Rajčata 2018

Strana 8 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Goto down

Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro MrBig46 za Mon May 14, 2018 6:02 am

Já pěstuji všechno na jeden výhon. Mám to na spirálách docela blízko vedle sebe a dělalo by mně to problém, něco pěstovat na dva výhony. Nikdy jsem nesledoval kolik rajčat na jedné rostlině vypěstuji, protože mám tolik rajčat, že mně to bohatě stačí (pokud ovšem nedojde k nějaké katastrofě - nemoc apod.)
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1255

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Mon May 14, 2018 9:31 am

Já mám venku všechny na 1 výhon, ve skleníku letos poprvé budu zkoušet 2 výhony. Venku je to hlavně kvůli přehlednosti, jeden výhon točím ve spirále, vše ostatní pryč. To není problém vysvětlit všem pracovníkům, takže tam můžu pustit i děti, aby je obstaraly.
padr

Poèet pøíspìvkù : 512

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Mon May 14, 2018 7:47 pm

Venku pěstuji všechno na jeden výhon, keříčková bez vyštipování. Venku pěstuji drobotinu výjimečně. Většinu drobnoplodých odrůd mám ve skleníku a tam provádím spíše prořezávku než vyštipování.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 622

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sasman za Wed May 16, 2018 9:11 pm

Dnes se mi podařilo vysadit poslední rajčata a to na hlavní záhon. Minulý týden jsem se k tomu z pracovních důvodů nedostal. Půda byla mokrá jako blázen, ale jiná možnost nebyla. Do neděle má u nás napršet 30-40 mm, takže než půda oschne a půjde sázet, bylo by úterý nebo středa. A to už by bylo znatelné zpoždění. Kvalita sazenic byla různá, ale na záhoně se to srovná.

Philovitu jsem na tento záhon vysadil jen z toho důvodu, že jsem zapomněl v koutě velmi pěknou sazenici s nasazenými plody, a byla by škoda toho nevyužít - největší plod už má téměř finální velikost.
sasman

Poèet pøíspìvkù : 96

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sun May 20, 2018 5:54 pm

Celý tento týden jsem byla v práci od rána až do tmy, takže jsem se teprve dnes prošla po zahradě za denního světla a docela mě překvapilo, jak vše výrazně poskočilo. Celý týden docela dost pršelo, takže je důkladně zalito. Velký pokrok udělala rajčata a některá mají už slušné plody, tak jsem něco málo nafotila. Pořadí je následující - Býčí srdce oranžové, Opalka, Corazon, Zoloto Kryma, Kitaiyskiy Rozovyi a Garmoška, ta je jediná ještě v nádobě a asi ji tam už nechám.

Catka

Poèet pøíspìvkù : 668

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Sun May 20, 2018 8:09 pm

Také mi to pěkně roste.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 605

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Mon May 21, 2018 6:14 am

sasman napsal:Dnes se mi podařilo vysadit poslední rajčata a to na hlavní záhon. Minulý týden jsem se k tomu z pracovních důvodů nedostal. Půda byla mokrá jako blázen, ale jiná možnost nebyla. Do neděle má u nás napršet 30-40 mm, takže než půda oschne a půjde sázet, bylo by úterý nebo středa. A to už by bylo znatelné zpoždění. Kvalita sazenic byla různá, ale na záhoně se to srovná.

Philovitu jsem na tento záhon vysadil jen z toho důvodu, že jsem zapomněl v koutě velmi pěknou sazenici s nasazenými plody, a byla by škoda toho nevyužít - největší plod už má téměř finální velikost.

Já mám moje tyčkové podobně velké, ale zatím mně nic nekvete. Dnes chci jít a vyštípat případné zálistky, zaliji je Kristalonem Gold a musím je také všechny označit jmenovkami. Přece jen čtyřicet odrůd si nedokážu zapamatovat. Otrhám jahody a pojedu za dcerou na druhý konec Brna s třešněmi, jahodami a saláty. Víc toho dnes nezvládnu
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Mon May 21, 2018 3:49 pm

Já měl letos mnoho sazenic, tak jsem sel ve 3 vlnách a zatím se to nesrovnalo - ve skleníku a venkovních nádobách již čekám na dozrání, druhá vlna má malé plody, které zatím jen rostou do velikosti, a třetí vlna teprve začíná kvést. Ale takhle nějak jsem si to představoval.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Wed May 23, 2018 11:31 am

Včera jsem vyštipoval rajčata a znovu jsem přemýšlel, že je mám letos jiná. Jsou nízká, ale přitom jsou stonky velice tlusté a sazenice vypadá velice zdravě a živě. Jen jsou nižší než jiné roky a i vijany nasazují kousek nad zemí. Letos jsem trochu jinak hnojil než dříve - trošku ubylo granulovaného hnoje a rostliny dostaly cca 5 dávek postřiku - střídavě lignohumát, phosfik a yaramila complex. Ale také jsem je dostal dříve do skleníku díky počasí a tam dostávaly zálivku dešťovou vodou (se vším tím bordelem, který to spláchlo ze střechy).
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed May 23, 2018 12:02 pm

Tak to já mám naopak rajčata zase "štíhlejší", stonky tenší, ale tak je násada květenství bohatá. Dával jsem kompost, ale asi to nestačilo, a tak jsem začal přihnojovat Startem a u únorových výsevů Plodem a květem. Letos jsem dával zmiňovaný kompost a do skleníků koňský kompostohnůj, což mělo nahradit startovací dávku hnojiva. Tenší jsou i ve skleníku, i na vyvýšených záhonech, možná je to i tím, že měly hodně tepla a světla, a tudíž hodně rychle rostla.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1963

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Wed May 23, 2018 12:22 pm

Taky pozoruji, že letos mají rajčata tlusté až bych řekla obézní stonky. Já jsem ovšem ještě -jak je mým nedobrým zvykem- ničím nehnojila a o nějakých postřicích se mým rostlinám může jen zdát. Trochu výživy dostala jen cherry rajčata v nádobách, ale ta jsou zasazena ve velmi kvalitním kompostu, to by jim mohlo chvilku vydržet.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu May 24, 2018 10:06 am

Ve skleníku ty tlusté stonky nepozoruji, ale tam mám asi dost dusíku, protože rajčata mají listy strašně veliký. Letos jsem rajčata ani neutápěl do země, protože prostě nebylo místo - některé vijany mám 10cm nad zemí a budu je muset nějak podkládat. Teď jen vyšpekulovat, čím to je.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu May 24, 2018 10:21 am

A kdy jste sazel rajčata venku ?
Asi drive, nez v jinych letech.
Teploty podle mne nebyly prilis vysoke, ale dost slunce, tak asi rostliny nejsou "vyčáple", ale naopak.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1556

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu May 24, 2018 10:51 am

Ven jsem sázel stejně jak jiné roky. Dubnovému oteplení jsem nevěřil, takže většinu až na začátku května. Možná pomohlo jen to, že v dubnu hodně svítilo, nebyly ty zatažené/deštivé dny.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed May 30, 2018 3:31 pm

Asi to květnové počasí má taky něco do sebe. Aspoň tak soudím podle mých tyčkových rajčat. Zvláště ty španělské bifteky si u nás v Brně očividně rochní. Krásné rostliny, už kvetou, všechny megabloomy jsemuž odstranil. Myslím si, že teď už u mne nastal pravý čas pro postřiky Wuxalem. Tak jsem to zrealizoval. Loni třeba všechna rajčata Mozkorra Aretxabaleta (na dvou rostlinách docela dost od sebe vzdálených) měla hnilobu květního konce. Ať jsem dělal co chtěl, tak se mně to nepodařilo napravit. Také některá velká srdce a rajčata na skladování multiflory Ramallet tím loni trpěly. U těch Ramalletů je problém v tom, že se musí zalévat velmi málo, asi polovina běžné zálivky a to sucho je často příčinou právě té suché hniloby (BER). Asi budu pokračovat s postřikem 1 x týdně.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu May 31, 2018 12:08 pm

Já jsem Wuxalem stříkal včera. Nevíte někdo, jestli se dá míchat s Lignohumátem? Ten zvyšuje ph, wuxal by ho měl zase srovnávat a o možnosti míchání jsem nikde nic nenašel.

S tou zálivkou u španěláků je to dobrá zpráva, mám je přeci jen dál od hadice. S postřikem tam dojdu, s vodou se mi často nechce.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Tue Jun 05, 2018 4:14 pm

Příští týden preventi vně střiknu rajčata Acrobatem. Ne že bych se bál, že přijde plíseň bramborová, ale na spodních listech některých rostlin jsem viděl náznaky jiných listových chorob (Alternariová skvrnitost ?, Septoriová skvrnitost ? ev. něco jiného, nechce se mně bádat co to přesně bylo) a tak to preventivně postříkám tímto systemickým postřikem. Udělám to i proto, že další týden tady nebudu a co se bude dít nevím. Ten Acrobat jsem našel na zahradě a tak to nebude problém.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed Jun 06, 2018 6:29 am

Přikládám snímek spodních listů rajčat pěstovaných v nádobách. V současných teplých podmínkách, kdy dochází k rychlému úbytku vody z omezeného prostoru květináčů, musí se rajčata poprat s těmito výkyvy. Listy jsou flekaté a žloutnou, nepředpokládám však že se jedná o choroby, ale problémy s výživou.

V tomto případě to tipuji na problémy s hořčíkem a vyzkouším postřik hořkou solí, ošetření Wuxalem K. již bude pravidlem.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Wed Jun 06, 2018 8:18 am

A čím a v jakých dávkách hnojíte ?
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Wed Jun 06, 2018 10:57 am

Je to různé. Doposud Start si jednou týdně, postřik na list W. asi taky tak. Teď začnu hnojit Plod a květ + pokračování Wuxal, ve sklenících a na záhonech zkouším ledek vápenatý + Wuxal.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Wed Jun 06, 2018 11:18 am

Může záležet, kolik toho hnojiva (zálivky s hnojivem) dávate.
V menších květináčích se ta výživa koncentruje, může se to snadněji přehnojit, než na záhoně.

Jinak složení Wuxal Kalcium zde.
Většinu tvoří (136 g/l) nitrátový dusík, takže je to podle mne obdobne, jako dodat ke korenum ledek vapenaty.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Wed Jun 06, 2018 1:31 pm

Já jsem našel už několik listů se septoriovou skvrnitostí (předpokládám). Stříkat se mi nechce, zatím to nikdy nebylo potřeba a rád bych plody udržel bez chemie. Tak zatím jen ostražitě zkoumám a odlamuji napadené.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Jun 06, 2018 4:39 pm

Já s tím také nepospíchám. Udržet teď plody bez chemie i při postřiku Acrobatem asi není problém, zatím tam žádné plody nemám. Nikde jsem nečetl, že by se Acrobat navázaný na listy a stonky později přesouval do plodů.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sun Jun 10, 2018 6:03 pm

Rajčata letos rostou jako šílená a plody se mi zdají nějaké veliké, moc hezky už vypadají některá srdce. Na obrázcích jsou ukrajinské Čornoje Serdce, ruský Pudovik a rovněž ruské Sokrovišče Inkov.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sasman za Sun Jun 10, 2018 10:55 pm

Letos pěstuju velká srdce poprvé, ale už jsem si je zamiloval. Ten tvar je strašně zajímavý. Vždycky, když jdu zkontrolovat rajčata, nejdřív se jdu podívat na Annu Russian. Ostatní odrůdy jsou o poznání méně zajímavé.
Anna Russian:

Dnes jsem si udělal "pěknou" neděli a vyplel jsem hlavní záhon s rajčaty. Když jsem byl hotov, přišla mi to škoda nevyfotit. Rostliny necelý měsíc po výsadbě už vypadají k světu:

Fóliovník po 2 měsících. Už to začíná být docela džungle:
sasman

Poèet pøíspìvkù : 96

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Povolení tohoto fóra: