Hydroponie

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Hydroponie

Příspěvek pro Zdenci za Tue Jul 10, 2018 1:22 am

Jasně, když dozrají další budu pokusovat dál a pokusím se zapojit vícero degustátorů.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 562

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Tue Jul 10, 2018 9:26 pm

Rozdíl mezi těmi z vody a ze země bude asi vždy znatelný.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1873

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Wed Jul 25, 2018 9:13 am

Na plaváčkovi zdárně dozrává třetí patro a už je i náznak zrání ve čtvrtém patře. Jen připomenu že z prvního patra bylo pouze jedno zdravé rajče a z druhého ani jedno kvůli poškození nedostatkem vápníku. Stav se zlepšil po přidání ledku vápenatého do živného roztoku. Plody jsou zdravé i v šestém patře nad kterým jsem plaváčka zaštípl a ukončil jeho růst. Takže v tomto okamžiku se živný roztok skládá z kristalonu plod a květ 1g/1l a ledku vápenatého 0,5g/1l. Ještě počkám až uzraje víc plodů a provedeme druhé kolo degustace. Plavající okurku jsem po úhynu jedné okurky ve skleníku šoupl opět do země, rekonvalescence byla mnohem rychlejší než v opačném směru. Stejně se jí ve vodě moc nelíbilo.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Tue Jul 31, 2018 9:03 pm

Tak nastal čas na druhou degustaci. Tentokrát už jsem měl více plodů a dva členy poroty. Verdikt je 4:2 pro plaváčka. Plaváček vpravo a hlíňáček vlevo.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Fri Aug 31, 2018 11:34 pm

Z plaváčka jsem sklidil všechny plody a nadešel čas ho zlikvidovat. Tímto ukončuji pokus s hydroponickým pěstováním rajčete. Ještě obrázek kořenového systému plaváčka.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Sat Sep 01, 2018 9:18 pm

Ještě bych chtěl doplnit celkové hodnocení. S pokusem jsem spokojený a velmi mně to bavilo. Začínal jsem jako nepolíbený, protože jsem dlouhodobě marodil a chvílemi mi to lezlo slušně na mozek a vymýšlel jsem kraviny. V tu dobu se objevil v naší FB skupině návod na hydroponické pěstování rostlin salátu. Vyzjistil jsem podrobnosti a řekl jsem si, to musím mít Very Happy Postup a podrobnosti jsou uvedeny ve vlákně a nechci psát už napsané. Hlavně jsem získal spoustu zkušeností a poznatků pro další sezóny. Hlavní a nejdůležitější je neprůsvitná pěstební nádoba k zamezení tvorby řas, další je vyvážený poměr živin v roztoku. K mojí spokojenosti jsem se ustálil na kombinaci kristalonu plod a květ 1g/1l a ledku vápenatého 0,5g/1l. Každopádně už nepůjdu cestou plavající, ale rostlina bude na pevno ve víku nádoby. Součástí nádoby bude uzavíratelný napouštěcí otvor, vodoznak a vypouštěcí ventil. Závěrem je mi líto, že jsem lajdák, lenoch a flákač, protože jsem si nezapisoval spotřebu živného roztoku tj. vody a hnojiva. Dále výnos z rostliny. Teď by mně to zajímalo a možná i některé z vás, ale bohužel, takový jsem já a ani mojí ženě se to za deset let manželství zatím nepodařilo změnit.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sun Sep 02, 2018 12:16 pm

Co zkusit využít zkušenosti z akvarastiky? Jestli jsi do toho někdy dělal, tak určitě znáš princip molitanového filtru, kdy vzduchovací motorek za pomoci bublinek prohání vodu trubičkou. Kořeny by byly smáčeny a voda okysličena.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1873

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Sun Sep 02, 2018 3:54 pm

Já rybičky nikdy neměl, pouze manželka ještě než jsme se seznámili. Myslím že všecky křápy jsou někde ve stodole. V akvárku jsou oblovky. Popravdě nevím jestli to budu pokoušet když to jde i bez toho. No uvidíme, do jara je daleko Cool
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra: