Roubování okurek hadovek na tykev

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Goto down

Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina za Mon Mar 19, 2018 7:52 pm

Nějaké okurky jsem již v životě naroubovala, takže tento problém znám. Letos jsem tykve vysela o dva dny později pro bolesti zubů, proto mám už okurky přerostlé, tykve nedorostlé, navíc je nemám kde naroubovat, protože ve skleníku je 0C. Snad se zítra o něco oteplí a provedu první roubování. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 566

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Tue Mar 20, 2018 6:20 am

Včera jsem podnože umístil do zimní zahrady abych je zarazil, okurky jsou naopak v teple a také narostly na roubovací velikost. Včera jsem se věnoval řízkům révy, možná dnes se na okurky dostanu. Při výsevu jsem zvažoval zda nevysít i do menších chlívečků a použít jazýčkovou metodu. Nakonec tomu tak nebylo a budu to dělat proti děložnímu lístku, vyzkouším i tento postup.

Při sledování videa jsem mmj. zaznamenal jednu zajímavost. Po naroubování by se neměla voda dostat na roub, aby se neprodlužoval srůst, je nutné aby si bral vláhu z podnože.
Na videu má moc pěkné a silné rostlinky, asi ideální prostředí pro jejich pěstování. Roli rovněž hraje velikost kořenáčku. I já pozoruji, že čím je užší a vyšší, tím je i rostlina vytáhlejší. Bohužel při tom množství sazenic (a nejen okurek nebo melounů) je to u mne nerealizovatelné.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1644

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Mon Apr 02, 2018 8:42 pm

Dneska jsem roubovala Odrůdu Midios na hybridní T. F. V týdnu budu roubovat dalších asi deset okurek na Sprinter, Sprinter jsem vysela brzy po okurkách, záměrně jsem vzcházející podnože umístila do chladna, aby se zarazily. Nyní mám okurky přerostlé a podnože nedorostlé. J.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Fri Apr 06, 2018 10:21 pm

zdravím, kolik dnů čekáte po naroubovani na odriznutí podnožových listu a kolik dnu na odriznuti korenu okurky?

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 510

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sat Apr 07, 2018 6:35 pm

Vrchol tykve odřezávám nejdříve po týdnu od roubování, kořen okurky nejdříve za 14 dnů. Se zkušenostmi termíny odřezávání vrcholu a kořene sbližuji k sobě. Dobrým vodítkem jsou nové kořeny u paty podnože, podnož, která vyráží kořeny již okurku uživí. Muselo ovšem dojít ke srůstu.
Včera mi do práce donesla jedna stará paní okurky a tykve k posouzení, zda již jsou k roubování. Byly notně přerostlé. Po práci jsem ji je naroubovala, pletiva byla při nařezávání tvrdá, snad jí to poroste. Doma postupně roubuji to, co dorůstá. Mám již okno "zarvané" okurkami. J.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Sat Apr 07, 2018 7:58 pm

díky Jiřino, jste skutečně okurková královna!

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Apr 08, 2018 6:17 am

21. března jsem narouboval první okurky (ne jazýčkovou metodou) a držel jsem je celou dobu v plastovém boxu při teplotě okolo 16°C. Již minulý týden jsem zkoušel jednu rostlinu dát ven z boxu, ale začala povadat, asi tři dny jií trvalo než se z toho v boxu zase dostala. Včera jsem pokus zopakoval a jednu dal do zimní zahrady, kde je poměrně vlhko. Opět zvadla a tak šla zpět do boxu, ten jsem ale již umístil do většího tepla a světla.
S okurkama mám "věčný" problém, s melouny je to paráda.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sun Apr 08, 2018 3:11 pm

Dneska jsem naroubovala první letošní okurku do rozštěpu. Jako roub jsem použila vrchol naroubované Dominiky. Při tomto způsobu je nutno udržovat 100% vlhkost déle než týden. Roub má dlouho tendenci vadnout. J.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Apr 08, 2018 7:00 pm

Po čtrnácti dnech vypadají naroubované okurky moc špatně a nevím co se děje. Zkoušel jsem výše uvedený způsob a žádná sláva.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sun Apr 15, 2018 9:48 pm

Dneska jsem zasadila první okurku do svého skleníku ke zdi (tam je tepleji), šlo o Dominicu F1 a Sprinteru. Rostlina byla vysoká asi 20 cm a předpověď je příznivá. Další okurka pro mne je naroubovaná a čeká na odříznutí vrcholu a podnože a pro poslední Picolino ještě nevzešel Azman. Vysazovat se bude postupně do poloviny května, roubuje se též postupně, co okno dovolí. J.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Mon Apr 16, 2018 6:58 am

zatím se mi zdá, že podnož Sprinter je pro roubování u mě vyrazne lepší než ze Semo AX F1

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Mon Apr 16, 2018 9:25 am

Jiřina napsal:Dneska jsem zasadila první okurku do svého skleníku ke zdi (tam je tepleji), šlo o Dominicu F1 a Sprinteru. Rostlina byla vysoká asi 20 cm a předpověď je příznivá. Další okurka pro mne je naroubovaná a čeká na odříznutí vrcholu a podnože a pro poslední Picolino ještě nevzešel Azman. Vysazovat se bude postupně do poloviny května, roubuje se též postupně, co okno dovolí.  J.

Taky jsem jednu vysadil do skleníku, ostatní se otužují v průsvitném boxu venku. Trvalo to tři týdny od naroubování, dvě rostlinky mi uhynuly z důvodu "nesrůstu" s podnoží.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Povolení tohoto fóra: