Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

4 posters

Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro padr Fri Mar 31, 2017 8:49 am

Pěstujete je někdo? Na starém baráku jsem měl veliký keř, moc mi chutnaly. Na novou zahradu jsem si pořídil již 3 keře - Altaj a Amur (bohužel nevím, který je který). Plody jsou moc dobré a hlavně jsou již v květnu - první ovoce. Teď již jsou keře v plném květu a včera jsem na nich viděl spoustu čmeláků. Na fotce samozřejmě není nai jeden Smile
Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Img_2014
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro padr Sun May 07, 2017 5:53 pm

Tak hlásím dnes první sklizené plody na kamčatské borůvce. Jde o Amur nebo Altaj (mám je vedle sebe a nevím, který je který).
Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Cameri13
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro padr Thu May 10, 2018 10:39 am

Letos dozrály zimolezy o skoro týden dříve. Sklízíme ze 3 keřů cca 2 hrstě denně, ale je to bída. Plody jsou menší, schází jim voda, navíc výhony trošku omrzly na začátku dubna.
Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Img_2014
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro padr Fri Apr 26, 2019 12:59 pm

Letos si kamčatské zimolezy pospíšily, už sklízíme první plody.
Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Img_2049
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro padr Sat Apr 25, 2020 12:08 pm

Je to tu sice one-man-show, nicméně mi to nedá - první sklizené plody 25.4. Je to pouze na větvích, které jsou opřené o skleník, nicméně i to potěší. Vloni jsem dokoupil 2 nové rostliny a vypadá to, že letos snad i ochutnám.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro Catka Sat Apr 25, 2020 12:49 pm

Taky mám v plánu si nějaké tyto borůvky pořídit, pokukuji po ruských odrůdách s velikými plody. Líbí se mi kupříkladu Wojtek čukotská borůvka a Doczenský Velikan. Snad je někde seženu.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro Mirek Sat Apr 25, 2020 2:11 pm

padr napsal:Je to tu sice one-man-show, nicméně mi to nedá - první sklizené plody 25.4.  Je to pouze na větvích, které jsou opřené o skleník, nicméně i to potěší. Vloni jsem dokoupil 2 nové rostliny a vypadá to, že letos snad i ochutnám.

Já se o tuto rostlinu jednu chvíli zajímal když jsem kupoval borůvky. Slečna v zahradnictví mi řekla, že zimolez chutná do té doby než se ochutná borůvka. Opravdu je to takový rozdíl?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro sasman Sun Apr 26, 2020 8:33 am

zimolez je obecně dost kyselý, přestože existují odrůdy, které jsou sladkokyselé (ty ale zase méně plodí). Kanadské borůvky jsou chuťově určitě lepší, ale zimolez plodí mnohem dříve. Osobně mám ale zimolez radši než "obyčejný"/standardní červený rybíz.

Já mám zimolezy rád, ale objektivně je výhodou zimolezu jen ranost a to, že nepotřebuje kyselou půdu....
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro Catka Sun Apr 26, 2020 9:41 am

Mám kamarádku, která má na zahradě obrovskou kamčatskou borůvku a spoustu plodů zamrazí. Hodně jí tohle závidím. Je to první drobné ovoce nadupané vitamínama. Já jsem měla kdysi malý keřík a plody mi chutnaly. Někomu třeba nechutná muchovník, mně ano a je taky naprosto nenáročný. Nemusím vláčet z obchodu metráky rašeliny.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro padr Thu Apr 30, 2020 4:39 pm

Rozdíl to určitě je velký - zimolezy jsou menší, méně výrazné, měkčí. Je to drbačka se sbíráním, ale stejně jsem si pořídil vloni 2 nové keře - tak brzy prostě není vůbec nic, další bude snad rybíz/angrešt, ale až za měsíc. A takový Olešnický tvaroh s kamčatkama, cukrem a ořechy je prostě pochotka, na kterou se těším od Vánoc.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) Empty Re: Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru