Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skleníky a technika

+3
Mirek
sasman
J.R.
7 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Wed Oct 31, 2018 8:23 am

Celou zahradu máme po včerejším vichru posetou polámanými vrbovými větvemi. Seděla jsem chvíli v polytunelu a tam byl nádherný klid a bezpečno, foliovník bych s největší pravděpodobností našla až někde za řekou a chatrnější skleník by to asi taky nedal. Takže nenápadně vybírám místo pro další ruský kousek a není to jednoduché, všude samé stromy a stín po většinu dne. Jediné vhodné místo jsem objevila za hospodářskou budovou, která sice stíní od jihu, ale jak jsem včera zjistila, tak ve výšce 1.5m je slunečního světla dostatečné množství a skleník vysoký dva metry by ho pochytal. Naopak vycházející slunce tam svítí dostatečně. Navíc bych tímto krokem využila místo, které je po celý rok vlhké a nic moc tam neroste. Tedy v letech s normálními srážkami, v současném suchu si tam rostlinstvo lebedí. Teď ještě o všech pozitivech přesvědčit manžela a pochybuji o tom, že by byl ochoten se účastnit montáže.
Skleníky a technika - Stránka 2 20181031-074635
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Sun Feb 10, 2019 10:02 am

https://www.instagram.com/p/BWnA98DHd_h/
Kdyby se to hezky natřelo?
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sun Feb 10, 2019 3:59 pm

lol!
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Fri Nov 22, 2019 6:25 am

Catka napsal:Před chvílí jsem si byla ve skleníku pro citron do čaje a teploměr ukazoval 7`C, venku máme dva. Zimuji citrusy v místnosti staré hospodářské budovy, kde se netopí a teplota je jen o fous vyšší než venku. Na rozdíl od Vás já s radostí vítám každý zimní sluneční paprsek. Rostliny potřebují co nejvíce světla, aby neshodily listy a zimní slunce tu místnost vyhřeje jen nepatrně, to je podle mě dokonalé zimování - přiměřeně chladno a hodně světla. Zalévám jen velmi opatrně a to teplou vodou. Při opravdu velkých mrazech mám možnost zatopit v krbových kamnech, na kterých stojí obří hrnec s vodou a tu pak používám na zalévání. Je blbé, že kolem skleníku mi trůní vysoké stromy a když je slunce nízko, tak od východu stíní dům, já východní slunce považuji za nejdůležitější. Ještě blbější je, že ty stromy jsou jehličnany a stíní i v zimě.

Ahoj,
vzhledem k tomu, že se začíná trhat kašírovaná fólie na foliáku (ani po deseti letech to však není dramatické) a přístřešek na rajčata je k ničemu, uvažuji na tento prostor umístit polykarbonátový skleník Volya 3x6 m. Jak sleduji Tvé komentáře, tak jsi s ním spokojena. Jen zatím nevím co do něj. Samozřejmě že ideální by byly citrusy do země vysazené, otázka je zajištění spolehlivého přitápění, protože se jedná o zahradu. To co jsem viděl u Václava mi prostě nedá spát.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Fri Nov 22, 2019 9:03 am

Ahoj,
každý skleník, který pořídíš, Ti bude připadat za rok malý. Já jsem s Trjoškou velmi spokojená, ale pokud bych uvažovala o dalším skleníkovém přírůstku, udělala bych to jinak. Malinko mi vadí ten oblouk, který je ovšem tak dokonalý pro naši větrnou lokalitu, takže bych rozhodně zvolila podezdívku a  to docela vysokou, aby se daly dobře využít taky prostory těsně u kraje. Nechala bych vyzdít celou severní stěnu a tam umístila krbová kamna a nainstalovala zrcadla.
Citrusy v zemi pěstovat nebudu, mám ráda stromky ve tvaru a velikosti bonsaje a těm vyhovuje pěstování v nádobách. Zajedu si ještě jednou pro inspiraci do Versailles, tam se mi moc líbilo a času bylo málo, spěchali jsme na tenis. Vezmu Tě sebou ???
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Fri Nov 22, 2019 2:38 pm

Díky za to pozvání, ale raději Tě vezmu sebou na lenošení někde na pláži. Nemám problém tři hodiny v kuse šnorchlovat, ale stát hodiny ve frontě někde před branou, tak to nee.
Na zahradě jsem limitován místem, takže to musím ještě zaměřit co se velikosti týče. Podezdívka není špatný nápad, ale 25-30 cm by bylo max., spíše by se jednalo jen o vyplnění prostoru mezi skleníkem a terénem, skleník by byl ukotven na vrtaných pilotách. Využití jen a jen na citrusy, případně na jiné exoty.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Sat Nov 23, 2019 12:00 am

Já tedy nešnorchluji, ale nedělá mi problém tři hodiny sedět v baru a popíjet piňakoládu přímo z kokosových ořechů, ten bar může být klidně i ve skleníku.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sat Nov 23, 2019 5:59 am

Tak se sezením u baru rovněž problém nemám, zvláště když je na pláži. Ta piňakoláda se dělá přímo do zralého kokosového ořechu?

Opět nemohu dospat, bo jsem byl včera domlouvat odvoz na letiště a brzy mne to smohlo, a tak na internetu pátrám po různých sklenících. Na citrusy mi byla doporučena možnost otevírání střechy, našel jsem tuto variantu (video), což by vyřešilo případné příliš vysoké teploty během léta, na citrusy neblaze působící, a zároveň oplachování rostlin dešti. Ještě by mne hlavně zajímal způsob mechanizmu a dotěsnění oblouků ke konstrukci, což je důležité pro zamezení úniků tepla v zimě.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Sat Nov 23, 2019 6:40 am

Piňakoláda se dělá normálně do sklenice, ale v lepším podniku nejlépe na pláži ji servírují v kokosovém ořechu s brčkem.

Ta stahovací střecha je bomba, já to chci taky. Na zimu bych skleník obalila bublinkovou folií.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sat Nov 23, 2019 7:24 am

Když jsem v lednu dostal k osvěžení čerstvě utržený, ještě zelený kokosový ořech, tak musím říci, že je to pěkný hnus. Přikládám pár fotek k inspiraci.

Skleníky a technika - Stránka 2 110_7912 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7812 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7813 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7814 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7816 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7815 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7818 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7817 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7710 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7712 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7713 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7711 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7714 Skleníky a technika - Stránka 2 Img_2011 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7610 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7611 Skleníky a technika - Stránka 2 Dscf0310 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7510 Skleníky a technika - Stránka 2 110_7511


Přehození fólií mne taky napadlo, "zateplení" čtyřkou polykarbonátem chci realizovat zateplení stávajícího skleníku u domu. Pokusím se zjistit, kde by se dalo na smontované skleníky (hlavně ty s posuvnou střechou) nahlídnout.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sat Nov 23, 2019 8:21 am

Tento skleník je bomba - video.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Zdenci Sat Nov 23, 2019 1:42 pm

Mirek napsal:Tento skleník je bomba
Fakt moc pěkná záležitost.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sat Nov 23, 2019 2:41 pm

Tak jsem to dnes na zahradě odkrokoval a 3*6 m tam vejde úplně přesně. Do jara je čas na sehnání.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Sat Nov 23, 2019 6:38 pm

Taky jsem nedávno krokovala a vyšlo mi dvakrát 8x3 metry nebo 6x8. Asi bych pro začátek začala jen s těmi 8x3. Už mám domluvené brigádníky na podezdívku a montáž, taky už jsem zajistila dostatek slivovice, bez pohonných hmot to nejde, všichni se už těší. Na prohlídku bych klidně jela i do Ruska, mám tam slušné kontakty a zjistím, jestli by se ten skleník nedal nějak dovézt.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sat Nov 23, 2019 7:13 pm

Ty skleníky se prodávají i u nás.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Sun Nov 24, 2019 8:26 am

Tím lépe, já bych do toho šla, jsem pro každou srandu. Ale je fakt, že u nás hodně fouká a hrozí, že budu odklápěcí prvky nahánět po zahradě.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sun Nov 24, 2019 10:46 am

Vzhledem k tomu, že chci skleník vybudovat na zahradě, je pro mne dost důležité otvírání "na dálku", přestože ho chci osadit jen citrusy. Napadly mne ještě další možnosti, které momentálně zvažuji.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Fri Apr 10, 2020 5:21 am

Vážení kolegové, rozhodl jsem se "zaskleníkovat" větší část prostoru před domem a hledám nějakého spolehlivého dodavatele hliníkových konstrukcí. Pokud o někom víte, budu rád. Samozřejmě že hledám na netu, ale např. zde mi prozatím neodpověděli ani email. Zavolat jsem tam nestíhal, takže ani nevím zda fungují. Kolega citrusář mi sdělil, že dodací lhůty jsou zde až jeden rok.
Má představa je taková, že půloblouková konstrukce by zakryla prostor cca 9*4,5 metru a posuvná kolmá boční stěna by kopírovala stávající chodník, a zároveň by tvořila vstup. Pod konstrukcí by se nacházela část zahrady tak jak je, jen broskvoň a část révy by asi nahradily subtropy. Důležité by bylo důkladné odvětrání a případné přistínění, zasklení 10 - 16 mm polykarbonátem, nebránil bych se ani klimatizaci.

Díky za případnou inspiraci.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Fri Apr 10, 2020 6:30 am

Odvážný projekt. Na jaře a na podzim asi dobrý, v létě možné využití jako sauna. Klimatizace nutná. Taky by se mi líbilo něco jako zimní zahrada, ale všechna vhodná místa jsou situovaná na jih. Až bude hotovo, přijedu se inspirovat.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Fri Apr 10, 2020 6:44 am

Klimatizace spíše v zimě na temperování a hlavně na odstarnění nadbytečné vlhkosti. V létě plně otevřená (posuvná) boční stěna, větrací okna, přehození stínovky a ventilátor na pohyb vzduchu. Součástí zůstane třímetrový kulatý bazének tak jako doposud, u kterého by se mohla prodloužit koupací sezona.
Projekt odvážný, ale jestli se dříve otevřou hranice než seženu firmu na postavení, tak mne tady v zimě nikdo dva měsíce neuvidí. Už se to chystá .... Wink

Skleníky a technika - Stránka 2 Schrze19
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Fri Apr 10, 2020 7:20 am

No jo ! Já zapomněla, že ty jsi podílníkem v realitách na Zanzibaru. Hezký domek. Já bych se tam dva měsíce ukousala nudou, nebo bych napsala knihu, to by šlo.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Fri Apr 10, 2020 1:43 pm

Raději se budu nudou kousat v tropech na pláži u moře, než během zimy tady v tom mrdníku. Very Happy
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro miseku Fri Apr 10, 2020 3:30 pm

U Hladíka v Kotojedech jsme se byli podívat, ale nakonec jsme objednali u pana Bureše v Kroměříži. Taky dělá s hliníkové konstrukce. Ještě nemáme hotové kolem skleníku, takže fotka jen jak přivezli.
Skleníky a technika - Stránka 2 20200311
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Fri Apr 10, 2020 7:03 pm

Díky za info. A proč ne u Hladíka?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro miseku Fri Apr 10, 2020 8:58 pm

Byli jsme nejdříve u Hladíka. Možná jsme jenom vystihli špatnou chvíli, ale neměl na nás vůbec čas, sice nám ukázal vystavený skleník co mají venku u firmy, ale měla jsem z něho špatný dojem. Tak jsme jeli do Kroměříže. Starší pan Bureš dělal před lety u Korbela, později Hladíka,  ale osamostatnil se a nyní firmu vede jeho vnuk, mladý kluk, venku jim stálo 6 skleníků, které čekaly na odvoz. Vysvětlil, ukázal, mohli jsme si porovnat tloušťku 4 a 6 mm polykarbonátu...věnoval nám snad hodinu, tak jsme se na místě rovnou domluvili a objednali. Do 3 týdnů byl doma. Nechtěli ani žádnou zálohu předem. Jsem spokojená Very Happy
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika - Stránka 2 Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru