Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Květák 2017

2 posters

Goto down

Květák 2017 Empty Květák 2017

Příspěvek pro Jiřina Sun Nov 05, 2017 12:14 am

Léta se s větším či menším úspěchem pokouším pěstovat květák. Domácí je daleko chutnější než koupený, v koupeném někdy cítím postřik. Košťáloviny pěstuji zcela bez chemie (v postřicích). Většinu let vyjde spíše raný, který uroste škůdcům. Dříve jsem měla dobré výsledky s podzimním, který jsem nakrývala netkankou. V posledních dvou letech jsem podzimní nepěstovala, pracnost neodpovídala výsledku. Letos je to zvláštní. Nyní klidím rostliny, které jsem vysadila v květnu. Rostliny v suchém létě živořily, nikam nerostly, ničily je dřepčíci, molice, housenky.... V létě jsem jim dávala záchovnou dávku vody. S přicházejícím podzimem, kdy začaly růst houby, zvýšila se vzdušná vlhkost, květáky pookřály, vyhnaly množství mohutných listů a nyní tvoří růžice, ještě jich mám patnáct na políčku. Postupně zmizli škůdci, blýskáček řepkový se odstěhoval na řepku, molice zmizela, housenky odnesl vítr. Sklízím nádherně čisté růžice. Spolupracovnice mi říkala, že by takové květáky, jako jsem měla letos v létě, již dávno vytrhala. Sama nejsem zvyklá na euthanázii u žádných z mých rostlin, všechno buď doroste do sklizně, nebo počkám na přirozený konec. Manžel si stěžuje, že již všichni okolo mají zorané zahrady, jen u nás ne, protože se čeká, až doroste květák.
Květák 2017 20171104_101846
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Květák 2017 Empty Re: Květák 2017

Příspěvek pro J.R. Sun Nov 05, 2017 5:03 pm

Velmi pekny kvetak.
Pozdni kvetak jsem zatím nezkousel, pestuji jen rany a jen na kompostu, který po sklizni kvetaku uz obvykle potrebuji
a druhy turnus uz nedavam a ani nevim, zda by mi vyrostl a nezlikvidovali ho skudci.
Tento vikend jsem na zahrade všechno dokoncil, obvykle koncim i o tyden drive, ale minuly vikend bylo nepriznive počasí.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Květák 2017 Empty Re: Květák 2017

Příspěvek pro Jiřina Sun Nov 05, 2017 10:34 pm

Takový pěkný květák doma na zahradě bez postřiků považuji za důsledek šťastné shody náhod. Hlavně specifického počasí, které se nebude opakovat. Každý rok se něco vyvede a něco jiného nevyvede, v tom je adrenalin zahrádkaření. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Květák 2017 Empty Re: Květák 2017

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru