Invaze škůdců 2018

Goto down

Invaze škůdců 2018

Příspěvek pro Mirek za Wed May 30, 2018 9:06 am

Pomalu ale jistě u nás končí ohatá jahodová sezona a naplno se rozjíždí ještě bohatější třešňová, obě plodiny bez škůdců, tedy krom mšic, které na plodech neškodí. Již předevčírem jsem pozoroval ve velkém nástup molic a včera se k nim přidali i dřepčíči. Je to všude a na všem, jakoby ta chamraď testovala co jim bude chutnat. O víkendu jsme vysadili malé kedlubny a včera jsem je musel proti molicím postříkat. stejně tak papriky a lilky proti mšicím. Opět jsem strávil spoustu času nad tím, abych našel postřik, který vezme molici i mšici. Ještě že se na OL u jednotlivých plodin dá docela pobavit a zasmát ...
Spousta je i mšic, hlavně na broskvoních, ale tam se do nich dala ve velkém slunéčka a jejich larvy, takže neošetřuji. Co na jabloních a hrušních nevezme postřik, tak odstraním mechanicky, mšice se drží hlavně na mladých výhonech a tam není problém to odstříhat a zlikvidovat.
Velké boje rovněž svádím s mravenci, hlavně s těmi na vyvýšených záhonech. Boky jsou zhotoveny z fošen, a dřevokazné houby jsou asi pro mravence rájem, u záhonů zhotovených z cementotřískových desek to nepozoruji, stejně tak na běžných záhonech. Buď nahradím dřevo veloxem, nebo vyvýšené záhony úplně zlikviduji.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1782

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Re: Invaze škůdců 2018

Příspěvek pro padr za Wed May 30, 2018 9:17 am

Já mám vyvýšené záhony z prken, ale dovnitř jsem dal nopovou folii a mravence tam nemám.
padr

Poèet pøíspìvkù : 440

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed May 30, 2018 9:34 am

To bude asi ten hlavní problém. Nopovka rovněž dřevo odizoluje, takže ve vlhku nehnije a neplesniví, Velox je zase napuštěn vodním sklem.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sasman za Wed May 30, 2018 12:19 pm

(nejen) mě se osvědčil proti mravencům Substral. Mravenci se mi začali stěhovat do kontejnerů s fíkovníky, tak jsem použil Substral a za 2 dny bylo po problému. Ještě musím dát nějaké návnady i na další místa
sasman

Poèet pøíspìvkù : 65

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed May 30, 2018 12:24 pm

Taky ho mám už koupený. Bohužel na těch vyvýšených záhonech mají kolonie 20-30 cm hluboko a na povrch téměř nevylézají, nejlépe se jim daří v kořenech rostlin a u dřevěných stěn. Ve sklenících nebo květináčích nasypu a je to v poho.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Jun 03, 2018 12:18 pm

Dnes jsem ošetřoval nově vysazené kedlubny proti dřepčíkům. Molice je tam stále ve velkém množství, ale dřepčíci likvidují malé sazeničky ve velkém. Ohlodají řapíky listů vč. středových lístků a tím pádem odejde celá rostlinka.
Rovněž pokračuje kalamitní útok mšic na broskvoně. Tak obrovské množství mšic jsem ještě neviděl, naštěstí se stále více objevují slunéčka, a tak to nechávám na nich. Mšice na jabloních jsem odstranil společně s mladými výhonky, na paprikách a lilku jsem použil postřik.
Dalším "škůdcem" se projevil krtek, který projel kompost a následně celý vyvýšený záhon s rajčaty, odkud pak zamířil do vyvvýšeného s paprikami. Stahuje se za žouželí, která se stahuje za vodou, zatím nepozoruji žádné škody, ale jsem ve střehu.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sasman za Sun Jun 03, 2018 12:42 pm

Překvapilo mě, když se na téměř beztrné růži objevila spousta trnů. Po bližším ohledání jsem zjistil, že jsou na růži mšice poskládané do řady jako vojáci   Rolling Eyes  Letos je invaze mšic a mravenců extrémní

sasman

Poèet pøíspìvkù : 65

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: