Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 7 z 15 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jun 26, 2016 7:03 am

Ruku na srdce Vladimíre, kolik znáte ve svém okolí lidí, kteří jsou rajčaty nakažení podobně jako my tady, a keří jsou potenciálními zákazníky? Já ani jednoho, a ten konzervatizmus je vidět ve všech zahradách okolo. Ani v supermarketech se sortiment od velkopěstitelů nevymyká zaběhlému standartu co se rozmanitosti druhů týče. I když i tady se najdou vyjímky, jako např. již zmiňované srdíčkové rajče nebo Kumato. Chci tím jen říci, že nás pár nadšených optimistů jim to "šlechtění" nezaplatí.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Jun 26, 2016 8:27 am

Podle mne není u nás problém na straně poptávky (zákazníci kupují cherry rajčata, semena nových cherry rajčat jako je Datlo jsou vyprodána, s prodejem sazenic cherry rajčat asi také žádný problém není). Ano, existují lidé, kteří čerstvé rajče nedají do úst, ale těch ostatních je daleko víc. Já když jdu kolem zahrad, tak skoro v každé vidím nějaké ty tyčky a u nich vyvázaná rajčata. Tuhle mne zajímalo, kolik asi je v ČR organizovaných zahrádkářů a na internetu jsem našel, že 150000. Když k tomu připočtu plno těch neorganizovaných a pronásobím to oblibou rajčat tak mně vyjde ohromný zákaznický potenciál. Mimochodem, u všech těch cherry na která jsem se ptal (Jahodo, Blumko, Curranto, Odat, Rubinka, Charmant, Gallant) už bylo zahájeno nějaké řízení na ÚKZÚZ, to znamená že prodejci semen mají zájem dostat je na trh a už do toho nějaké finanční prostředky vložili.
Nemyslím si, že na straně nabídky, tj. šlechtitelů je také dost nadšenců, kteří chtějí vyšlechtit to své rajče. Na Polním dnu SEMO jsem například poslouchal pana Ing. Zavadila, který vyšlechtil ty čtyři české cherry a podle mne není pochyb o tom, že je také nakažený rajčatovým šílenstvím. Dalším takovým příkladem byl pracovník Pražské botanické zahrady, který vypiplal (práce více jak deset let) rajče Lehečkovo pomerančové, které bylo uznáno jako odrůda, UK zaplatila poplatky na deset let, ale semena nešla nikdy do prodeje, protože ten nadšenec, pan Lehečka umřel.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jun 26, 2016 9:15 am

Vladimíre, asi jste mi neporozuměl. Samozřejmě že zahrádky jsou plné rajčat, ale jakých? Samá klasika v sortimentu "ty velké a ty malé", a prodejci sazenic tento trend kopírují.

O sortiment o kterém se bavíme by určitě zájem byl, ale není tak výnosný jako klasika, a tudíž s menším ziskem. Vloni jsem známému zpod Pálavy přinesl na ochutnání nějakých dvacet cherry odrůd a docela padl "na hubu" když to viděl a ochutnal. Letos jsem ho obdaroval všemožnými semeny a už si je budou sami pěstovat pro hosty penzionu, kteří se po nich mohou utlouct, když je vidí na stole. Tvar i barva v tomto případě hrají obrovskou roli, zvláště když jde o domácí produkt.

A co ostatní, jak jste na tom se zráním rajčat venku? U mě začínají jako první Tomatoberry na vyvýšeném záhoně. Stejné rostliny jsem vysazoval o měsíc (měsíc a půl) dříve do skleníku, ale tam u této odrůdy zatím ani ťuk. Tady je nejrychlejší Mini San Marzano, které je letos ve skleníku trochu "kratší" a Sungold. Zatím se však jedná jen o jednotlivé kusy.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 103_2799 Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 103_2773
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun Jun 26, 2016 2:50 pm

u me se jevi zatim nejranejsi Odat, ale jeste nepredbíhejme, šlape jim na paty hybridni mini SM, no uvidíme

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sun Jun 26, 2016 4:37 pm

Vzhledem k většinovému názoru v naší rodině, že právo na existenci mají u nás jen rajčata, z nichž se dá vyrobit lečo, kečup, sugo nebo rajče sušené, mám letos cherry rajčat jen symbolické množství. Jen aby osoba bloumající po zahradě měla co zobnout.Dozrávají zatím jen jednotlivci. Ovšem Tamina se letos rozhodla, že vyprodukuje cherry rajčata ona. Do výšky ovšem rostliny rostou jako šílené.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 P1030349 Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 P1030358
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sun Jun 26, 2016 5:46 pm

Ve skleníku mi dozrává Tomatoberry, Finik O, Nasťa Sl, Mandat, Datlo a Děvočka neděvočka kulatá, která navíc jinak chutná. A samozřejmě Stupické p.r., které nepatří do cherry odrůd. Venku jsem ráda, že mám již zelené plody na rajčatech. Mám relativně teplý skleník a studený záhon. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jun 26, 2016 5:58 pm

Tomatoberry na záhoně je v tomto stavu.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 103_2857
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Mon Jun 27, 2016 12:40 pm

Mně tedy na těch nových odrůdách vadí název - jahodo, blumko, datlo. Asi se přemůžu a dám jim šanci (datlo mám již letos), ale je mi to proti srsti. S odbytem semen bych to viděl poměrně optimisticky - část nadšenců zdravého stravování se přetaví do pěstitelů a ti budou vyhledávat hlavně novinky a zvláštnosti.

U mně začínají zrát goldkrone a mandat. Obzvlášť mandat je obsypaný květy a plody, tam to vypadá na velkou úrodu. Vloni jsem ho trápil v nádobě, chuťově byl vynikající, ale úroda slabá a plody malé.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Mon Jun 27, 2016 2:24 pm

Mandat vloni v kvetinaci byl vynikajici.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Mon Jun 27, 2016 5:51 pm

dnes sem si vsiml, ze prvni plody jiz dozraly a tak vitezem u me je odruda Modus F1

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Thu Aug 11, 2016 11:28 pm

Máte někdo nějaké růžové cherry rajče?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Fri Aug 12, 2016 5:20 am

Já mám dvě odrůdy, Flamingo a Superb. Superb mi letos uhynul, vyséval jsem z novu a tak ještě neplodí, Flamingo plodí bohatě, ale bohužel je to asi nejhorší odrůda z nevyzrávajícím límcem okolo stopky. Zprvu byla nádherně vybarvená, ale nevyrovnané počasí se na ní podepisuje zatraceně negativně. Mám ji v květináči a již nyní začíná rostlina silně žloutnout, příští rok ji dám do skleníku. Obě růžové odrůdy patří k těm nejsladším rajčátkům které pěstuji.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Aug 12, 2016 6:25 am

Já jsem loni pěstovala odrůdu Rosella, jenže ji asi docela nesedlo to velké horko a u jižní zdi se plody uvařily. Vypadala docela zajímavě a na talířku budila pozornost. Letos jsem ji nevysévala, ale jedno semínko u té jižní zdi se rozhodlo, že Rosellu rehabilituje. Plody vypadají krásně, ale ještě nedozrály. Superb jsem měla taky (semena od Mirka) a byl krásný a chutný.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Aug 14, 2016 7:02 am

V pondělí mně objednával syn přes internet u anglické firmy Plant World Seeds semena rajčete Vrbičanské nízké, speciálně vyšlechtěné pro raqné pěstování v pařeništích. Neodolal jsem a současně jsem objednal i Tomatoberry F1. Možná by to chtělo objednat ještě Tomatoberry v Dobrasemena.cz a pěstovat dvě rostliny vedle sebe. Ale to ještě počká.
Vladfimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Aug 14, 2016 8:25 am

Vladimíre, díval jsem se na ty stránky, ale u toho Tomatoberry mi něco nesedí.

TOMATOBERRY F1
Family: TOMATO
Common name: Gardenberry

Tomatoberry Garden je něco jiného než Gardenberry. Takto se nejspíše označují nelicenční "klony" originální odrůdy, které se v poslední době na trhu hojně objevily.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Oct 01, 2016 11:56 am

Letos jsem neměl na zahradě žádné cherry odrůdy a docela mně tam chyběly. Přece jenom někdy jsem dostal chuť něco si zobnout. A tak na rok 2017 jsem si nachystal takový malý program cherry rajčat a již teď jsem si vybral odrůdy:
Mám semena Sungold F1, Tomatoberry F1, Philovita F1, Mandat F1, Goldkrone F1, koncem roku by měla být k dispozici semena Rubinka, Charmant F1 a Galant F1, pokud ne mám slíbené nějaké vzorky. Poslední Maglia Rosa mám slíbená semena z Kanady od RJGlew. Myslím si, že devět rostlin by mně mohlo stačit.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sat Oct 01, 2016 7:40 pm

Já jsem letos cherry odrůdy výrazně omezila a přesto jsem měla obrovskou nadúrodu. Většinu jsem rozdala a to jsem zřejmě neměla dělat, Obdarovaní byli ze sladkých rajčátek tak nadšeni, že po mě chtějí na jaře přísadu. Jak ale přidělat k domu další okna orientovaná na jich, abych měla rostliny kam umístit, mě vůbec nenapadá.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Sat Oct 01, 2016 8:21 pm

Tak jim dejte semínka ať se snaží každý sám. Aspoň já už to tak dělám, páč nejsem zahradnictví.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Mon Oct 03, 2016 7:56 am

Mně zas cherry přibývají a přibývají, většinou na úkor "normálních" rajčat. Mrazíme jenom cherry rajčata - nemusí se krájet, krásně se od sebe zmrzlá oddělují a v jídle to vypadá dobře. Pokud potřebuji pro někoho nějakou pozornost - ideální krabička se směsí cherry rajčat. No a děti než by se s něčím krájely, tak si raději natrhají cherry a pokoušou je celé. Do salátů, na caprese, na chleba jsou zase steaková rajčata a tak ty normální velikosti používám vlastně jen na sušení.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Mon Oct 03, 2016 6:24 pm

Minulý týden jsem dostal poštou zajímavý dárek. Ivan (z okénka) mně poslal celý sáček semen Philovita od Kiepenkerl. Takový sáček těchto semen stojí běžně více než 125,- Kč, přitom je tam jen 5 semen. Moc mne potěšil protože toto cherry patří k mým nejoblíbenějším a pro mne je to asi nejchutnější červené cherry (silná rajčatová chuť). Napsal mně, že tato semena koupil ve výprodeji v Baumaxu v Táboře za 5,- Kča ať se mrknu jestli u nás v Brně nemají také nějaký výprodej semen. Ale Baumax byl u nás zrušen již před několika měsíci a tak jestli měli nějaký výprodej, tak to už není aktuální. Mám dojem, že Baumax se z ČR stahuje a pokud máte u Vás nějaký Baumax, bylo by zajímavé se tam mrknout jestli ještě nějaké slevy nemají.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Tue Nov 01, 2016 7:36 pm

V novém katalogu firmy SEMO, který mi v minulých dnech došel poštou, mají uvedeno v kolekci pro mlsné jazýčky rajče tyčkové Datlo (SM-DAT), datlové, žluté. Značce v závorce nerozumím. Jde o to Datlo, které nám chutná a bylo v minulých letech součástí Zahrádkáře? Nabízejí 30 semen za 27.70 Kč.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Nov 02, 2016 3:46 am

Ano, to je to rajče ze Zahrádkáře. To SM-DAT je značka, pod kterou bylo toto rajče přihlášeno na ÚKZÚZ ke schválení. Zatím nebyla tato odrůda zařazena do katalogu schválených odrůd a proto její prodej na trhu je omezený a proto tam také ta značka asi zatím je.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Nov 05, 2016 5:56 pm

Paní Jiřino, jsou v tom novém katalogu také Rubinka, Charmant F1 případně Gallant F1. V internetovém obchodě už Rubinku a Charmant F1 mají, ale jen jako vážené osivo, v Hobby balení zatím ne. Pokud to tak zůstane, tak asi mně nic jiného nezbude a koupit od každé odrůdy 1 gram. Peněz to bude dost, ale moc mně chutnaly a chci je u sebe letos vyzkoušet.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sat Nov 05, 2016 11:02 pm

V katalogu není Charmant a Gallant. V kategorii keříčkových rajčat je Rubínek, nabízejí ho i v malém balení. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro J.R. Sun Nov 06, 2016 7:53 am

Jaky je vhodny spon výsadby keříčkových rajčat (napr. Rubínek) ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 7 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 15 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru