Meruňka pro pěstování v květináči

Goto down

Meruňka pro pěstování v květináči

Příspěvek pro Mirek za Wed Mar 14, 2018 7:01 am

Přestože jsem téměř z úplného jihu Jižní Moravy tak má lokalita k pěstování meruněk moc nehodí. Rovina lužních lesů s vysokou hladinou spodní vody, sice úrodná ale těžká půda a vlhkost od řeky není zn. ideál. Každá z doposud pěstovaných odrůd sice krásně kvetla ale téměř neplodila, což byl důsledek jarních mrazů a ochlazení. Kmeny o průměru 15-20 cm, stromy ženoucí do dřeva a úroda pár kusů, někdy ani to ne.
Chtěl bych proto vyzkoušet meruňku vypěstovat v nádobě, a tak se táži, zda někdo z "místních" něco takového nemá nebo někde neviděl. Na NETu jsou nabízeny sloupovité nebo zakrslé meruňky, ale nějak mi tam nesedí podnož, která je stejná jako u "klasických" odrůd. Moje představa je něco takového, jako např. u sloupovitých jabloní, pokud tedy ta možnost existuje. Díky.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1873

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Re: Meruňka pro pěstování v květináči

Příspěvek pro Catka za Wed Mar 14, 2018 7:20 am

Také jsem z jihu a meruňku v květináči mám, je od firmy Jukka a jde o odrůdu Aprigold, je ovšem na Myrobalánu. Koupila jsem ji na základě shlédnutí plody obsypaného stromečku u Evy na Myjavě.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 616

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed Mar 14, 2018 7:43 am

Děkuji, právě tuto odrůdu jsem na jejich stránkách prohlížel. Včera jsem narazil na leták, dle kterého budou mít u nás v pátek mobilní prodej, tak pokud nezapomenu, mrknu tam.
Jinak jsem pídil po netu, a opravdu to vypadá, že klasické sloupovité varianty meruňky neexistují.

Ještě dotaz, jak velké plody Aprigold měla?
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1873

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Wed Mar 14, 2018 12:31 pm

Zde mají na podnoži St. Julien, cena vyssi nez u  firmy Jukka.
Mne by zajimala chut, vynos z jednoho stromku a velikost kvetináče (kontejneru) pro pěstování.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1493

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: