Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pikýrování Made in Japan

3 posters

Goto down

Pikýrování Made in Japan Empty Pikýrování Made in Japan

Příspěvek pro Mirek Fri Mar 13, 2015 5:24 am

Na videu od tohoto Japončíka lze vidět jak přepíchává přísadu bez kořínků. Dost dobře nechápu význam tohoto postupu. Já jsem zvyklý přepíchávat i s kořínky, utápět po děložní lístky, max. např u pórku zakracovat kořínky i lístky na třetinu. Pokud rostlinku ufiknu, tak si musí vytvořit nový kořenový systém, každopádně v této době pozastaví růst. Možná bude pak kořenový systém mohutnější, rostlina se určitě nebude vytahovat. Zkoušel jsem něco podobného při roubování melounů, kdy jsem u podnože odstranil kořínky, a fungovalo to, i když ve velmi omezených amatérských podmínkách.

Výsevy a pikýrování mám hotovy, a tak není moc materiálu na vyzkoušení tohoto postupu. Zůstala jen nějaká rajčata, na videu není bohužel poznat jak dlouho a v čem máčí řízky sazeniček. Předpokládám že je to nějaký stimulátor nebo hormon, v jejichž používání jsou Japončíci experti.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Pikýrování Made in Japan Empty Re: Pikýrování Made in Japan

Příspěvek pro Jiřina Sat Mar 14, 2015 8:45 pm

Pikýrovala jsem tímto způsobem dvě rostliny Tomatoberry, rostliny jsem omylem ulomila. Vyvíjely se daleko pomaleji ani jsem je nepoužívala k řízkování, protože do dnešního dne nedosáhly velikosti vhodné k řízkování. Nevidím v tom přínos, vidím opoždění růstu, ale práce je jistě pohodlnější a rychlejší. Přijde mi to nefyziologické, proti přírodě, trápení rostlin.  Velkovýroba potravin je celá proti přírodě.  Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pikýrování Made in Japan Empty Re: Pikýrování Made in Japan

Příspěvek pro MrBig46 Sat Mar 21, 2015 8:05 am

Jistě zajímavé video, ale bez možnosti něco z toho realizovat u nás (alespoň u mne ne). Nikdy nemám tak silné stonky sazenic abych je mohl takhle píchat do substrátu, substrát mám hutný a psát o nějakých chemikáliích, které ten Japonec používal je také zbytečné. Při tom mém počtu sazenic jednotlivých odrůd se ani nesnažím práci urychlit. Stále je pro mne největším problémem záměna odrůd.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pikýrování Made in Japan Empty Re: Pikýrování Made in Japan

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru