Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Řízky nepřežily zimu

5 posters

Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro Vlasta L. Wed Apr 12, 2017 10:33 am

Loňské zakořenělé řízky jsem napodzim přesadila do větších květináčů, založila do vyvýšeného záhonu a přisypala čepicí kompostu. Teď bohužel ze šesti pouze jeden vypadá, že se snad probudí k životu, taktéž jeden vysazený na místo. Po vysypání řízek i kořeny ztrouchnivělé Sad . Tak byla loňská radost předčasná, nevím, kde soudruzi udělali chybu...

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Re: Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro padr Wed Apr 12, 2017 2:14 pm

Já jsem vloni koupil 3 řízky od Bred-ika a všechny 3 jsou taktéž mrtvé. Spoléhal jsem na další mírnou zimu a místo do skleníku šly rovnou na záhon.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Re: Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro Mirek Thu Apr 13, 2017 6:22 am

Vlasta - Není problém řízky zakořenit, ale udržet je při životě. Vloni mi odcházela jedna sazenice za druhou, letos z pokusných pěti se mi podařilo zapěstovat jen tři.

Padr - z textu není zřejmé kdy byly řízky dány do země. Je lepší nechat je během zimy v chladničce a někdy v březnu namočit na dva dny do vody a pak nechat zakořenit.

Co se řízků týče, tak jich mám po sklepích ještě spoustu, takže mohu věnovat. Odrůdy bych musel sepsat, nevím v jakém jsou stavu, ale předpokládám že jsou ok.

Spoustu zbylých řízků jsem vloni na jaře napíchal do země a už se některé začínají zelenat. Samozřejmě že pro ně nemám místo, takže opět mohu věnovat, ale to by bylo tak na osobní odběr. To jsou situace kdy je mi líto je vyhodit a pak nevím co s nima.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Re: Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro padr Thu Apr 13, 2017 9:44 am

Já jsem sázel již zakořeněné zavoskované řízky, Rošfor vypadal, že je ještě starší (z řízku již měl i výhon).
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Re: Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro Vlasta L. Sat Apr 15, 2017 10:12 pm

Dnes jsem zjistila, že tři řízky, vysazené na druhé zahradě na podzim přímo na místo, přežily a raší. Tak se mi, Mirku přece jen podařilo Julián i Galahad nasadit, teď už jen aby to nezmrzlo. Zjištění- přesazené do kontejneru a založené v záhoně- odešly. Nasazené na místo- přežily. Tak nakonec to ještě dobře dopadlo Laughing

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Re: Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro Ota Tue Apr 18, 2017 11:26 pm

Hmm, letos rizkovani je nejake pomale. Jindy se po 8-10 dnech uz nalevaly pupeny ve vode, letos to trvalo 14-20 dni. Asi tak 1/4 rizku horni ocko vubec nevyrasilo. Nastesti jsem nechal jeste ocko pod nim, takze nektere sazenice proste budou kratsi
Ota
Ota

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 22. 01. 17
Location : Brno - Lisen, Marianske udoli 270 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Re: Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 19, 2017 5:19 am

Ota napsal:Hmm, letos rizkovani je nejake pomale. Jindy se po 8-10 dnech uz nalevaly pupeny ve vode, letos to trvalo 14-20 dni. Asi tak 1/4 rizku  horni ocko vubec nevyrasilo. Nastesti jsem nechal jeste ocko pod nim, takze nektere sazenice proste budou kratsi

Z tohoto důvodu vyslepuji pouze spodní očka.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Re: Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro miroslav Sun Apr 08, 2018 7:12 am

letos jsem řízky napíchal rovnou do země-podobně jako řízky rybízů, onehdá se mi to povedlo, ale možná budou odrůdové rozdíly

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Řízky nepřežily zimu Empty Re: Řízky nepřežily zimu

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru