Rajčata 2018

Strana 6 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Goto down

Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Zdenci za Sun Mar 18, 2018 10:59 am

Mám z Unihoby od Moravoseed a vyklíčila v pohodě.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 605

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sun Mar 18, 2018 3:30 pm

Před chvílí jsem vysela zbytek semínek pro venkovní pěstování a pro přátele. Bylo to Goldkrone, tam jsem měla semínka ze starých zásob, dále Šejky a Legato na vaření, Stupické pro sestru a sousedku, další Datla, těmi jsem nadšená, takže je vnucuji všem. Syn si požádal o sazenici, rajčete, že by zkusil pěstovat na balkoně v Praze, pro toho jsem vysela ze starých zásob Tumbler, což je převislá keříčková odrůda do nádob.
Omezila jsem množství pěstovaných sazenic k rozdávání, nejsem zahradnictví, nic si za to neberu, mám však pocit, že někteří líní lidé zneužívají mé dobroty. Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 622

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Sun Mar 18, 2018 4:21 pm

Já taky používám Goldkrone z MOravoseedu a klíčí pěkně.

Chystal jsem se tento týden vyset zbytek rajčat pro venkovní pěstování, ale zatím to odkládám. Stávající sazenice se za týden mé nepřítomnosti nepříjemně vytáhla, tak ještě počkám. Košťat už mám dost.
padr

Poèet pøíspìvkù : 512

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Wimpi za Sun Mar 18, 2018 9:19 pm

Díky všem za info! Když unisono radíte Moravoseed, není co řešit. Divím se tomu, že si v Neoseeds asi nedělají testy klíčivosti a klidně posílají neplodná semena zákazníkům.
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 108

Zobrazit informace o autorovi http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Wed Mar 21, 2018 2:59 pm

Ve svém pěstitelském deníku mám u dnešního data v loňském roce poznámku - ráno 10°C, zataženo, na vyvýšený záhon vysazena první rajčata a to odrůda Corazon. Těmto rajčatům se dařilo velmi dobře a přinesla spoustu plodů. Jsem zvědavá, kdy vysadím první rostliny ven v roce letošním.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 668

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Wimpi za Wed Mar 21, 2018 3:16 pm

No, tak já mám ve svém deníku z loňska poznamenáno, že u nás ve Strakonicích mrzlo ještě 11. května. Takže jste měla štěstí a máte výbornou pěstitelskou polohu. Ono obecně z pěstitelského hlediska je lepší, když jaro nastoupí později než dříve, protože rostliny nevyraší předčasně mají větší šanci odolat předjarním mrazíkům. Brzký nástup teplého jara nevěstí nic dobrého (osobní zkušenost). Ale tím nechci tvrdit, že když se silněji oteplí například až v půlce dubna, že pak už přímrazky nedorazí.
Wimpi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sasman za Sat Mar 24, 2018 12:38 am

Aktuální stav 2 týdny po výsevu. Letos jsem sel do výsevního substrátu od Pasiče (K) a jsem spokojený. Zatím žádná plíseň. Dřív jsem sel do obyčejného zahradnického substrátu a v tuto dobu už se myslím plíseň objevovala. Většina odrůd klíčila dobře a u zbytku je špatná klíčivost nejspíš dána "kvalitou" osiva.

sasman

Poèet pøíspìvkù : 96

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Wimpi za Sun Mar 25, 2018 9:21 am

Wimpi napsal:Díky všem za info! Když unisono radíte Moravoseed, není co řešit. Divím se tomu, že si v Neoseeds asi nedělají testy klíčivosti a klidně posílají neplodná semena zákazníkům.

Tak jsem si v pátek z pražského Hornbachu přivezl sáček náhradních semen Goldkrone od Moravoseed. Musím zmínit veselou příhodu od pokladny. Když po pásu přijel před paní pokladní ten jeden sáček, zkoumavě si mne prohlédla a hned se do mě pustila: "No jo, to se pozná chlap! Dostane za úkol koupit rajčata a von koupí jen jeden pytlík. Kdyby tady byla vaše manželka, určitě by jich koupila mnohem víc!". Čímž se mě snažila znejistět a ponouknout, abych se vrátil a přikoupil ještě aspoň 10 dalších odrůd, nejlépe celý stojan. :-)

Nicméně, když jsem přijel domů, zjistil jsem, že jako naschvál mi začala klíčit ta původní semena. K naklíčení jsem je dával 14.3. a zatímco ostatní odrůdy vyklíčily převážně třetí den a pátý den jich bylo už víc než 90% naklíčených, u Goldkrone se první klíček odjevil až podevíti dnech. Zatím ale naklíčila jen prvá tři semena z pětadvaceti. Semena Goldkrone jsou oproti ostatním semenům cherry rajčat hodně drobná. Možná to má vliv na opožděnou klíčivot (v minulých letech jsem si tohoto zpoždění ale nevšiml).

Taky mě překvapilo, že koupený sáček od Moravoseed má uvedenou dobu plnění 9/2015 a dobu expirace až do 12/2018. To je skoro 3,5 roku garantovaná klíčivost. Kdo ví, jak stará jsou ta původní semena od Neoseeds, na jejich sáčcích žádné informace tohoto typu nejsou.

Wimpi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Sun Mar 25, 2018 1:12 pm

To je divne, ze Neoseeds nemá uvedenou dobu expirace.
S tim jsem se ještě nesetkal, Neoseeds jsem (asi) nikdy nemel.
Ale nedivam se na dobu expirace vzdy.
Taky se mi moc nezda, ze koupený sáček od Moravoseed ma dobu plnění 9/2015 a expirace 12/2018.
Cili to jsou semena z jara 2016, která ješte nedoprodali.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1556

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Wimpi za Mon Mar 26, 2018 8:49 am

Dobu plnění i dobu expirace na sáček vytiskl výrobce a to bez ohledu na to, kdy si semena někdo koupí. Termín spotřeby je 3,5 roku od data výroby (plnění), čili semena musí vydržet klíčivá 3 sezony (!). Prodejci je tedy jedno, zda je někdo koupí na jaře 2016, 2017 nebo na jaře 2018. Pro sezonu 2019 je ale již nabízet nemůže.
Wimpi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Mon Mar 26, 2018 9:01 am

Ano, ale je to dost o nicem, pokud ta semena během 2 sezon neprodali a letos mají poslední pokus.
Cili je dobre se na data expirace divat a pokud to jde, koupit si novejsi.
Ja mam spatne zkusenosti se salatem - první rok klici perfektne, druhy rok (stejna semena) tak 50 %, treti rok téměř nic.
Koupil jsem pro jistotu před několika tydny rimsky salat Galander (nejaka starsi semena rimskych salatu na chalupe mam).
Ten ma datum baleni 10.2017 (cili je ted novy) a datum expirace 12.2019.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Wimpi za Mon Mar 26, 2018 9:17 am

Máte pravdu. Já jsem před tím nikdy semena v kamenné prodejně nekupoval, vždycky jsem si je objednával po internetu, takže jsme si nemohl vybírat, který sáček vyberu. Proto mne nenapadlo prohlížet další sáčky, jestli náhodou ty zadní nemají delší dobu expirace. Měl jsem radost, že jsem našel hledanou odrůdu, popadl jsem ze stojanu sáček, který byl pověšený vpředu a mazal k pokladně. Termíny plnění a expirace jsem objevil až doma.
Wimpi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Mon Mar 26, 2018 9:25 am

V kamenné prodejně kupuji vcelku běžně, vyjde to podle mne cca nastejno jako na internetu vcetne postovneho.
Na chalupe je obchod s "prumyslovym zbozim", tak něco kupuji tam, zejména sazecku cibuli, mrkev, redkvicky.
Hrach jsem tam taky kupoval, pak jsem si koupil vetsi baleni na internetu.
Malych sacku s hrachem je potřeba vice a pak uz to něco stoji.
Tam, pokud to neprodají, vraci semena nekdy v cervnu zpet - nevim komu.
Ale nejsem si jist, zda každý rok mají cerstva semena (ale mel jsem ten pocit).
Pravidelne data expirace nesleduji, jen nekdy.
J.R.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Mon Mar 26, 2018 11:30 am

O víkendu jsem vysel zbytek rajčat, celkem skoro 40 odrůd. Přes veškerou snahu mi to omezování moc nejde Smile
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Mon Mar 26, 2018 12:13 pm

padr napsal:O víkendu jsem vysel zbytek rajčat, celkem skoro 40 odrůd. Přes veškerou snahu mi to omezování moc nejde Smile

To známe Embarassed Embarassed Embarassed
Pět rajčat jsem vysadil do větších květináčů a dal do skleníku, a po půlnoci jsem s nima jak idiot létal do verandy, protože začalo mrznout.
Prdím na ně, zůstanou už v zimní zahradě, na takové bláznění už nemám chuť ani náladu.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1963

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Mon Mar 26, 2018 12:29 pm

Já jsem už nechal jedno rajče - Pudovik - ve skleníku, přikryl ho silnější netkankou a uvidíme. Maximálně zdechne.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Tue Mar 27, 2018 9:20 am

Já jsem letos s výsevem rajčat začal cca o týden a více později než jiná léta. Dokonce mně některá semena z výsevu 10.3. nějak po zasypání nevyrostla (zasypával jsem nějakým takovým mixem kde bylo vše co mně zbylo z minulých let). A tak jsem udělal pro jistotu ještě dosev 22.3. abych dodržel ty odrůdy, které jsem si naplánoval. Zatím jsou všechny rostlinky malé a v kelímcích.
Vladimír

je mám po čtyřech kusech.
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1255

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Wed Apr 04, 2018 7:53 am

U nás v kvetinárstve sa mi pred mesiacom podarilo kúpiť zlacnené semená(asi rušili vlaňajšie nepredané zásoby) od Vilmorinu ,všetko po 20 centov, Expiračnú dobu mali väčšinou r.2019, niektoré dokonca 2021.Žeruchu som siala priebežne na vatu ,z rajčín som zatiaľ vysiala Saint Pierre-100% klíčivosť,ďalšie 2 druhy som posunula tete na vyskúšanie hrášok, mrkvu vysejem dnes a hybridné šalátové uhorky Obelix F1 do Jiffy asi na budúci týždeň.
Eva T.
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 113

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Wed Apr 04, 2018 8:22 am

Včera jsem už nevydržel a odexpedoval část rajčat (ta největší) do skleníku. Něco je již v zemi, něco v květináčích. Pokud by přišla zima, tak přes ně něco hodím a pustím ventilátor.

Na příští rok jsem si na temperování objednal uhlíkový topný kabel. Při délce 20m by to mělo topit 70-75W, takže bych ho položil na hlínu a přitápěl - pomůže kořenům i vršku. Tolik teorie, uvidíme jak to bude v praxi. Vrazil jsem do toho 6,5 dolaru, za vyzkoušení to stojí.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Wed Apr 04, 2018 9:29 am

Napíšte prosím, konkrétne link, kde ste objednávali a aký druh.Ja som doteraz vždy prikurovala len sviečkami. Eva T
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 113

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Wed Apr 04, 2018 10:27 am

Klikněte na to slovo kabel v mém postu - je to link. Ale ještě ho nemám v ruce, netuším, jak bude účinný. Přeci jen je to od Číňanů, vše je třeba brát s velkou rezervou.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Fri Apr 06, 2018 8:40 am

Někdy v únoru jsem zde napsal, které odrůdy rajčat letos pěstuji. Přehled poslala také Eva T. Jinak nikdo nic. Myslím si, že každý z těch cca dvaceti aktivních členů pěstuje rajčata a mohl by napsat, které odrůdy letos pěstuje (stačí jména). Také bych se rád něco přiučil. Very Happy
                      Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1255

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Fri Apr 06, 2018 8:58 am

Rozhodl jsem se o víkendu vysadit do skleníku na zahradě osm odrůd cherry, 7x Sun Series + 1x Kumato, možná dám i něco ven do vyvýšených záhonů u baráku kde je možno zakrytí proti příp. mrazům. Zítra má být opět jen 1°C, na další dny to už vypadá lépe.
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1963

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Fri Apr 06, 2018 9:12 am

Můj letošní seznam, finální verze.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Fri Apr 06, 2018 9:17 am

Včera jsem si hrál na pana Lorence a řídil manželku při výsadbě rajčat. V malém skleníku to bylo osm rostlin a ve velkém skleníku 32. Musel jsem jí chválit, sám bych to líp neudělal. Ještě jich 11 čeká na výsadbu ven, ale to ještě počká.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Povolení tohoto fóra: