Sušená rajčata

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Re: Sušená rajčata

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Aug 08, 2018 5:41 pm

Suším Arielle F1 na slunci. I když zatím nejsou úplně usušená, tak to občas nevydržím a jedno rajčátko uďobnu. Chuť excelentní, rajčatová, nejlepší jakou jsem kdy u sušeného rajčete ochutnal.
Vladimír

MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1255

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu Aug 09, 2018 9:20 am

No vypadají opravdu jak z reklamy. Asi je budu muset taky zařadit do seznamu na příští rok Wink
padr

Poèet pøíspìvkù : 513

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro veruru za Sun Aug 12, 2018 12:35 pm

Ahoj, jsem náhodou jsem našla tuto diskuzi a je to skvělé:_)..prosím, sháním nějakou odrůdu na sušení, která by vyrostla i v 500m.n.m.našla jsem zatím jako možnost rajče Opalka, Jersey Devil..máte nápady?prosím, a kde případně získat semena Jersey Devil?..zatím pěstuji úspěšně Latah, Matina, Stupické..ráda bych Pražské dlouhé, ale nevím, je asi pozdnější, tak jedině do skleníku..díky, Verča

veruru

Poèet pøíspìvkù : 4

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sun Aug 12, 2018 5:23 pm

Já suším hodně rajčat a dokonalou odrůdou je Scatolone, jehož semena lze koupit v každém hobbymarketu za pár korun. Je to odrůda pozdní, ale pokud se vyseje dostatečně brzy - leden - tak v pohodě dozraje. Opalka a Jersey Devil jsou rajčata obrovská, někdy až 250 i 300g a jejich sušení je docela složité, nevejdou se totiž do sušičky. Letos jsem objevila novou ideální a ranou odrůdu a to ruské Carskoje Iskušenie, semen mám dostatek, takže jich několik mohu poskytnout. Rusové šlechtí rajčata velmi odolná chladu, takže nějakých 500m.n.m. je v žádném případě nerozhodí.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 671

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro veruru za Mon Aug 13, 2018 8:36 pm

Ahoj Catko,
díky za odpověd..to rajče Carskoje Iskušenie bych ráda zkusila, můžu poprosit o semínka?snad to není hybrid, aby se dala uchovat semínka...a nemáš semínka Jersey Devil?nevím, kromě asi USA webu, kde je jinde sehnat...ještě mě dost překvapilo, že to Scatolone seješ už v lednu..??nedokáži si to představit..já když seji v březnu, tak v půli května mám sazenice už veliké, kvetoucí..jak ty lednové sazenice vypadají?to jim musíš asi svítit???..to je pro mě dost novinka, že někdo seje rajčata tak brzy..:-)

veruru

Poèet pøíspìvkù : 4

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Thu Nov 29, 2018 4:55 am

Sušená rajčata se letos povedla a chutnají skvěle. Už mám vyhlédnuty nové odrůdy na sušení.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Thu Nov 29, 2018 5:50 am

Vypadají báječně!!! Mohu se zeptat na postup?
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1968

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Thu Nov 29, 2018 7:06 am

Postup jsem popsala na svém webu v článku z roku 2017 Sušená rajčata, jen už nesuším San Marzano. Za naprosto nejdůležitější považuji výběr odrůdy, běžná dvoukomorová rajčata nejsou vhodná. Ideální je hodně masité rajče s velmi malým množstvím semen a o hmotnosti cca 150g, v tomto případě zůstane po usušení hodně "masa" a produkt je dokonalý. Pokud rajče dvoukomorové je, pak musí mít alespoň hodně tlustou stěnu.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Povolení tohoto fóra: