Keříčkové fazole

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Keříčkové fazole

Příspěvek pro Jiřina za Wed Oct 25, 2017 11:21 am

Nevím, žluté jsem nikdy neochutnala. Doma v dětství jsme fazolky nepěstovali, tudíž se nevařily. Malou zkušenost mám ze školní jídelny, tam si je nešlo oblíbit. K pěstování fazolek mne převedla až dcera, snažím se pěstovat kvalitní chutné téměř biopotraviny pro své milované bližní. J.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 585

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Oct 25, 2017 3:24 pm

Díky, zkusím se zeptat na Zahrada.cz. Pochopitelně si k tomu koupím i tu Gusty, kdyby hodně chutnala tak část ke kozumaci a část na semena pro 2019
                   Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1155

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Feb 15, 2018 1:01 pm

Semena keříčkových fazolí už mám doma. Ve velkém balení za 37,- Kč měli 100 g zelené fazolky Novores a za 25,- Kč jsem koupil 20 g té asi nejoblíbenější Gusty. Teď už jen zbývá, aby se budoucí sklizeň vydařila. Už se na to těším.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Mon May 14, 2018 6:12 pm

Já jsem dnes měl na zahradě fazolový den. Okopal jsem dva řádky dříve vysetých keříčkových fazolí Novores (test na herbicidy v koňském hnoji- zatím dobré), přihrnul jsem hlínu k těm pnoucím z řecka, (jsou už dost vysoké a začaly se pnout po plotu- některé skoro 40 cm). Potom jsem vysel po jednom řádku Gusty a takové drobné černé fazole (snad to budou ty černé Mexické), v řádku to seji dle doporučení paní Jiřiny. Ve třetím řádku jsem dal v rozestupech po 20 cm polský Jas Piekny (měl jsem u něho napsáno Medium, ale nevím jestli to znamená že jsou ta semena středně velká nebo je středně velká rostlina- myslím si, že to budou spíš ta semena). Potom jsem se dal do těch pnoucích, největší semena Jas Piekny, potom ta mastná z trhu, maďarský fazol Lima krásně vybarvený a také ta strakatá semena z trhu. Žádná náročná práce, ale byl jsem tam v poledne a měl jsem toho plné zuby.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jiřina za Mon May 14, 2018 7:37 pm

Včera jsem vysela do řádků dva balíčky semen fazolí. Gusty a Stalagnit. Očekávám, že přijdou deště.
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 585

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Mon May 14, 2018 10:58 pm

Jiřina napsal:Včera jsem vysela do řádků dva balíčky semen fazolí. Gusty a Stalagnit. Očekávám, že přijdou deště.

Já taky. Proto ten spěch. Very Happy
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra: