Rajčata rostoucí při nízkých teplotách

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Goto down

Re: Rajčata rostoucí při nízkých teplotách

Příspěvek pro MrBig46 za Sat Mar 31, 2018 10:52 am

Pařeniště je cca 240 x 150 cm. Rajčata jsem dal hustěji než loni, tři řady po 35 cm, v řadách 45 cm, prostřední řada je posunuta. Celkem 6 + 5 + 6 rostlin .
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1097

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Tue Apr 03, 2018 11:00 am

Počasí zatím vypadá dobře, že by šla udržet vlhkost prostým větráním. Držím palce.
padr

Poèet pøíspìvkù : 388

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Tue Apr 03, 2018 12:05 pm

Rozdíly mezi denní a noční teplotou ve skelníku jsou propastné, téměř 40 stupňů. Dnes ráno bylo jen 2,5°C, pokud nikdo neotevře skleník než přijdu z práce (jako že nemá kdo), tak tam bude pětačtyřicet.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1679

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Apr 05, 2018 6:53 am

padr napsal:Počasí zatím vypadá dobře, že by šla udržet vlhkost prostým větráním. Držím palce.

Protože předpověď počasí vypadá na docela vysoké teploty, tak jsem začal v úterý testovat pařeniště s otevřenými okny. Pootevřel jsem všechny čtyři okna a jsem docela spokojený s vývojem teploty i vlhkosti. V testování pokračuji, jen jsem otevřel pouze dvě krajní okna. V yhodnocení rpovedu až zítra, kdy půjdu zase na zahradu. Uvidím, jestli to pootevření bude stačit při těch hlášených vysokých teplotách. Stále hledám rovnováhu jak mít to pařeniště pro rajčata nastavené v závislosti na předpověd počasí.
Vladimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed May 09, 2018 4:35 pm

V pařeništi vytvořila ta keříčková rajčata úplnou džungli. Nevím jak tam ta zralá rajčata budu hledat, když se do prostředního řádku ani nedostanu. V tom druhém pařeništi to bude lepší, ale je tam sucho i když zalívám a násada plodů je podstatně menší. Ale je fakt, že jsem tam vysázel různé zbytky a také dva trpaslíky Sleeping Lady a Dwarf Blazing Beauty z pozdnějšího výsevu (spolu s polskými Betaluxem a Poranokem).
Vladimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu May 10, 2018 10:33 am

A jak to vypadá se zráním? Na fotce vidím květy, ale plody zanikají. Jsou zatím v růstu nebo už se to mění do zrání?
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed May 16, 2018 5:13 pm

Asi takhle to dnes vypadá s plody. Všechno zatím zelené.
                Vladimír

photo hosting

image hosting 20mb
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu May 17, 2018 12:44 pm

Moje rajčata hýčkaná ve skleníku nevypadají o mnoho zralejší. Gratuluji!

Ty žluté listy vespod jsou od nedostatku světla? Nebo je již rostlina nepotřebuje? Já si podobných všiml u svých rostlin pěstovaných v nádobách a marně dumám, čím by to mohlo být.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu May 17, 2018 5:12 pm

Přiznám se, že ty rostliny tak pečlivě nesleduji. Vidím vršek vpořádku a tak to neřeším. Může to být i tím, že ty první listy už v určitém stadiu nejsou potřebné. Mně to dělají i rajčata na záhonech, že ty listy pod prvním vijanem květů pomalu odchází a jakmile rajčata na tomto vijanu uzrají, tak ty listy všechny stejně odlomím, nejsou už k ničemu. Ale může to být i nedostatkem světla, já mám rajčata hodně nahusto a tak spodní listy mohou odcházet.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Fri May 18, 2018 11:04 am

Já mám Sub-arctic plenty už od poloviny dubna venku v květináčích - naskládané kolem zdi. Moc jim to nepomůže, protože to je zateplená zeď, takže kumulace je nula nula nic. Ale jsou trošku chráněný. Nicméně doufal jsem i vzhledem k počasí, že budou již pomalu dozrávat.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Fri May 18, 2018 8:08 pm

Václave, ta rajčata vypadají dobře. Však ony uzrají. Je jedno jestli zítra nebo po neděli, stejně to bude brzy. Já jsem dnes musel v tom pařeništi dát sáčky na některé ještě nerozkvetlé květy, protože se tam celou tu dobu co jsem tam byl pohybovalli dva čmeláci a lítali z jednoho květu na druhý. Asi bych ze semen příští rok měl samé neurčité hybridy, asi nic pořádného.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sat May 19, 2018 7:30 am

Teď po ránu jsem odpovídal JR v diskuzi na téma okurky nakladačky. Když jsem tam psal o Phosfiku, tak jsem si uvědomil, že na těchto keříčkových rajčatech mám tolik květů a malých plodů, že jsem to ještě nikdy neviděl. A tak se ptám, jestli to není opravdu tím, že jsem tato rajčata střikl dvakrát Phosfikem. Obecně je známo, že fosfor podporuje kvetení a nasazování plodů. Když tak zpětně vzpomíním na tu kaskádu květů na některých rajčatových rostlinách v Lednici, tak mám dojem, že jistě používali něco podobného jako je Phosfik. Oni totiž vyhnojí půdu na podzim a pak jen živí rostliny hnojivy postřikem na list. Uv idím, jak to ještě funguje na tyčkových rajčatech, dokonce tam mám jednu odrůdu, Citrina, kterou pěstuji hlavně kvůli tomuto pokusu s postřikem Phosfikem na list. Takhle vypadala v tom Moravoseedu.
Vladimír

upload picture
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr Yesterday at 3:44 pm

Sáčky mám taky připravený, ale čmeláky momentálně zajímají spíš trvalky na vedlejších záhonech. No a hlavně nemám co sáčkovat - první várku květů nemůžu, protože ji nestihnu ubránit před hladovými krky rodiny. Takže se chystám až na druhou vlnu kvetení.

S tím phosfikem by to byla výborná zpráva.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Povolení tohoto fóra: