Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zajímavé přednášky

4 posters

Goto down

Zajímavé přednášky Empty Zajímavé přednášky

Příspěvek pro MrBig46 Thu Oct 25, 2018 11:13 am

Dostal jsem pozvánku na zajímavé přednášky pro zahrádkáře v JmK. Budou se konat od listopadu do března v Brně a budou zde rozebírat tato témata:
Přednášky jsou věnovány luskovým zeleninám, česneku, historii vinařství u nás, stolním odrůdám révy, dynamice choroba škůdců jádrovin v uplynulé sezóně, starým odrůdám jádrovin, kvalitě a zpracování léčivých rostlin, Ostropestřci mariánskému, novinkám v biologické ochraně, zimním odrůdám jablek, subtropickému ovoci. venkovním cibulovitým květinám, peckovinám a skořápkatému ovoci. Na konci kurzu budete pozváni na terénní cvičení, které proběhne počátkem června během polního dne na ŠZP Mendlovy univerzity v Žabčicích. Já se chystám na jedinou přednášku o luštěninách 10.11.2018. Máte-li někdo zájem, mohu pozvánku přeposlat.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé přednášky Empty Re: Zajímavé přednášky

Příspěvek pro Mirek Thu Oct 25, 2018 2:05 pm

Vypadá to zajímavě, mohu poprosit o přeposlání?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé přednášky Empty Re: Zajímavé přednášky

Příspěvek pro Polesovsky Mon Oct 29, 2018 7:54 pm

Brno-venkov

Vážení přátelé
Naše územní rada jako každoročně pořádá pro zahrádkáře z Jihomoravského kraje Jihomoravský zimní oblastní kurz. Tento kurz spadá do kategorie oblastních školení oblastních odborných instruktorů (OŠ-OOI) pořádaných oblastními školícími středisky (OŠS) územních rad Českého zahrádkářského svazu. Na rozdíl od ostatních OŠ-OOI je náš kurz koncipován pro širokou zahrádkářskou veřejnost. Jeho účastníkům (cca 50 osob) budou odborníky z MZLU a z praxe přednášeny přednášky na různá témata z oblasti zahradnictví. Na tento kurz si Vás dovolujeme pozvat.
Kurz bude probíhat během osmi sobot od listopadu do března v čase od 900 do 1300hod. Přednášky budou probíhat v Brně v sále na Křenové 67 (nad ÚR Brno-město). Je to tramvajemi č. 8, 10 a 13 nebo trolejbusy 31 a 33 zastávka Masná (druhá od hl. nádraží). Z autobusov ého nádraží na Zvonařce je možno dojít pěšky ulicí Čechyňskou (dle přiložené mapky) nebo přes hlavní nádraží.
Letošní kurz připravoval místopředseda územní rady Ing. Jiří Procházka, na kterého se můžete obracet telefonem na číslo 739 382 426 nebo e-mailem na adresu prochazka.czs@email.cz.  

Přednášky jsou věnovány luskovým zeleninám, česneku, historii vinařství u nás, stolním odrůdám révy,  dynamice choroba škůdců jádrovin v uplynulé sezóně, starým odrůdám jádrovin, kvalitě a zpracování léčivých rostlin, Ostropestřci mariánskému, novinkám v biologické ochraně, zimním odrůdám jablek, subtropickému ovoci. venkovním cibulovitým květinám, peckovinám a skořápkatému ovoci. Na konci kurzu budete pozváni na terénní cvičení, které proběhne počátkem června během polního dne na ŠZP Mendlov y univerzity v Žabčicích.

Přesto, že přednášející jsou většinou vysokoškolští vyučující a odborníci z praxe, tím i nejvyšší kapacity ve svém oboru v naší republice, jsou přednášky podávány srozumitelně i pro poučeného laika, jímž většina zahrádkářů je. Proto se nebojte na ně přijít a popřípadě pozvat i své přátele.


Na setkání se těší   Za územní radu ČZS Brno venkov
Ing. Jiří Procházka



Jihomoravský zimní oblastní kurz ČZS 2018-2019

OŠ-OOI (oblastí školení oblastních odborných instruktorů)

Přednášky probíhají na ulici Křenová 67, v II. patře


10.11.20118
900  - 1055
Ing. Lenka Lefnerová ÚKZÚZ ZS Chrlice
Luskové zeleniny

1105 - 1300
Ing. Jan Kozák Šlechtitel česneku
Pěstování česneku


24.11.2018
900  - 1055
Mgr. Martin Markel, Ph.D.
Historický Ústav Filozofická fakulta MU
Historie vinařství v našich zemích

1105 - 1300
Ing. Ivo Kotrle
Novinky ve stolních odrůdách révy


05.01.2019
900  - 1055
Ing. Petr Ackerman, CSc.
Emeritní pracovník Státní rostlinolékařské správy Brno
Choroby a škůdci jádrovin a jejich dynamika v 2018

1105 - 1300
   Prof. Ing. Vojtěch Řezníček, CSc.
MZLU Brno ZF Ústav šlechtění a množení zahradnickýc h rostlin:
Historické odrůdy jádrovin +degustace
(prosíme frekventanty kurzu aby si přinesli vzorky)


19.01.2019
900  - 1055
     Ing. Blanka Kocourková CSc.
PELERO CZ o.s.:
Kvalita a základy zpracování léčivých rostlin

1105 - 1300
Ing. Helena Pluháčková, Ph.D. PELERO CZ o.s.
Ostropestřec mariánský


02.02.2019
900  - 1055
Ing. Lenka Hluchá Biocont Laboratory spol. s r.o.
Novinky v biologické ochraně

1105 - 1300
  Ing. Dušan Nesrsta ÚKZÚZ ZS Lysice:
Degustace zimních odrůd jablek

16.02.2019
900  - 1055
Tomáš Foral
Návrhy a realizace zahrad, soudní znalec v oboru dendrologie:
Subtropické ovocné druhy - pokračování

1105 - 1300
Doc. Dr. Ing. Jiří Uher  MZLU Brno, ZF, Ústav zelinářství a květinářství
Cibulovité květiny


02.03.2019
900  - 1055
Bc Tomáš Jan ÚKZÚZ ZS Chrlice:
Novinky v odrůdách peckovin

1105 - 1300
Bc Tomáš Jan
ÚKZÚZ ZS Chrlice:
Skořápkaté ovoce  

Dle domluvy
Prof. Ing. Vojtěch Řezníček, CSc., Ing. Blanka Kocourková CSc.
Terénní cvičení v rámci polního dne na ŠLP V Žabčicích




Přednášky budou probíhat v Brně v sále na Křenové 67 (nad ÚR Brno-město). Je to tramvajemi č. 8, 9 a 10 zastávka Masná (druhá od hl. nádraží), nebo trolejbusy 31 a 33 zastávka Čechyňská (druhá od hl. nádraží). Z autobusového nádraží na Zvonařce je možno dojít pěšky ulicí Čechyňskou  nebo tramvají přes hlavní nádraží.

Změna programu vyhrazena

Polesovsky

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 16. 09. 18

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé přednášky Empty Re: Zajímavé přednášky

Příspěvek pro Polesovsky Mon Oct 29, 2018 8:01 pm

Chtěli jsme ještě vložit přednášku o zakládání ovocného majče a jak pálit ovocný kvas.
Bohužel jsme nesehnali nikoho kdo by přednášel. Přesněji kdo má praxi a umí to.

Proto pokud o někom víte, dejte vedět buď zde nebo příteli Procházkovi. Rádi zařadíme na příští rok.

PS: Jenom prosím ne teoretiky ze škol.

Polesovsky

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 16. 09. 18

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé přednášky Empty Re: Zajímavé přednášky

Příspěvek pro MrBig46 Tue Nov 06, 2018 8:13 am

Tak já se chystám na tuto sobotu hlavně kvúli těm luskovým zeleninám- budu rozšiřovat pěstování té Greek giantes fasolia. Z nedozrálých lusků jsem vyluštil semena , povařil jsem je a upekl podle řeckého receptu. Zajímá mne hlavně hnojení ev. jiné zaajímavé informace. Když už tam budu, tak asi vydržím i na ten česnek. Výhledově bych ho mohl pěstovat, pochopitelně pod černou tkanou folií, která mně zbyla z pěstování sladkých paprik od kterých upustím kvůli deficitu vody v mé zahradě. Zajímá mne co by na to řekl Ing. Kozák.
Vladimír

Zajímavé přednášky Esnek
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé přednášky Empty Re: Zajímavé přednášky

Příspěvek pro J.R. Tue Nov 06, 2018 8:57 am

Mne by zajímala přednáška o pestovani kanadských borůvek, kterou však v programu nevidim.
Takze z me strany neucast.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé přednášky Empty Re: Zajímavé přednášky

Příspěvek pro Polesovsky Sun Nov 11, 2018 4:50 pm

MrBig46 napsal:Tak já se chystám na tuto sobotu hlavně kvúli těm luskovým zeleninám- budu rozšiřovat pěstování té Greek giantes fasolia. Z nedozrálých lusků jsem vyluštil semena , povařil jsem je a upekl podle řeckého receptu. Zajímá mne hlavně hnojení ev. jiné zaajímavé informace. Když už tam budu, tak asi vydržím i na ten česnek. Výhledově bych ho mohl pěstovat, pochopitelně pod černou tkanou folií, která mně zbyla z pěstování sladkých paprik od kterých upustím kvůli deficitu vody v mé zahradě.  Zajímá mne co by na to řekl Ing. Kozák.
                Vladimír

Chytla mne viroza a tak jsem se nemohl ucastnit.
Pokud mas nejake informace jak pripravit pudu (hnojeni, pripadne po ktere plodine pestovat) pro lusteniny tak dej vedet i druhejm. Predem diky.

Polesovsky

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 16. 09. 18

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé přednášky Empty Re: Zajímavé přednášky

Příspěvek pro MrBig46 Tue Nov 13, 2018 9:46 am

Přednáška mne trochu zklamala. Paní inženýrka je z ÚKZÚZu a tak prezentovala hlavně zkušenosti z pěstování na jejich zkušební stanici v Chrlicích. Podala vyčerpávající informace o luskovinách pěstovaných v ČR , schválených odrůdách, nemocech a chemické ochraně. Pokud jde o pěstování fazolí tak podala zevrubné informace o pěstování fazolu obecného (keříčkového a tyčkového). Pokud jde o pnoucí fazole (fazol šarlatový) tak toho moc neříkala snad jen to, že u nás jsou schválené dvě polské odrůdy, jedna Jas piekny, druhou si nepamatuji. Pokud jde o hnojení tak presentovala známé skutečnosti- pěstování ve III. trati, není třeba hnojit (prospěšnost hlízkovitých bakterií). To možná platí pro keříčkové fazole kde výnos hlavně na zeleno je pro každého zahrádkáře dostatečný, ale já chci dosáhnout maximální sklizeň z pnoucích fazolí. Nezbývá mně nic jiného, než hledat na internetu, hlavně na cizích webech.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé přednášky Empty Re: Zajímavé přednášky

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru