mulčovací strečová folie na pěstování

Goto down

mulčovací strečová folie na pěstování

Příspěvek pro jirkakuta za Thu Jan 15, 2015 3:26 pm

V nějakém historické diskuzi jsem se dočetl o (jednorázovém) použití černé strečové folie. Při pátrání po internetu jsem však našel jen folii maximálně 50 cm širokou. Používáte tuto šíři? Pokud ví někdo o zdroji na alespoň metrovou šířku folií, dáte sem někam odkaz? Díky za případné rady. Jirka

jirkakuta

Poèet pøíspìvkù : 29

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: mulčovací strečová folie na pěstování

Příspěvek pro J.R. za Thu Jan 15, 2015 4:15 pm

S mulcovaci strecovou folii nemam zkusenosti ani o zadnem zdroji nevim. Především jste kvůli tomu (jednorazovy dotaz) nemel zakládat nove vlakno (tema), ale dotaz jste mel polozit do vlakna Rajčata 2015. Na zacatku nazvu (téma) je vhodne psat velke pismeno.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1556

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro jirkakuta za Thu Jan 15, 2015 5:23 pm

Domníval jsem se, že by odpověď mohla zajímat i další přispěvatele, přičemž ve vlákně Rajčata 2015, které se jistě značně rozvine, by informace snáze zapadla. Pokud je ale toto téma tolik navíc, nechť ho admni smaže. Nemám s tím žádný problém.

jirkakuta

Poèet pøíspìvkù : 29

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Admin za Thu Jan 15, 2015 5:51 pm

jirkakuta napsal:V nějakém historické diskuzi jsem se dočetl o (jednorázovém) použití černé strečové folie. Při pátrání po internetu jsem však našel jen folii maximálně 50 cm širokou. Používáte tuto šíři? Pokud ví někdo o zdroji na alespoň metrovou šířku folií, dáte sem někam odkaz? Díky za případné rady. Jirka

O využití černé strečové folie jsem psal i já. Je k dostání pouze v půlmetrové šířce, a mě vyhovuje, protože mám vyvýšené záhony a folii jednoduše přicvaknu koníky k dřevěnému ohrazení. Na záhon by se ale absolutně nehodila, protože má tendenci se smršťovat, krčit a muchlat, stručně řečeno nedrží formu.
Černá folie na rolích se používá i ve stavebnictví jako krycí nebo jako separační. Mám necelou roli v kanceláři, vyzpovídám kolegu, který mi ji přinesl, kde se to dá sehnat a dám vědět. Vím, že se dostane v různých tloušťkách, na záhony stačí tenká.
Já chci nahrazovat na záhonech černou netkanou textilii právě plastovou, kterou po sezoně smotám a zlikviduji. Obávám se, že v černé netkané, při jejím opakovaném použití, zůstávají rezidua chorob. Mirek
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 7

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: