Zahrada 2018

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

Re: Zahrada 2018

Příspěvek pro J.R. za Wed Oct 31, 2018 11:59 am

Lepsi by bylo dat do komposteru hnuj, pokud se da sehnat.
Ten objem je dost velky, do toho padne hodne listi, pokud se vůbec sezene.
A velka vrstva listu se dost spatne kompostuje, chce to nejakou zeminou prosypávat.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1544

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Wed Oct 31, 2018 1:23 pm

Já jsem vybíral kompost a je to dost bída. Většina zůstala v původním stavu - neměl jsem vodu na zalévání kompostu a ten se téměř nerozložil. Musím to na rok nějak vymyslet.

Jinak s kompostováním listů nemám problém (a to ani od ořešáků). Jen je potřeba to držet ve vlhku.
padr

Poèet pøíspìvkù : 502

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Wed Oct 31, 2018 1:39 pm

Může záležet, kolik máte listí.
U mne jsou poblíž na obecním pozemku mnohalete, velke ci obrovské stromy a z tech je kolecek listi nepocitane.
S vodou jsem mel letos taky problem, ale ted jsem to poradne prolil s pridánim močoviny.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1544

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu Nov 01, 2018 10:07 am

Močovina, ještě, že jste mi to připomněl. Přeházel jsem letošní kompost a zapomněl ho zalít močovinou.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Thu Nov 01, 2018 10:49 am

Já mám kompost 4*4m. Vždy vyberu jednu čtvrtinu a do té potom ukládáme odpad. Na čerstvě naplněnou část nahážu vrstvu 10-15cm kompostu a na jaře tam a zbylé polovině zasadím cukety a dýně. Takto postupuji každý rok o čtvrtinu proti směru hodinových ručiček. Nic nepřehazuju ani neurychluju a vpohodě mi vyzraje.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 582

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu Nov 01, 2018 12:30 pm

Já mám taky jen jednu jámu, ale o dost menší. Vyberu starou půlku a přehrnu do ní tu novou půlku, aby se to přeskládalo a lépe tlelo. Nějaké ohrazení mě ještě čeká, chtěl bych to ale vymyslet hned i se zastíněním.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Thu Nov 01, 2018 12:39 pm

Já v podstatě 3/4 zakreju slámou a cukety a dýně také pomůžou se zastíněním, navíc je zalévám a tím pádem i kompost.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Nov 02, 2018 5:07 pm

terezka14 napsal:Dnes pripravuji zahradu na zimu a kamaradka mi vnukla myslenku koupe zahradniho krbu do pergoly
nemate nekdo nejaky? Smile
ja narazila na tento .......

To už tady jednou bylo. Pokud nehodláte diskutovat, tak si najděte prostor jinde. Děkuji a uděluji první ban.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1915

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sun Nov 04, 2018 11:20 am

Celé dopoledne hrabu na zahradě listí v tričku s krátkým rukávem, kolem poletuje Babočka admirál a kvetou keře. Tohle ani zdaleka nepřipomíná moje oblíbené štíří počasí. Podařilo se mi namulčovat většinu záhonů a začínám se uklidňovat, při pohledu na holý záhon propadám hysterii.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 652

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Nov 04, 2018 2:22 pm

Taky musím pochválit nádherné "babí léto". Ráno mlha, ale kolem deváté se to vyčasilo, je nádherně a vše obeschlo. Bohužel spousta rostlin (drobné ovoce, líska, réva ....) začíná rašit a to dobré není.
Poryl, prolil a zapracoval jsem dusíkaté vápno do půdy ve skleníku a foliáku, nakryl to igelitem ať se to zapaří. Převezl jsem domů tlakovou myčku a budu čistit tu spoustu kýblů a podmisek, ve kterých byla rajčata.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1915

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Sun Nov 04, 2018 5:38 pm

Včera jsme courali po Brně (Vida, Hornbach, IKEA), já teda dělal řidiče a pokladničku. Dnes jsem se pustil do úklidu velkého skleníku, sklidil jsem pár batátů, navezl kompost projel skoro půlku rotavátorem, nasypal dusíkaté vápno, pořádně prolil vodou a zakryl fólií. Více už ruce nechtěly dělat.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Tue Nov 06, 2018 9:00 am

Takhle jsem měl ve skleníku uklizeno naposledy když jsem ho postavil Smile
Já ho mám zatím plný rajčat (ale skoro nic na nich není) a paprik. Dokonce mi sem-tam dozraje i okurka.

Celou neděli jsem se věnoval závlaze. Po několika letech jsem vlezl do nádrže a jal se ji čistit. Dole bylo cca 200l bahna, na kterém jsem předtím utavil letité kalové čerpadlo, takže jsem musel vše vytahat v rukách. To by člověk nevěřil, jak může dešťovka smrdět v uzavřeném prostoru. Pak vyčistit gajgry, předfiltr čerpadla, vyfoukat trubky. Nakonec všechny hadry ze sebe  vymáchat ve vodě a nacpat do pračky. Manželka se večer vrátila a místo pochvaly jsem se dočkal výčitky:
- jak to, že peru na 60, takhle ty hadry zničím
- co má dělat s tou zašpiněnou pračkou
Takže doufám, že následujících 5 let budu zase moci jen vyfukovat trubky a čistit předfiltr u čerpadla.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sun Nov 11, 2018 6:46 pm

O celém víkendu u nás "mrňalo", takže se nedalo venku nic dělat, tak jsem konečně likvidovala skleník (rostliny).
Sklidila jsem ještě tři přepravky paprik převážně zelených, většinu se chystám rozdat, sama zelenou papriku nepokládám za plnohodnotnou zeleninu. Letos jsem měla megaúrodu paprik. Dnes jsem měřila výšku jedné rostliny, dorostla do 165 cm. Vysoké papriky jsem vyvazovala ke střeše skleníku. Dále tam bylo půl přepravky rajčatové drobotiny, hlavně odrůdy Datlo a Finik Oranžovyj. Okurky již odplodily dříve, ty již plody neměly. V dalších dnech musím zeminu prolít vodou z nádrže, navézt slepičince a kompost a skleník zrýt. Práce je ještě dost.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 621

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Tue Nov 13, 2018 9:36 am

Už jsem spokojená. Všechny záhonky a i ty vyvýšené jsou namulčované vším možným a uvnitř to žije. Jen to obrovské sucho mě ničí, musím pravidelně zalévat, suché listí mi nikdo pojídat nebude. Velkou pochoutkou pro žížaly jsou zbytky z odšťavňovače, a že já dělám šťávy denně.

Catka

Poèet pøíspìvkù : 652

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Tue Nov 13, 2018 11:22 am

Sklidil jsem letos asi poslední jahody - jsou tužší, červené části chuťově dobré, ty bíle nevýrazné. Jó kdyby teď začalo jaro, tak nebudu vědět, co s tolika plody udělat. Nasazeno mají úžasně, jen už nezrají Smile
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Povolení tohoto fóra: