Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajčata trpaslíci- Dwarves

+2
Mirek
MrBig46
6 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 08, 2015 6:22 pm

Dnes jsem dával nějaké informace o rajčatech Trpaslících na Zahrada.cz a tak to dám i tady, kde budu postupně informovat, jak ten můj nový projekt s trpaslíky pokračuje.
Stále více je těch, kteří se snaží vypěstovat si svá rajčata (plno začátečníků se objevuje u zde na Zahrada.cz. Někdy ani nemají zahradu a pěstují svá rajčata na balkonech, lodžiích, na střechách a v předzahrádkách v plastových nádobách. Problémem stále zůstává jaké odrůdy pěstovat. Nabízená balkonová rajčata mají sice plody chutné, ale jsou malá a úroda je minimální. Na balkóně lze pěstovat také klasická  tyčková  (vyrostou i více než dva metry) nebo keříčková rajčata (jsou rozkladité), ale chce to mít dobře propracovný systém uchycení a vyvazování stonků s rajčaty. V poslední době se ve světě objevila nová kategorie rajčat vhodných do nádob, říká se jim Trpaslíci (Dwarves). Jsou to většinou rajčata svým růstem podobná rajčatům tyčkovým (indeterminantní), ale jejich růst je zhruba poloviční (krátká vzdálenost mezi listy). Při stejném počtu květenství mají tyto rostliny poloviční výšku (cca 70 cm), mají dvojnásobnou tloušťku stonků,  jejich vyvázání je vzhldem k tloušťce a výšce snadné. Zálistky se nevyštipují. Velikost plodů je normální a začínají se také objevovat trpaslíci s plody velikosti biftekových rajčat.
Rozhodl jsem se, že tato rajčata vyzkouším na své zahradě ve volné půdě (na lodžii nemám místo, budu tam pěstovat jen čtyři rostliny v kbelících- normální tyčková cherry). Doufám, že se mně osvědčí po všech stránkách (i chutí), a že je budu moci vám všem doporučit pro pěstování.
Pro letošní rok jsem si vybral a máím sazenice těchto odrůd:
Big Green Dwarf- zelené rajče 100- 150 g
Golden Dwarf Champion- žluté rajče 30- 100 g
Dwarf Blazing Beauty- oranžové rajče, 70- 180 g
Perth Pride- tmavě fialové rajče,  50- 120 g
Mountain Princess- červené rajče, 60- 120 g
leeping Lady- hnědé rajče, 30-100 g
Sumertime Sunrise- žluté rajče, 100-200 g
Sweet Adelaide-růžové rajče, 70- 200 g
Wherokowhai- žluté rajče s červenými pruhy
                            Vladimír
PS.:Vpředu trpaslíci, vzadu normální tyčková rajčata
Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0029
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 08, 2015 8:46 pm

Určitě zajímavé odrůdy Shocked, při tom kompaktním růstu u nich bude důležitá doba plodnosti a ukončení růstu.

Jen tak pro zajímavost, dnes mi kolega dovezl 60 desetilitrových bílých plastových kbelíků od potravin, jen do nich vyvrtat dírky a sehnat 600 litrů zeminy Rolling Eyes
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro miroslav Wed Apr 08, 2015 9:01 pm

Stačí Mirku koupit tři kostky po 250litrech a je to Laughing Laughing

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 08, 2015 9:10 pm

A co budu s těma 150ti litrama dělat? affraid

Sondoval jsem ceny zeminy a zahradnický substrát kupuji již dlouhodobě v 70ti litrových pytlích za 94-110 Kč. Slisovaný balík vyjde stejně nebo většinou dráž, manipulace s ním horší.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro miroslav Wed Apr 08, 2015 9:14 pm

ja beru teda od Pasiče, ostatní se mi samozřejmě nevyplatí, substrátu není nikdy dost, letos rajčata rostou krásně, narozdíl od paprik Mad

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 08, 2015 9:19 pm

Miroslave, tak u mě je to naopak. Ne že by rajčata byla špatná, ale papriky jsou na tom skvěle.

Vladimíre, zkuste vysledovat zda tyto odrůdy ukončují růst podobně jako balkonové nebo mají snahu pokračovat.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Thu Apr 09, 2015 11:01 am

Mirek napsal:Určitě zajímavé odrůdy Shocked, při tom kompaktním růstu u nich bude důležitá doba plodnosti a ukončení růstu.

Jen tak pro zajímavost, dnes mi kolega dovezl 60 desetilitrových bílých plastových kbelíků od potravin, jen do nich vyvrtat dírky a sehnat 600 litrů zeminy Rolling Eyes

Dvě odrůdy Sleeping Lady a Mountain Princess jsou podle toho co je psané rané, u ostatních je napsáno střední sezóna. Pokud tomu dobře rozumím, tak tyto odrůdy i když jsou indeterminantí tak ukončují růst do výšky asi tak jako semi- detrminantní. Ale nikde jsem nečetl nějakou rozumnou definici co je to semideterminantní, takže jako semideterminantní je někdy uváděno i Stupické polní rané. Jak to bude růst, jaké opravdu budou plody, to se dozvím až v průběhu této sezóny. Jen bych chtěl dodat, že všechny tyto odrůdy nejsou bifteky, jak na jiném webu napsal Mirda.

Jinak já jsem kbelíky opustil, protože jsem nebyl schopen rostlinám zajistit v potřebných intervalech vodu.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Mirek Sat Apr 11, 2015 7:51 am

Popíšu to vlastními slovy. Připadá mi, že čím menší odrůda keříčkového rajčete, tím vlastně nemá kde vyrážet další zálistky a dále neroste, ukončuje růst. Příkladem jsou balkonové odrůdy (Venus). Naopak Sladkaja Děvočka, která je vlastně taky keříčkového růstu, díky velikosti rostliny dokáže vyrážet do spousty dalších výhonů. Není problém ji vyvázat do dvou metrů, ale není to z jednoho "centrálního" výhonu, tak jako u tyčkových. Tady se dá sklízet po celou sezonu. U "klasických" polních keříčkových odrůd je chování podobné těm balkonovým. Tady prioritně nejde o sklizeň v průběhu celé sezony, ale o hromadnou sklizeň a zpracování, která je u velkopěstitelů podpořena postřiky na "jedno" dozrání a hlkavně jednu strojovou sklizeň. Doba školních brigád je nenávratně pryč, bohužel.

Bude zajímavé sledovat chování těchto trpaslíků. Sice je nemám, ale snažil bych se Vladimíre udržet je nějakým možným tvarováním (pokud to rostlina dovolí) v co nejdelší plodnosti. Když to přeženu, tak tyhle odrůdy jsou dělány hlavně pro ty, kteří si je postaví mezi kytky na parapet a ne pro nás Velkopěstitele. Very Happy Very Happy Very Happy

Kbelíky stačím ukočírovat u baráku, na zahradě to nelze, tam to není pod kontrolou. Již vloni jsem instaloval kapkovou závlahu i do kbelíků, a příležitostně ji použil. Léto bylo hnusné, ale stačí den-dva horka a zemina vysychá. Pokud se zdržím v práci, což je v sezoně běžné, tak jsou rostliny povadlé. Potřebují v kýblech prolít min. 2x denně.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Sat Apr 11, 2015 5:42 pm

Mirku, já si myslím, že s těmi trpaslíky je to trochu jinak než píšete. Jistě se nejedná o keříčková (determinantní rajčata). Pochopitelně vycházím z informací, které jsem četl.
Už vůbec nejde o nějaká balkonová rajčata. Já počítám s tím, že hlavní stonek budu vést ve spirále a ostatní ponechám svému vývoji bez nějakého vyštipování. Až tato zkušenost mně napoví, jaká hodnota pro mne tito Trpaslíci jsou. Pro nějakou představu uvádím některé informace ze kterých čerpám:
-na rozdíl od keříčkových, které mají krátké rostliny a mají tendenci produkovat / zrát své plody ve velmi krátkém časovém intervalu, trpaslíci jsou spíš jako velmi kompaktní tyčková rajčata nižšího vzrůstu, během celé sezóny kvetou a zrají na nich rajčata, až do prvních mrazů (pokud není nemoc), prostě jen rostou ve svislém směru velmi pomalu a mezi jednotlivými vijany květů je proto velmi malá vzdálenost. Při nízké velikosti rostliny je úroda plodů na jedné rostlině srovnatelná s tyčkovými rajčaty.
-statný centrální stonek a velmi kompaktní vzhled (vypadají jako stromky se silným kmenem)
-nevyštipují se a dorůstají povětšinou výšky cca 70 cm
-o tom, že by to byla rajčata pro nějaké květináče nebo parapety nemůžeč být ani řeč, ---jejich úrodnost je také dána tím, že je lze pěstovat ve sponu stejném jako u keříčkových rajčat (vice rostlin trpaslíků než tyčkových rajčat na stejné ploše
- plodey jsou věršinou střední velikosti, v současné době jsou již také uvolněny nějaké cherry a také bifteky.
Jak už jsem napsal, já budu testovat na jednom záhoně na zahradě a paní Kateřina asi zkusí jednoho Trpaslíka v kontejneru.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Jana V. Sun May 17, 2015 9:32 pm

Moc se tesim na vysledky tohoto pokusu. Kdyby se rajcatka osvedcila,tak by to bylo asi presne to, co hledam pro svuj balkon. Budu se zajmem toto tema sledovat. Moc dekuji za to, co delate pro pestitele rajcat (nebyt takovych nadsencu jako vy, asi bych se do toho nikdy nepustila)!

Jana V.

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 13. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Mon Jun 22, 2015 12:22 pm

Dnes po ránu se mně podařilo nafotit něco z mých rajčat, mj. Trpaslíky. Tak sem dávám nějaké obrázky.
           Vladimír

Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0123

Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0124

Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0125

Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0128

Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0129
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jul 15, 2015 4:04 pm

Trpaslíci mají nasazenou pěknou řádku plodů.Těším se, až se začnou vybarvovat.
Vladimír
Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0006

Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0149

Rajčata trpaslíci- Dwarves SAM_0153
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Tue Nov 24, 2015 7:56 pm

Měl bych zhodnotit letošní sezónu těch trpasličích odrůd. Jsou to jistě zajímavé rostliny, docela dobře rostly, některé z nich byly chuťově zajímavé, ale také některé docela dost praskaly. Úroda nedosahovala takové velikosti jako u běžných tyčkových rajčat. Vzhledem k velkému množství rajčat, která jsem pěstoval jsem nakonec neměl ani moc času se jim věnovat, jednotlivě posuzovat jejich chuť a výnos. Příští rok budu asi pěstovat jen dvě z těchto odrůd, zatím nevím které.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Mirek Tue Nov 24, 2015 8:26 pm

Tak to dopadá téměř vždy. Ze začátku sezony je času "habakůk", a postupně jak se to dostává do "sezony", tak už není ani čas vylámat zálistky, a nedej bože aby to toho nachcalo.....
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro miroslav Tue Mar 29, 2016 7:15 pm

pred 12lety jsem pestoval Tumpling Tom Red-previsle a letos mam opet semena, takze se tesim, spolu s Vilmou mam tuto odrudu tech zakrslych nejradeji (pestuji jen par rostlin na balkone-pro rychly pripad nutnosti rajčat)

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Mashell Thu Jun 02, 2016 2:54 pm

Otvírám opět téma trpaslíků, pane Vladimíre a pane Miroslave, pěstujete letos nějaké? Můžete napsat, jaké jste vybrali? Ráda bych příští rok 1 - 2 druhy zkusila. Děkuji

Mashell

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 17. 11. 15
Location : 430 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro miroslav Thu Jun 02, 2016 10:09 pm

Vilma je osvedcena a to previsle bude urcite plodnejsi, diky vetsi rostline, bude chtit urcite vice prihnojovat

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Fri Jun 03, 2016 4:12 am

Jak jsem výše uvedl, tak opravdu letos pěstuji z těch osmi jen dvě odrůdy, které se mně zdály po stránce chuťové i růstové nejzajímavější: Dwarf Blazing Beauty a Golden Dwarf Champion. Celkově jsem omezil počet odrůd asi ze 140 na 100, pěstuji je spolu s keříčkovými rajčaty a tak počítám s tím, že budu mít čas je opravdu posoudit a porovnat jejich chuť s jinými rajčaty. Zatím se jim na zahradě daří. Pochopitelně mám ještě semena všech trpaslíků, která jsem loni pěstoval. Budete- li ještě mít zájem, tak se někdy tak v září nebo říjnu ozvěte, něco bych Vám poslal.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Eva Tomišová Mon Jun 26, 2017 7:58 am

V sobotu sme u nás s  pani Janou z Velkej n. Vel. porovnávali chuťovo 4 druhy trpaslíkov. Najzaujímavejšu chuť mali Summer Sunrise a Big green Dwarf, Z hnedočervených chutila lepšie Perth Pride ako Sleeping Lady, ale zase zreje najskôr a je rekordmanka s najväčšou násadou plodov (Obrala som z 1 rastliny už asi 2 kg plodov-100 až 180 gramové a uvidím ako sa z takej násady spamätá-ešte má dosť zelenej násady plodov, ale na listoch poznať, že dostali záťaž- sú trocha bledšie ako ostatné dwarf, vyháňa však pekné nové zálistky a trocha som ju priknojila .) Každopádne ich budem pestovať aj na budúci rok- vyzerajú perspektívne hlavne pre nádoby. 1 vysadená v sklenníku, rastie bujnejšie a zaberá dosť miesta, 2 mám vysadené vonku a zrejú pomalšie, ako tie v kvetináčoch- lebo tiež ich zbrzdili krúpy.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Mon Jul 10, 2017 5:28 pm

Konečně jsem dnes vyfotil nějaké trpaslíky a keříčkové (rostliny jsou blízko sebe a špatně se fotí). Největší problém mám se zachováním semen, květy se špatně sáčkuji a často v těch sáčcích uschnou). Asi některé odrůdy ztratím.
Vladimír
PS.: Na Sweet Adlaide mám problémy s listovou chorobou. Stříkl jsem to Acrobatem, ale zatím se nic nezměnilo. Musím se podívat co to je za chorobu, jestli to není něco bakteriálního.

Rajčata trpaslíci- Dwarves DSCN0852

Rajčata trpaslíci- Dwarves DSCN0854

Rajčata trpaslíci- Dwarves DSCN0856

Rajčata trpaslíci- Dwarves DSCN0858

[![DSCN0859.jpg](https://2img.net/h/s5.postimg.cc/43ac9hg13/DSCN0859.jpg)](https://postimg.org/image/5v3b4dzdv/)

Rajčata trpaslíci- Dwarves DSCN0866

Rajčata trpaslíci- Dwarves DSCN0868
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Eva Tomišová Tue Jul 11, 2017 12:25 pm

Vladimíre, tak som si dnes pofotila tiež nejakých trpaslíkov v kvetináčoch,
keďže nemusím zalievať, lebo napršalo. Utrhnuté mám akurát Sleeping Lady-150g,2 ks Big Green Dwarf 300g a k nim som na tanier pridala na porovnanie veľkosti ešte Cascade Village Blue-80 g a Šejk 60g.
Pridávam aj foto Maglia rosa v kvetináči. Rajčinkám zdar! Eva T.
Rajčata trpaslíci- Dwarves IMG_5133 Rajčata trpaslíci- Dwarves Perth_Pride Rajčata trpaslíci- Dwarves Big_Green_Dwarf Rajčata trpaslíci- Dwarves Summer_Sunrise Rajčata trpaslíci- Dwarves Maglia_Rosa Rajčata trpaslíci- Dwarves Maglia_R Rajčata trpaslíci- Dwarves Sleeping_Lady
Ešte aby som nezabudla, semienka som zobrala zo Sleeping lady, Summer Sunrise a Big Green, aj z Maglia Rosa. Perth Pride mal semená nepoužiteľné.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Tue Jul 11, 2017 6:59 pm

Rostliny a ta rajčata vypadají skvěle. Asi ten květináč bude to pravé v čem je pěstovat. Jeden z autorů těchto odrůd je pěstuje na balících slámy. Jak hodnotíš jejich chuť?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Eva Tomišová Tue Jul 11, 2017 10:13 pm

Koštovali sme  s Janou u nás 24. júna,najlepšie nám chutnala žltá Summer Sunrise, má zemiakový list, menej však zasadá plodmi, Perth Pride a Sleeping Lady sú hnedo-červené, Perth má trocha výraznejšiu chuť ako Sl. Lady, ale tá zase mala neskutočnú násadu a najskorej zrela,obrala som z nej vyše 2kg a ešte určite vyše kila na nej bude, preto mi pripadá najperspektívnejšia na pestovanie v kvetináči.Zaujímavú- kyslo- korenistú, šťavnatú chuť má aj  Big Green- sadila by som v budúcnosti 1 koreň na spestrenie taniera, s tým, že inak zelené odrody nemusím. Ešte k tým kvetináčom. Naozaj sa im tam najlepšie páči. Big Green mám v sklenníku, rastie dosť bujne a zle sa vyväzuje, Vonku v zemi Perth Pride podobne a Summer sunrise dobitý krúpami mi celkom odišiel šokom.
Eva T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro MrBig46 Thu Dec 14, 2017 4:07 pm


Jak jsem již uvedl jinde, provedl jsem koncem listopadu výsev deseti odrůd keříčkových rajčat s tím, že je budu pěstovat v pařeništi. Jedna odrůda mně nevyklíčila a tak hledám za ni náhradu. Napadlo mne, že bych mohl zkusit nějakého ttoho trpaslíka. Tak jsem udělal inventuru mých semen a zjistil jsem, že už toho moc nemám:
Big Green Dwarf (7 semen)
Golden Dwarf Champion (9)
Wherokowhai (3)
Perth Pride (11)
Sweet Adelaide (1)
Sumer Sunrise (4)
Sleeping Lady (3)
Dwarf Blazing Beauty (0)
Od Evy jsem dostal plno semen Sleeping Lady a já jsem letos odebral také nějaká semena z Dwarf Blazing Beauty. I když ty Dwarf Blazing Beauty jsou z nesáčkovaných květů, tak asi tento trpaslík bude jednou ze dvou rostlin, kterými nahradím to nevyklíčené Iceberg. Jako druhý připadají v úvahu Sleeping Lady (která se osvědčila jak Evě tak i mně), a nebo Wherokowhai- výborné rajče, které bych si chtěl udržet. Asi udělám výsev po neděli, ale do té doby bych chtěl vědět, jestli by Eva měla zájem o ta semena Dwarf Blazing Beauty a zbytek těch Wherkowhai. Semena bych poslal obratem. Obě odrůdy se mně zdály letos z trpaslíků nejlepší.
Vladimír

Rajčata trpaslíci- Dwarves DSCN1709

Rajčata trpaslíci- Dwarves DSCN1703
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Eva Tomišová Thu Dec 14, 2017 5:45 pm

Ano, Vláďo, skúsila by som veľmi  rada tých trpaslíkov,vyzerajú pekne na tých fotkách, vlani sa mi osvedčili v kvetináčoch, najmä Sleeping Lady.Iba Sumer Sunrise mala menej plodov a Perth Pride dosť praskala na záhone a chytala hnednutie z nedostatku vápnika, alebo to bol možno následok poškodenia krúpami ,Dwarf Blazing Beauty a Wherokowhai  mi nezišli, tak by som sa im potešila tento rok a ak by si mal ešte náhodou k nim tú Sophie Choice, ak nie nič sa nedeje, dala by som ju potom ďalšiu rajčinovú sezónu. Prajem pekný adventný víkend.
                                  Eva T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata trpaslíci- Dwarves Empty Re: Rajčata trpaslíci- Dwarves

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru