Keříčkové fazole

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Keříčkové fazole

Příspěvek pro Jiřina za Wed Oct 25, 2017 11:21 am

Nevím, žluté jsem nikdy neochutnala. Doma v dětství jsme fazolky nepěstovali, tudíž se nevařily. Malou zkušenost mám ze školní jídelny, tam si je nešlo oblíbit. K pěstování fazolek mne převedla až dcera, snažím se pěstovat kvalitní chutné téměř biopotraviny pro své milované bližní. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 619

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Oct 25, 2017 3:24 pm

Díky, zkusím se zeptat na Zahrada.cz. Pochopitelně si k tomu koupím i tu Gusty, kdyby hodně chutnala tak část ke kozumaci a část na semena pro 2019
                   Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1231

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Feb 15, 2018 1:01 pm

Semena keříčkových fazolí už mám doma. Ve velkém balení za 37,- Kč měli 100 g zelené fazolky Novores a za 25,- Kč jsem koupil 20 g té asi nejoblíbenější Gusty. Teď už jen zbývá, aby se budoucí sklizeň vydařila. Už se na to těším.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Mon May 14, 2018 6:12 pm

Já jsem dnes měl na zahradě fazolový den. Okopal jsem dva řádky dříve vysetých keříčkových fazolí Novores (test na herbicidy v koňském hnoji- zatím dobré), přihrnul jsem hlínu k těm pnoucím z řecka, (jsou už dost vysoké a začaly se pnout po plotu- některé skoro 40 cm). Potom jsem vysel po jednom řádku Gusty a takové drobné černé fazole (snad to budou ty černé Mexické), v řádku to seji dle doporučení paní Jiřiny. Ve třetím řádku jsem dal v rozestupech po 20 cm polský Jas Piekny (měl jsem u něho napsáno Medium, ale nevím jestli to znamená že jsou ta semena středně velká nebo je středně velká rostlina- myslím si, že to budou spíš ta semena). Potom jsem se dal do těch pnoucích, největší semena Jas Piekny, potom ta mastná z trhu, maďarský fazol Lima krásně vybarvený a také ta strakatá semena z trhu. Žádná náročná práce, ale byl jsem tam v poledne a měl jsem toho plné zuby.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Mon May 14, 2018 7:37 pm

Včera jsem vysela do řádků dva balíčky semen fazolí. Gusty a Stalagnit. Očekávám, že přijdou deště.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Mon May 14, 2018 10:58 pm

Jiřina napsal:Včera jsem vysela do řádků dva balíčky semen fazolí. Gusty a Stalagnit. Očekávám, že přijdou deště.

Já taky. Proto ten spěch. Very Happy
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miseku za Sun Jul 15, 2018 6:49 pm

Už sklízíte fazolové lusky? Já jsem dneska dala do mražáku půl kila žlutých (Maxidor) a kilo zelených (odrůda Novores). Mám je letos poprvé.
miseku

Poèet pøíspìvkù : 129

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Sun Jul 15, 2018 9:42 pm

Už jsme měli dvakrát k obědu, jednou na kyselo a podruhé na cibulce se slaninou. Odrůda Gusty.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 569

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Mon Jul 16, 2018 1:33 pm

Gustu jsem už několikrát sklízel o mrazáku a i konzumoval - jednou nakyselo a několikrát vařené v páře s jogurtem, majonézou a koprem nebo česnekem. Dřív jsem tomu nevěnoval příliš pozornost a prostě koupil nějaké fazole. Letos jsem cíleně kupoval Gustu a jsem překvapený velikostí lusků - jsou opravdu delší než na co jsem byl zvyklý. Chuťově to příliš neposoudím, protože nemám přímé srovnání.
padr

Poèet pøíspìvkù : 483

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Sat Jul 28, 2018 3:33 pm

Již 14 dní sklízím Gustu i Stalagnit, Gusta jsou větší lusky, Stalagnit tenčí.- Velikost je větší než minulé roky, letos nám více prší. Vyseto po jednom balíčku do řádku, úroda nadměrná, něco do mrazáku, něco rozdávám, nemám teď moc času z fazolek zkoušet nová jídla.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sat Jul 28, 2018 5:46 pm

Tak u mne nic moc. V tom suchu to moc nerostlo a vodu jsem pro ně neměl. Keříčkové fazole splnily jeden úkol, ověřil jsem si, že v tom koňském hnoji není žádný zbytek herbicicu, Nakonec jsem Gusty ani nesklízel za zelena a seberu ji jen na semena pro příští rok.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Tue Aug 07, 2018 8:26 am

Já jsem vše sklidil a teď čekám, jestli se po deštích rostliny trochu vzpamatují a dají druhou úrodu. S Gustou jsem spokojený, zůstanu u ní i nadále.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Tue Sep 18, 2018 10:08 pm

Po deštích na přelomu srpna a září obě odrůdy fazolek opět zakvetly a zaplodily, dnes jsem sklidila mísu fazolek odrůdy Gusty, Stalagnit ještě ponechám, jsou zatím ještě tenké. J.
Jiřina

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Sep 19, 2018 7:16 am

Tak mně ty fazolky všechny uschly a po dešti jsem je vytrhal, hodil na komposta a záhon zryl. Prakticky jsem sklízel jen jednou, náklady na semena se mně ani nevrátily.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Thu Sep 20, 2018 10:21 am

Mně i přes občasnou zálivku skoro vše uschlo. Teď znovu obráží a kvetou, ale nevím, jestli z toho co bude. Zamraženo mám dost, nechal jsem si i semínka na příští rok. Jen mi schází čerstvé lusky, ty bych teď opravdu uvítal.
padr

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra: