Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

5 posters

Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro Mirek Thu Sep 20, 2018 9:44 pm

Mám několik jabloní a broskvvoní "vlastní výroby". Jedná se o roubovance (jabloně) nebo očkovance (broskvoně), které chci vysadit na trvalé stanoviště.
Kdy je nejvhodnější termín pro takovou výsadbu? Nejedná se mi ani tak o termín jaro nebo podzim, ale spíše v jakém stadiu vegetace to udělat. Prozatím jsou stromky olistěné a já předpokládám že by se vyrytí a výsadba měla uskutečnit po opadu listí.
Dále chci provést přesazení keřových angreštů a rybízů, rovněž nějakých odkopků malin. Dalo by se toto provést již nyní?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro padr Mon Sep 24, 2018 12:57 pm

Já bych všechno přesazoval až po opadu listů.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro J.R. Mon Sep 24, 2018 1:08 pm

Vysazoval jsem před 2 tydny kontejnerovane maliny - OK.
V ramci toho jsem presazoval asi 4 ks malin a nebyl to dobry napad, i když jsem je hodne zalil, protože bylo dost teple počasí.
S "prostokorenymi" bych pockal aspoň tak do pulky rijna.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro Mirek Mon Sep 24, 2018 2:14 pm

Počasí se sice ochladilo, ale každopádně počkám až rostliny shodí listy.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro Catka Mon Sep 24, 2018 2:23 pm

Abych se trochu vzdělala, tak jsem pracovala na brigádě v zahradnictví - Stromky pro potomky, a tam se vždy čekalo na vyorání, až stromky shodí listy, pokud dorazily od některých dodavatelů stromky olistěné, to se stávalo třeba u broskvoní a nektarinek, tak zavládla veliká nespokojenost. Při vhodném počasí se dá vysazovat až do konce listopadu.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro J.R. Mon Sep 24, 2018 2:35 pm

Kere a maliny zejména jsem presazoval i olistene, ale nesmí byt moc teplo.
Taky to chce - při presazovani - bal s koreny, mne se to nejak rozpadlo (sucha zemina).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro Mirek Mon Sep 24, 2018 4:49 pm

Keře drobného ovoce přesadím možná již teď o prodlouženén víkendu, pokud tedy nebude pršet. Mám v plánu keře angreštu a rybízu rozdělit na dvě části, maliny máme v kontejeru, odkopky problém nebudou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro sasman Mon Sep 24, 2018 7:35 pm

Pokud plánujete angrešt dělit, tak bych počkal určitě až na období vegetačního klidu (po opadu listů).
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro Mirek Tue Sep 25, 2018 6:20 am

Angrešt je ještě plně olistěný, rybízy jsou již bez a začínají znovu rašit. Ctěl jsem angrešt namnožit řízky, ale nějak mi to "uteklo".
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů Empty Re: Výsadba nebo přesazení ovocných stromů a keřů

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru