Značení odrůd popiskami nebo visačkami

Goto down

Značení odrůd popiskami nebo visačkami

Příspěvek pro Mirek za Mon Jan 01, 2018 3:34 pm

Trošku jsem se kopal v sazenicích révy a v citrusech. Sluníčko a počasíčko zapracovalo, tak že na mnoha visačkách nebo kelímcích už nebyly skoro čitelné popisy odrůd. Na kelímky používám lakové nebo lihové popisovače, lihové popisovače i na vyvazovací visačky Tyvek, ale moc to nevydrží. Chci si pořídit vytlačovací "tiskárnu" na barevné pásky, které znám již z dřívějška z DéKáPek v kancelářích. Nemáte ji někdo?

Odkaz zde.

Můj velký problém je to, že jsem bordelář, a tak hledám ....
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1918

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Re: Značení odrůd popiskami nebo visačkami

Příspěvek pro MrBig46 za Tue Jan 02, 2018 5:41 pm

Původně jsem chtěl také používat ty pásky na označení odrůd rajčat. Ale dostal jsem se zadarmo k pár listům folie (s jednou lepící stranou) na kterou lze tisknout laserovou tiskárnou. Natisknuté popisky (černé na bílém podkladě) lepím na plastové visačky. Práce rychlá, vše vypadá profesionálně. Vždy na začátku roku odtrhnu popisky těch rajčat,která už nebudu pěstovat a nalepím odrůdy nové. Některé visačky už strávili na zahradě čtyři roky a stále jsou perfektně čitelné i pro mne. Pochopitelně jsem velikost písma přizpůsobil svému slábnoucímu zraku. Mirku, pokud máte laserovou tiskárnu a neseženete vzpomínaný popisovač, tak vřele doporučuji tento systém.
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1249

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sasman za Sun Jan 07, 2018 3:01 pm

Na popisky (nejen rajčat) používám PVC desku, kterou nařežu na pásky 10x2 cm (stačily by i menší) a popisuju je normálně tužkou Wink  pak to jde bez problémů vygumovat. Nevypadá to profi, ale funguje. Zatím vyzkoušeno jednu sezónu. Zrovna jsem chystal popisky na příští rok (na fotce je visačka po jedné sezóně venku).

Koupit jde ta deska např. tu: http://www.eshop-rychle.cz/vytvarne-potreby-josefska/eshop/7-1-MODELARSTVI/77-2-PVC/5/2655-FOREX-CLASSIC-1mm-61x62cm
sasman

Poèet pøíspìvkù : 96

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Jan 21, 2018 1:13 pm

Tak jsem si udělal radost a v Lídlovi za 555,- zakoupil tiskárnu štítků Brother.

U těchto tiskáren mne povětšinou odrazovala cena náhradních pásek, tyto se však dají sehnat v Číně za třetinovou cenu. Pásky jsou laminované a samolepící. Ve sklepě mám spoustu starých žaluzií a ty bych využil jako podklad pro nalepení a zavěšení.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sun Jan 21, 2018 1:38 pm

Já chci taky! Asi se v Lidlovi zastavím.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 652

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Jan 21, 2018 1:56 pm

Catka napsal:Já chci taky! Asi se v Lidlovi zastavím.

Já ji kupoval na prodejně, ale mají je i na jejich e-shopu, dokonce ve dvou variantách.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Sun Jan 21, 2018 5:07 pm

Pěkné.
A jaký je mezi těmi variantami - praktický - rozdíl ?
A kolik stojí náhradní páska (u nás) ?
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1545

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Jan 21, 2018 5:41 pm

Studoval jsem oba modely na NETu, ale praktický rozdíl jsem nenašel, možná jen v obsluze, oba používají stejné pásky. Koupil jsem ten, který byl na prodejně.
Originál páska š 12mm, d 8 m vychází asi na 270,- Kč, neoriginál asi na 180,-. Ten stejný neoriginál na eBay nebo Aliexpress za cca 70,- Kč. Objednal jsem žlutý podklad černé písmo za 72,- a černobílý za 70,-
Využití vidím hlavně pro dlouhodobé označení révy nebo stromků, keřů apod., možná taky na rajčata nebo papriky. Tam jsem používal visačky na šňůrce, které jsem stejně nakonec spálil i se suchýma rostlinama.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: