Zahrada 2018

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Zahrada 2018

Příspěvek pro Mirek za Fri Jan 05, 2018 8:47 pm

Doma jsem s prací na citrusariu vcelku hotov, a tak se má pozornost pomalu obrací i na zahradu. Počasí bohužel stále nepřeje, téměř každodenní deště a syrovo na náladě přidají. Teploty jsou skoro "jarní" a může být i hůř. Obávám se předčasného rašení u některých plodin, pokud se neochladí.
Mám naloženo maso, a zítra bych chtěl připravit "půdu" pro jeho vyuzení. Tzn. nachystat dříví, protáhnout udírnu od pavouků a vosích hnízd, připravit se na nedělní voňavý den. Maso je naloženo čtvrtý týden, a jelikož ho mám v citrusariu nebo venku, tak bude nutno ho již zpracovat, aby nedošlo k jeho "poškození" díky vysokým teplotám.
Proberu i sadbu česneku, zda z něj ještě něco bude na výsadbu, namořím a možná i poryju kus záhonu, abych ho šoupl do země. Stříhat zatím nebudu, na to je dost času. Péči by potřebovaly spíše skleníky a záhony, na kterých se stále nalézají torza rostlinstva.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1873

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Re: Zahrada 2018

Příspěvek pro Catka za Sat Jan 13, 2018 1:41 pm

Prošla jsem se po zahradě a zjistila jsem, že nejsem sama, komu se nelíbí, že nemáme poryto. Do svých pevných a výkonných rukou to vzal krtek. Maká na plný plyn, jen nevím, jak mu vysvětlit, aby respektoval okraje záhonků, hromádky v trávníku se mi nelíbí.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 616

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Mon Jan 15, 2018 1:51 pm

No a po krtkovi přijdou myši a hraboši a neštěstí je hotovo. Mám okrasné záhony plné hlodavců a nemám jak je vyhubit. Kočka raději chytá ještěrky na kamenech než myši v dírách. A na pastičky mi zvysoka kašlou - mají dost cibulí a oddenků pod zemí.
padr

Poèet pøíspìvkù : 472

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Mon Jan 15, 2018 2:06 pm

Zkoušel jste (nasypat do děr) nějaký přípravek proti hlodavcům ?
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1493

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Mon Jan 15, 2018 3:00 pm

Zkoušel a bez valného účinku. Největší problém je v tom, že krtek udělá díry a za ním táhnou hlodavci. Nikdy nevím, jaká díra komu patří a co tam sypat. Používám buď drátové pasti nebo Supercat past na hryzce. Ročně chytnu tak 2 krtky, pár myší a občas i nějakého hryzce. Ale je to marný, je to marný, je to marný Sad
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Mon Jan 15, 2018 3:13 pm

U mne je to obdobne. Taky nekdy obtizne rozeznavam diry.
Na krtka mam 2 klestove pasti, drive jsem byl vcelku uspesny.
Ale loni jsem chytil jen jednoho, druhy je chytry, vždy past podleze, když ji dam hloubeji, tak obejde.
Pas Supercat mam, ale nikdy jsem do ni nic nechytil.
Krtek ji ucpe, hryzce (asi) nemam, mys ci hrabose se mi zatím chytit nepodarilo.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1493

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Radek J. za Tue Jan 16, 2018 6:43 am

Já jsem naopak s pastmi SuperCat na hryzce spokojený. Na jaře jsem 2ks koupil a do podzima mám chyceno 11 krtků a 3 hryzce. Z toho asi polovina krtků chycena za packu a následně vypuštěna za město.
Chce to pořádně napojit past do díry. Z okrajů díry ještě vyberu zbytky hlíny zahnutou hliníkovou lžicí, aby byla menší pravděpodobnost zahrnutí pasti.
Radek J.

Poèet pøíspìvkù : 3

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Tue Jan 16, 2018 7:04 am

Radek J. napsal:Já jsem naopak s pastmi SuperCat na hryzce spokojený.

Tam se asi nedává žádná návnata, že?
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Tue Jan 16, 2018 9:16 am

Ne, ta je bez návnady na čistě mechanickém principu.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Radek J. za Wed Jan 17, 2018 7:03 am

dá se do nory ... hryzec(krtek) aktivuje spouštědlo a past sklapne.

popis

Nejlíp mi funguje na starších norách, kde už krtci nehrnou tolik hlíny.
Radek J.

Poèet pøíspìvkù : 3

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sun Jan 21, 2018 6:20 pm

Ve čtvrtek jsem naházela sníh do skleníku, v pátek a v sobotu jsme nebyli doma, měla jsem strach, aby do dneška neroztál. Neroztál, ještě připadlo, dneska jsme byli s manželem na běžkách po okolí. Včera jsme projížděli přes Čechy, zdá se mi, že je u nás nejvíc sněhu z námi projetého území, nepočítám horské oblasti. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 617

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro FredaH za Wed Feb 07, 2018 2:22 pm

Udeřila zima, tak jsem zalezlý doma a objednávám nové zahradní nářadí na další sezonu Smile Něco během loňského podzimu už definitivně dosloužilo Very Happy

FredaH

Poèet pøíspìvkù : 8

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Wed Feb 07, 2018 3:28 pm

Já jsem v pondělí vyměňoval paletu pod ibc nádrží - stará už byla shnilá. Nadával jsem u toho jak špaček, protože šrouby byly zarezlé, ničím to nešlo povolit, zima jak sviňa a kam posvítilo slunko, tam se udělalo mazlavý blátíčko. Navíc jsem ve finále zjistil, že mi došly šrouby, tak jsem s tím sekl a dodělám to později.

Ve skleníku mám vysetý špenát, ředkvičky a saláty k česání. Zatím neklíčí, ale to se nikdo nemůže divit Smile Na vyvýšeném záhoně mi zůstalo od podzimu pekingské zelí a nějaké lupení k česání na salát. Kupodivu rostliny zatím vypadají dobře, tak jsem jim udělal střechu z netkanky a budu čekat, jak to dopadne po současných mrazech.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed Feb 07, 2018 4:19 pm

Taky se chystám na plastový kontejner. Už mám jeden vyhlédlý, kompletně z pozinku. Ty na paletě jsou sice taky pěkné, ale je to nepraktické, pokud tedy není paleta z plastu.
Kontejner dojde na místo ocelové tlakové nádrže, kterou musím nejdříve rozřezat a zlikvidovat. To zas bude kukaček, protože tam není k hnutí .... Smile
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sat Feb 17, 2018 9:38 pm

Dneska jsem již třetí víkend pikýrovala papriky v obýváku. Myslela jsem si, že již dám do provozu skleník, abych tam alespoň mohla provádět nečisté přesazovací práce, ale počasí tomu nechtělo. Ve skleníku je mokro, zem nevysychá a norské modely předpovídají pro naší obec na příští víkend -20 C, jaro se odkládá. J.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Mon Feb 26, 2018 5:44 pm

Včera jsem ještě pro jistotu uklidil ze skleníku růži a rozmarýn i když byly pod dvojitou netkankou a ještě bublinkatou fólií. Nerad bych o ně přišel, tak jsem je donesl do sklepa k jablkům, aby to pro ně nebyl velký teplotní šok. Jiný prostor bohužel nemám. Dnes jsem jim tam provizorně instaloval led pásek, protože tam není okno. Až pominou mrazy půjdou zpět.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 562

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Mon Feb 26, 2018 5:50 pm

Já zase pro jistotu otevřel dveře do sklepa, aby zbytečně nezmrzl kořenový bal u kontejnerované révy. Polykarbonát mám nad schodištěm jen provizorně položený a úplně neutěsněný. Ráno tam bylo jeden a půl stupně pod nulou, po otevření dveří vyskočila teplota o 3-4 stupně.
V severní zimní zahradě poprvé od výstavby zareagovalo el. topení a radiátor napichlý na termostat udržuje teplotu teplotu 1-2°C.

Naposledy upravil Mirek dne Fri Mar 09, 2018 4:20 am, celkově upraveno 1 krát
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Thu Mar 08, 2018 9:43 pm

Deska jsem uhrabala na podzim zrytý skleník a položila dlaždice - cestičky. Potom jsem tam zapálila sirné proužky k vysíření. Zítra hodlám koupit salát a začne sezona. J.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Mon Mar 12, 2018 5:28 pm

Prošla jsem se dnes po zahradě a musím konstatovat, že tam máme neskutečný nepořádek. Já jsem si ovšem místo uklízení musela namíchat plná kolečka substrátu, protože moje první vysetá rajčata už totálně prokořenila velké kelímky od jogurtů a začínají se tvářit velmi nespokojeně. Koupila jsem si sice dva pytle substrátu u Mountfieldu, ale po loňských nemilých zkušenostech jsem ve střehu, takže ho jen přimíchávám do směsi. Po období výsevním nastalo přesazovací.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 616

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Fri Mar 23, 2018 6:49 pm

Poslední dobou si čím dál víc uvědomuji pravdivost citátu Jana Wericha. Ze zdravotních potíží s rukama nemůžu nic dělat a jsem z toho nešťastný. Doktoři si mě přehazují jak horký brambor a nikdo se nemá k tomu aby vyřkl ortel. Samé vyšetření a stále ta samá odpověď " všechno je v pořádku" v dubnu jedu do Pardubic na MR. Když jdu po zahradě tak je mi do pláče co je všude práce a nikdo jiný ji nevidí a já prostě nemůžu. Jak to letos dopadne jsem opravdu zvědavý.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 562

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Mar 23, 2018 7:26 pm

Dopadne to dobře, uvidíš!!! I love you
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Mon Mar 26, 2018 11:24 am

Vyleze sluníčko, pořádně se nahřejem a všechno bude lepší. Zahrada si se spoustou věcí poradí sama, jen holt bude menší úroda nebo bude později.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Mon Mar 26, 2018 6:16 pm

Já jsem dnes dopoledne zasadil osm rajčat do pařeniště (2 x Sarayev Gruntovyi, 2 x M-22, 2 x Sophie´s choice, 1 x Sarayev Shtambovyi a 1x Stupické polní rané. Všechny už kvetou, některé mají jeden až dva miniaturní plody. Když jsem sázel, tak v pařeništi bylo cca 5 °C, ale v poledne když jsem šel domů trochu zasvítilo slunce, takže v tom pařeništi mohlo být odhadem až 25 °C (přesné údaje zjistím až někdy ve středu, až si donesu na zahradu notebook). Ve středu tam asi také dám dalších osm rajčat.
                         Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1215

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro FredaH za Tue Mar 27, 2018 8:01 am

To já si včera celé odpoledne hrál na zahradě s fukarem :-D Dostal jsem ho jako dárek a je to fajn věcička Smile

FredaH

Poèet pøíspìvkù : 8

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Tue Mar 27, 2018 8:55 am

Tak to já bych na ten můj bordel na zahradě potřeboval větší fukar, asi takový

Teď tam mám ještě navíc hromady haluzí z ostřihaných broskvoní a nektariny.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra: