Rajčata rostoucí při nízkých teplotách

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Re: Rajčata rostoucí při nízkých teplotách

Příspěvek pro MrBig46 za Wed May 31, 2017 7:36 am

Tak to s tou bouřkou asi tak špatné nebylo, alespoň u mne doma byly ty bouřky tři. Ani při jedné z nich z nich nebyly kroupy. Podle meteorologické stanice 2 km od zahrady padlo 6 mm vody, u mne doma podstatně víc. Ale díky alespoň za těch 6 mm, nemusím dnes Very Happy ani zítra zalívat. To mne čeká až v pátek (pokud nebude ještě pršet). Very Happy
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1097

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sun Jun 04, 2017 3:41 pm

Zase hlásí na dnešek odpoledne místy bouřky s kroupami. Duševně jsem to nevydržel a ráno, když jsem byl zalívat rajčata a trhat jahody, jsem část rajčat zakryl takovou tou sítí pro stínění. Dal jsem ji na ta rajčata z pařeniště, která se už začínají červenat a také na strop kostrukce, kde mně ta síť vystačila nad šedesát rajčat, po desíti z každé strany se mně už pod síť nevešly. Do budoucna budu muset vymyslet něco také na dvouřádek českých rajčat. Až doma mne napadlo, že jsem mohl také přehodit záclonu přes ostatní kěříčková rajčata. Snad z těch krup nic nebude, ale bude se mně lépe usínat.
Vladimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Jun 08, 2017 7:35 am

Včera jsem utrhl první tři červená rajčata. Jedno Sarayev 0-33 a dvě Sarayev Shtambovyi (ale jedno z nich bylo velké jen jako cherry). Asi z nich odeberu semena, protože k žádnému křížení stoprocentně nedošlo (v době kdy nasadily první plody byly ještě pod sklem v pařenšti).
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Thu Jun 08, 2017 6:37 pm

Již jsem to zmínil jinde a nyní fotky. Rajčata ze silvestrovského výsevu prošlá chladem. Sice nepomrzla ale velikost plodů je o ničem.

V horních patrech jsou již plody v "normální" velikosti, ale stejnou velikost mají o dva měsíce později vyseté odrůdy. Je to sice můj koníček, dělám to rád, ale tady jsem ztratil 2-3 měsíce, a to je i na mne už hodně.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1679

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Thu Jun 08, 2017 6:57 pm

Souhlasím, mám přesně takové plody, ale letos je tomu tak poprvé, prostě nepřálo počasí. Za ztrátu času to sice nepovažuji, ale poučím se z toho. V zimě se budu věnovat paprikám, ty jsou parádní.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 522

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Jun 08, 2017 9:30 pm

Tak to jsou opravdu kuličky rybízu. Very Happy
Já naopak začnu s výsevem některých těchto determinantních odrůd o kterých toto vlákno je začnu minimálně o čtrnáct dní dříve. Chci, abych už koncem března měl nasazené plody a ne jen rozkvetlé květy jako letos. Nemám strach, že by má rajčata v tom pařeništi prošla nějakým chladem. Jinak nerozumím tomu, co pořád někdo vykládá o nějaké velké práci. Všechno je stejné jako když vysévám v únoru, jen cca dvakrát týdně vezmu konvičku a sazenice zaliji. Přitom se na ně mrknu a to je pro mne potěšení. Pochopitelně každý pěstujeme co je pro nás nejlepší, já zde píši o tom svém a jsem dalek toho, abych někoho přesvědčoval, že to moje je nejlepší.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Fri Jun 09, 2017 5:43 am

Mirku, zajímá mne, jestli v těch mini cherry jsou vůbec nějaká semena. Pokud ne, tak by to signalizovalo, že byl problém s opylováním.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Fri Jun 09, 2017 5:46 am

Aj ja asi na budúci rok zaexperimentujem a  zasejem o niečo skorej,ale budem pestovať oveľa menej druhov a menší počet sadeníc. Urobím prísny výber. V zime je to zábavka, horšie je to potom na jar s takým množstvom. Tento rok mám vysadených okolo 170 sadeníc, lebo som podsádzala niektoré dobité krúpami. Už som zo sklenníka a z kýblov spod striešky obrala vyše 3 kg rajčín.Chuťovo zatiaľ vedú Gardenberry pred Goldkrone a Mandantom,Charmant je proti nim dosť kyslý, možno ich musím nechať na rastline dlhšie. Z normálnych zatiaľ klasicky najlepšie chutí Štart. Kedysi som experimentovala v skorosti zberu s uhorkami a paprikou. Papriku už tak nemôžeme pre trávenie, tak jej sadím menej a uhorky sú viac citlivé na teplo a svetlo (prvé plody som oberávala za južným oknom už v marci a v sklenníku, to vždy čučalo- ,ak bol dobrý rok, tak prvé uhorky a papriku som trhala v polovici mája. Teraz mi prvé uhorky- hadovky dozreli zarovno rajčinami.Vladimíre, mala by som potom záujem o semienka nejakých tvojich skorých rajčín,teším sa z tvojich úspechov.Mirku, páči sa mi vaša stránka:http://rajcata.8u.cz, máte tam pekne roztriedené odrody i dobré postrehy z pestovania, prajem všetkým pestovateľom  veľa radosti  z tohoročných rajčat. E.T.
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 113

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Jun 09, 2017 7:48 pm

MrBig46 napsal:Mirku, zajímá mne, jestli v těch mini cherry jsou vůbec nějaká semena. Pokud ne, tak by to signalizovalo, že byl problém s opylováním.
                      Vladimír

Tak to se musím podívat, některá jsou tak malá že vy se tam semínko ani nevlezlo.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Jun 09, 2017 7:53 pm

Catka napsal:Souhlasím, mám přesně takové plody, ale letos je tomu tak poprvé, prostě nepřálo počasí. Za ztrátu času to sice nepovažuji, ale poučím se z toho. V zimě se budu věnovat paprikám, ty jsou parádní.

Já to naopak konkrétně u rajčat za ztrátu času považuji. Mé zájmy se soustředí i na jiné plodiny, kterým tak mohu věnovat více času (réva, papriky, melouny apod.)

Naposledy upravil Mirek dne Sun Jun 11, 2017 7:43 am, celkově upraveno 1 krát
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sat Jun 10, 2017 10:30 am

Tak já jsm včera odebral semena ze Sarayev 0-33. Rozřízl jsem také to malinké Sarayev Shtambvyi a opravdu v něm žádné semínko nebylo. To mne utvrdilo jen v tom, že budu napříště vysazovat tato rajčata jen už s rozkvetlými květy ev. se zárodky nových plodů (opylené doma v 18 °C). Přece jen v tom pařeništi je při uzavření oken velmi vysoká vlhkost (okolo 90%) a pyl je slepený, neklíčivý.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Sat Jun 10, 2017 2:50 pm

Vladimíre, mne sa už začína vyfarbovať prvý plod Sleeping Lady zo semien od teba, má ich celkom dosť nasadených , veľkých Odhadujem váhu plodov teraz okolo 2 kg vzhľadom k veľkosti rastliny a listovej ploche ,javí sa mi veľmi perspektívne oproti ostatným Dwarf, uvidím, ako bude ešte chutnať. Keďže som ho opeľovala ešte doma za oknom, tak zoberiem z neho semienka. Máš vysadené aj ty nejakých trpaslíkov? Ostatné 3 druhy sú síce mohutné, ale asi s tretinovým počtom plodov.
Eva Tomišová

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sat Jun 10, 2017 7:40 pm

Evi, já mám letos vysazené čtyři odrůdy. Zatím mají jen první květy, ale přesto se mně ty silné rostlinky líbí. Také jim chci věnovat letos zvýšenou pozornost, hlavně pokud jde o tu chuť. Úrodu na jedné rostlině ani tak moc nebudu hodnotit, protože rostliny budou jistě malé kompaktní, což umožňuje pěstovat je hodně hustě třeba 30 x 30 cm. Chci také od všech zachovat semena, takže asi budu sáčkovat květy. Tu Sleeping Lady nebudu, pokud ji budu chtít příští rok pěstovat, tak asi  požádám o semena tebe. Jinak si už nepamatuji, která semena jsem Ti dal, jen vím jistě, že Dwarf Blazig Beauty jistě nemáš, protože jsem už měl jen dvě nebo tři semena.
                 Vladimír

https://2img.net/h/s8.postimg.cc/rsyxc1txx/DSCN0476.jpg

https://2img.net/h/s10.postimg.cc/oz65q44u1/DSCN0478.jpg

https://2img.net/h/s11.postimg.cc/o76e492tf/DSCN0497.jpg

https://2img.net/h/s14.postimg.cc/41w5sx1b5/DSCN0498.jpg
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Sat Jun 10, 2017 9:35 pm

Vladimíre, mala som od teba 6 druhov, 2 nevyklíčii a to Sweet Adelaide a Wherokowhai, Sleeping lady vyklíčila 1, Perth pride 3, Big green Dwarf 4 a Summer Sunrise 3.  Jednu Green mám vysadenú vonku v záhone, 1 v sklenníku a zvyšné v kvetináčoch.Jednu S. Sunrise mi tak doničili krúpy, že som ju musela vyhodiť, lebo chytla až nejakú hnilobu od koreňov a zavädala, 1 mám v kvetináči. Semienka prirodzene poskytnem. Inak som dnes pozerala na anglických weboch, lebo pôjdem koncom júla pre vnučku do Manchestra k nám na prázdniny a niečo by som si chcela na synovu adresu dotiaľ objednať- novinkyskorých cherry-PINK CHARMERCherry Tomato Seeds 47 days, Brix 10 a SUGAR GLOSSCurrant Tomato Seeds 50 days - brix 12, pričom Gardenberry sú 60 dňové. Mali ich v ponuke tu: https://www.thompson-morgan.com/vegetables/vegetable-seeds/tomato-seeds .Ty máš lepší prehľad, čo na ne povieš? POsielam ešte obrázok Sleeping Lady a Perth pride, ako i dozrievajúcej Anny Rusian v kýbli. E. T.

Naposledy upravil Eva Tomišová dne Sun Jun 11, 2017 6:05 pm, celkově upraveno 1 krát
Eva Tomišová

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sun Jun 11, 2017 3:26 pm

Ta anglická rajčátka neznám. Tam kde já komunikuji (na Tomatoville) skoro žádní angličani nejsou a tak tam o nich nikdo nic nenapsal. V názvu obě mají cherry, velikost 20-25 je docela na cherry velká, možná by tato velikost vyhovovala i mně. Ale na obrázcích se mně to druhé zdá menší. Brix nesleduji, ale 12 se mně zdá trochu přehnané. To Tomatoberry F1 (Gardenberry) jsem koupil také v Anglii, ale jen proto, že je měla firma, u které jsem kupoval Vrbičanské nízké, a když už jsem platil poštovné, tak jsem si ho přibral. Jinak zatím neuvažuji, že bych sortiment svých cherry nějak rozšiřoval. Těch osm odrůd, které letos mám se mně zdá až příliš.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sun Jun 25, 2017 5:26 pm

Tak dnes jsem sebral dvanáct zralých rajčat z determinantních odrůd, které jsem původně pěstoval v pařeništi. Šest odrůdy Sarayev M-22, dvě Sarayev Shtambovyi a čtyři Sophie´s choice, z nichž dvě už měly pro mne vyhovující velikost 55 g. Nejmíň čtrnáct dnů budu ještě odkázán na tato determinantní rajčata, protože ani cherry rajčata doma na lodžii, ani na zahradě a také ani velmi raná rajčata z okruhu Stupického (Tamina, Matina, atd.) nejeví zatím známky toho, že by měly brzy dozrát.
                     Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Jun 25, 2017 5:43 pm

Rajčatům se do zrání moc nechce, bohužel. Vypadá to, že energii věnují hlavně růstu, ve skleníku už mají tři metry.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sun Jun 25, 2017 8:19 pm

U mne to je jako každý rok. První rajčata mámv polovině června (Stupické) a teprve za deset dní mám Start F1, což byla vždy moje základní odrůda. Bifteky většinou začnou zrát až na začátku srpna. Pokud jde o růst, tak mně se rajčata vůbec nevytahují, jsou sotva 120- 130 cm a mají tři až čtyři patra květů. Vypadá to tak, že v první polovině srpna už budou cca 150 cm, sedm pater květů a já zaštípnu vrcholy. Takové krásné rostliny jsem ještě nikdy neměl- asi ty kobylince mají opravdu něco do sebe. Ještě nějakou dobu počkám a koncem července postavím nad rajčata igelitovou střechu. Zatím mně vyhovuje, že občas zaprší a nemusím zalívat. Potom až začnou zrát bifteky, tak by déšť mohl přinést praskání a zahnívání. I když jsou teď na slunci vysoké teploty, tak zatím nedávám stínící síť, ta přijde na řaedu až při dozrávání při vysokých teplotách a silném slunečním záření.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sun Jun 25, 2017 9:47 pm

Letos jsou i u nás rajčata ve výborné kondici. Venku i ve skleníku všechny listy bez poskvrny. Zase platí moje úsloví, že počasí je buď na houby nebo na rajčata. Vše se ovšem může během několika dnů změnit. Zrají mi Stupické ve skleníku + drobotina ve skleníku. Venku se teprve tvoří plody. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 577

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Jun 28, 2017 5:18 am

MrBig46 napsal:U mne to je jako každý rok. První rajčata mámv polovině června (Stupické) a teprve za deset dní mám Start F1, což byla vždy moje základní odrůda. Bifteky většinou začnou zrát až na začátku srpna. Pokud jde o růst, tak mně se rajčata vůbec nevytahují, jsou sotva 120- 130 cm a mají tři až čtyři patra květů. Vypadá to tak, že v první polovině srpna už budou cca 150 cm, sedm pater květů a já zaštípnu vrcholy. Takové krásné rostliny jsem ještě nikdy neměl- asi ty kobylince mají opravdu něco do sebe. Ještě nějakou dobu počkám a koncem července postavím nad rajčata igelitovou střechu. Zatím mně vyhovuje, že občas zaprší a nemusím zalívat. Potom až začnou zrát bifteky, tak by déšť mohl přinést praskání a zahnívání.  I když jsou teď na slunci vysoké teploty, tak zatím nedávám stínící síť, ta přijde na řaedu až při dozrávání při vysokých teplotách a silném slunečním záření.
              Vladimír
Nejprve oprava: Blbost, první rajčata mám v polovině července, ne v polovině června. A teď chci napsat, že konečně jsem objevil rajče, pro mé pařeniště: velmi rané, velmi nízké, dostatečně velké (zatím největší 150 g) a také úrodné- Sophie´s choice (Sofiina volba).
Vladimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Wed Jun 28, 2017 1:24 pm

Vladimíre , krásna násada. Ako chutnajú? Budeš brať aj semienka? Vyzerajú byť dosť veľké.
Eva Tomišová

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Jun 28, 2017 3:14 pm

Semínka z těchto plodů budu jistě odebírat. Předpokládám, že i když nebyly květy sáčkované, tak k nežádoucímu opylení nemohlo dojít, protože rostliny byly až do 12.5. v uzavřeném pařeništi, kam žádná včela ani čmelák nemohli. Pro porovnání, to velké rajče má průměr 7 cm. Zatím jsem snědl dvě nejmenší, chuť dobrá rajčatová. Je to hodně olíbené rajče za Atlantikem. Asi o víkendu udělám nějaké porovnání chuti, dnes jsem sklidil nějaké Kalinka a ještě mám Sarayev M-22, Sarayev 0-33 a Sarayev Shtambovyi. Chci také udělat příčný řez, očekávám že rajče bude masité, štavnaté s málo semeny a minimálním volným gelem. Už se těším.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Fri Jul 07, 2017 8:21 pm

Asi nastal čas, abych zhodnotil jednotlivé odrůdy, které jsem v rámci svého projektu velmi raných rajčat pěstoval v pařeništi.
Sarayev 0-33
Sarayev 0-33 je uváděn jako rajče, které roste při nízkých teplotách a je dokonce schopné přežít i teploty nižší než 0 °C, ale za podmínky nízké relativní teploty. Už loni jsem si ověřil, že nějaká taková odolnost u tohoto rajčete je, ale ve vlhkém pařeništi to s tou odolností až zas tak není. V tom pařeništi jsem stejně nikdy teplotu pod 0 °C neměl, i když jsem po prvním dubnovém mrazu, žádné zvláštní dodatečné zakrývání neprováděl. Při květnovém mazu už jsem nechtěl nic riskovat a celé pařeniště jsem ještě zateplil dekami a celtou. Letos mně dozrálo 0-33 jako jedno z prvních, ale další zralá rajčata následují po sobě v dlouhých intervalech po třech až čtyřech dnech. Velikost plodů střední 30- 40 g, což mně vyhovuje. Chuť tohoto rajčete je mírná, a proto se zdá docela sladké. Příští rok dám v pařeništi ještě jednu šanci.
Latah
Keříčkové rajče s dlouhými stonky, na kterém bylo plno květů a následně plno rajčátek. Plody byly a jsou opravdu moc malé, dosahují velikosti cherry, na řezu mají strukturu bifteků a chuť je poměrně kyselá, což já až zas tak nemusím. Třetí rok pěstování, třetí rok zklamání. I při pěstování volně na záhoně byla rajčata poměrně malá (trochu větší než z toho pařeniště), ale byla stejně kyselá. Dají se jíst tak akorát na chlebě se sádlem, kde se ta kyselost trochu ztratí. S nějakým dalším pěstováním této odrůdy už v budoucnu nepočítám.
Sarayev Shtambovyi
První rajče, které už u mě doma ještě jako sazenice kvetlo (za sedmým listem), a proto jsem do něj vkládal hodně nadějí. Opravdu jsem z něho sklidil první zralé rajče, ale další rajčata přiměřené velikosti následovala až po několika dnech (po týdnu ?). Plno rajčat bylo miniaturních asi proto, že v tom vlhkém prostředí asi nedocházelo k plnému opylení květů. Chuť dobrá rajčatová, mírná, ne kyselá. Jinak rostlina této odrůdy byla nejmenší (což je pro pařeniště výhodou), nejmenší násada květů a také s úrodností to není nejlepší.
Vrbičanské nízké
Semena jsem sehnal v Anglii, byla deklarována jako determinantní, ale už v průběhu pěstování sazenic jsem zjistil, že je to vlastně tyčkové rajče. Semena špatně klíčila, rostliny rostly velmi pomalu a dodnes jsem ani jedno rajče neochutnal (i proto, že jak byla rostlina vysoká a dotýkala se skla, tak nasazené květy na vrcholu při tom prvním (dubnovém) mrazu zmrzly a rostlina se z toho docel dlouho vzpamatovávala. Až mně rajčata dozrají a ochutnám je, tak se teprve rozhodnu co s těmi drahými semeny udělám. Asi je vyhodím, protože tyčkových rajčat s českou chutí je dost a dokonce jsou i ranější. Někdy koncem března se mně podařilo sehnat semena opravdu keříčkového Vrbičanského (z Arizony). Jeho růst již jako sazenice připomínal trpaslíky. Vysadil jsem ho na záhon spolu s ostatními keříčkovými rajčaty. Až ochutnám a posoudím konečný vzhled rostliny, tak se rozhodnu, jestli existuje nějaká naděje, že by jeho pěstování v pařeništi mohlo být příští rok úspěšné.
Mountain Prince
Poměrně vysoký determinant, zrání pozdě a chuť mne už předloni nijak neoslovila.
Maglia Rosa
Chutné rajčátko velikosti cherry, ale pro pařeniště docela nezajímavé. Plno plodů, ale přesto úroda malá. Budu ho jistě pěstovat, ale ne v pařeništi. Podlouhlý tvar mně vyhovuje víc než kulaté cherry, dobře se mně jí nadvakrát.
Sophie´s Choice
Výborná chuť (není žádným překvapením, vždyť je uvedena i v knize 100 heirlom tomatoes).
Brzy velmi pěkná úroda poměrně velkých rajčat většinou o velikosti od 80 do 150 g. Vypadá to tak, že víc jak jedna polovina všech rajčat, která budu příští rok v pařeništi pěstovat. I v vlhkých a poměrně chladných podmínkách nebyly u této odrůdy žádná velmi malá rajčata, která se vyvinula ze špatně opylených květů.
Sarayev M-22
Rajče s podobnou chutí jako Sarayev 0-33, zdálo se mně, že je trochu ranější než všechny rajčata nesoucí v názvu Sarayev. Po Sophie´s Choice druhá odrůda, kterou budu jistě příští rok pěstovat.
Sarayev I-2
Něco jako M-22, jen pozdnější zrání a menší úroda. Snad je odolnější k nižším teplotám pod 0 °C, ale to mne až tak nezajímá, protože nemám problém v předjaří udržet v pařeništi teplotu nad 4 °C a to jsem skla dodatečně ničím nezakrýval.
Sarayev Druzhnyi
Chuťově stejné jako ostatní Sarayevy, zklamala mne jeho ranost, zatím s ním už dále nepočítám ani mimo pařeniště.
Kalinka
Ničím nevybočila z průměru a asi na ni zapomenu.
Jak si plánuji příští rok?
1.Na podzim musím věnovat více práce na usazení rámů, oba usadím 30 cm pod povrch a v této výšce budu také potom rajčata vysazovat (potřeba vykopat docela velký objem zeminy 0,5x 4,2 x 1,4), a její část cca 40% nahradit nahradit kompostem smíchaným s vrchní zeminou). Žlutici budu muset asi postupně dávat do kompostu. Tím si vytvořím rezervu tak, aby se rostliny svými vrcholy v průběhu pěstování nedotýkaly skla.
2.Zajistit odvětrání a tím snížit noční relativní vlhkost pro dobu, kdy budou rostliny kvést. Ještě nevím jestli zabuduji nějaký odvětrací komínek, nebo použiji nucené odvětrání nějakým větrákem z počítače. Zajímá mne co byste mně doporučovali.
3.Výsev posunu ještě o čtrnáct dní až měsíc dříve- chci aby koncem března vysazoval již sazenice s opylenými květy ev. nasazenými plody.
4.Chtěl bych ještě doplnit a vyzkoušet nějaké nové keříčkové odrůdy, zatím nevím které. Jednou jistě bude to Vrbičanské z Arizony, dostal jsem také tip na velmi rané s výbornou chutí (snad) bulharské Prekos F1. Zdroj zatím nemám, internetové obchody v Bulharsku a Rumunsku nedodávají do zahraničí (na co tu EU máme ?).
Momentálně se už cca dva týdny živím rajčaty z pařeniště i když na těch českých rajčatech mám plno plně vyzrálých rajčat. Vzhledem k počasí zrají velmi rychle, Chtěl jsem je nechat na rostlinách až do té doby, než budou všechna rajčata na vijanu zralá, ale asi je zítra oberu, protože by se mně mohlo stát, že se ta zralá rajčata na rostlinách uvaří, V boudě jim bude lépe.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Fri Jul 07, 2017 8:49 pm

Laďo - Sophie´s Choice - je kerickové ?
Kde by se dala koupit semena ?
Uvazuji, ze bych ho zkusil venku (bez parniku - nemam) v drsných podmínkách Vysociny.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1321

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Fri Jul 07, 2017 9:35 pm

Vláďo, tvoj projekt je veľmi zaujímavý, robíš kus záslužnej práce pre všetkých pestovateľov rajčín, som zvedavá, ako dopadne hodnotenie Stupického od rôznych českých firiem. Mne tento rok v sklenníku Stupické poľné od Sema perfektne rodí, obrala som už z každého z 2 koreňov vyše 3 kg a ešte stále kvitnú a zasadajú, čo sa mi v minulosti nestalo. tiež plánujem, čo sadiť na budúci rok a hlavne ako zabezpečiť vonkajšie rastliny pred krúpami, už mám strach po tohoročnej dvojitej nádielke pred každou búrkou, práve sa jedna prehnala, našťastie bez krúpov. Eva T.
Eva Tomišová

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Povolení tohoto fóra: