazeno paprikami zbylými rajčaty. Hned zítra začnu s Luxmetrem a teploměrem hledat míto v bytě, kam tyto sazenice umístím (na noc vím, ale ve dne bych chtěl aby při možná nejnižší teplotě mělo to místo nelepší osvětlení). Musí to být takémísto, kde o ně nbudu pořád zakopávat. Tak i na Seznamu jsem se dočkal příznivé předpovědi. Ani jedna noc s teplotou 0°C a nižší.
Vladimír

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 DSCN0129
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Sat Apr 15, 2017 6:29 pm

Tak to já mám místa dost, ale sazenice v podstatně větších květináčích. Jsou stále venku a velmi často se mi večer vůbec nechce někam je přesouvat. Zatím se mi ta lenost nevymstila, teploty jsou v noci docela snesitelné. Dnes mě počasí mile překvapilo, slušných 15°C, nefoukalo, nepršelo,občas dokonce vykouklo sluníčko, pocitově mi bylo teplo.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Mon Apr 17, 2017 6:10 am

Když jsem šel o půlnoci spát, tak to už vypadalo nějak pofiderně. Místo předpovídaných + 4°C jsem už měl na teploměru v úrovni bytu (10 m nad zemí) 3 °C. Říkal jsem si, že snad to už nebude klesat a tak jsem spokojeně usnul. Nevím co, ale něco mne vzbudilo a tak jsem se šel podívat na teploměr. Na teploměru jeden stupeň a tak mně nezbylo nic jiného, než v pyžamu o půl čtvrté pobíhat po schodech a vynášet z lodžie do bytu všechny své sazenice rajčat. Na zahradě to bude asi ještě horší, momentálně některé meteostanice v Brně mají už - 0,3 °C. Rajčata v pařeništích budou v pohodě a meruňky a broskve asi ještě dnes taky.
Vladimír
PS.: Jani, díval jsem se na metostanici Louka a máte tam v 6.00 už -0,8 °C
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Mon Apr 17, 2017 6:33 am

Ano, začíná nepříjemně přituhovat. Když jsem ráno uviděla tu jasnou oblohu, šla jsem s obavami obhlídnout teploměry. Mám je rozmístěné na různých místech na zahradě. U zdi, kde mívám rajčata, jsou +2°C a ani na ostatních místech není pod nulou. Rostlinstvo jsem večer uklidila, ale mám venku dvě testovací rajčata úplně bez ochrany a vypadají bez poškození. Obávám se ale, že bude podstatně hůř.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Mon Apr 17, 2017 7:25 am

Mé obavy se trochu zmírnily, když jsem viděl na zítřejší noc předpověď. To je snad poprvé, co mi déšť padl do "noty".
Ráno bylo u nás 3,5°C, pak to jestě trochu spadlo, a tak jsem o pěti ráno nastartoval ve skleníku topení. Při této příležitosti jsem schoval do skleníku venku zapomenuté melouny a zavřel okno. Jo tak to dopadá, když se jde navečer na pivo ... No
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 17 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 17 z 42 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 42  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru