Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co jste si dnes dobrého uvařili

+10
Zdenci
Catka
MrBig46
Vlasta L.
Uďa
Mashell
Mirek
J.R.
miroslav
padr
14 posters

Strana 4 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jun 28, 2017 5:59 am

Pochopitelně to co je na obrázku jsem si neuvařil dnes, ale včera večer. Bohužel než jsem si to stačil vyfotit, tak si z toho manželka odebrala dobrou třetinu a tak jsem to musel přeskládat. Nakonec jsem to všechno ještě do desíti večer spořádal. Nemohu vidět nějaké jídlo na kuchyňské lince, aniž bych si když jdu kolem něco z něho nevzal.
Jak jste jistě všichni poznali jsou to cukety v trojobalu s přídavkem sušeného česneku do mouky. K tomu jsem měl salát z Římského salátu Gelbus (výborný), se slaninou a sladkokyselou zálivkou. Do jedné várky cuket jsem místo česneku přidal prášek z uzených chilli papriček. Chuť to trochu pozvedlo, ale chtělo by to přidat trochu víc. Vypadá to, že budu mít hodně pálivých paprik, tak abych se připravil na uzení- použití na cukety se nabízí. Very Happy
Vladimír

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 DSCN0743
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Wed Jun 28, 2017 4:17 pm

Vzhedem k tomu , že jsem dnes neobědvala a do včil nic nestihla sníst, tak mi při pohledu na ten obrázek ukápla slina. Kdo mi udělá takové nádherné placičky? Jdu utrhnout nějakou cuketu a nažhavit friťák.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jun 28, 2017 5:54 pm

Píšeš placčky, ale jistě víš že to nejsou placičky, ale cukety v trojobalu. Do mouky přidávám sušený česnek.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Wed Jun 28, 2017 6:33 pm

Tak pro srovnání moje verze smažených cuket a okurkový salát. Letos jsem věnovala spoustu lásky ( jak by řekla Eva) okurkám a ony se odvděčily mimořádnou úrodou. Něco na té lásce bude, ale já momentálně miluju smažené cukety. Místo strouhanky jsou drcené cornflakes, strouhanka došla.
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 P1040678
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Thu Jun 29, 2017 10:13 am

My jsme si včera udělali z cuket a patizonů ragú. Použil jsem do něj i cibulky, které jsem vytrhal při jednocení. Je to moje oblíbené letní jídlo, zvlášť, pokud je dost ostré. Zatím používám vlastní chilli pastu, ale už se těším na čerstvé chilli.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jun 29, 2017 11:15 am

Recept by nebyl? oMmentálně asi žádný přebytek cuket nebude, protože manželka chce dělat v sobotu kačenu s cuketovým zelím, ale hned potom bych si to ragů zkusil, mám rád také ostré a udělal bych si to jen pro sebe.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Thu Jun 29, 2017 1:02 pm

Cuketu nakrájím na kostky (2-3 cm), vrhnu na pánev s olejem a smažím do změknutí. V té době se již začínají objevovat hnědé flíčky na cuketách. Přidám nahrubo nakrájenou cibuli (na měsíčky, šalotku jsem jen rozpůlil) a česnek. Chvíli spolu smažím, cuketa začne hnědnout a cibule měknout. Přidám rajčatový protlak a chilli pyré, cukr a balzamikový ocet. Bohužel obojí podle chuti a od oka. chvíli spolu prohřeju, aby se vše obalilo v tom protlaku, a servíruji. Nejlépe s chlebem s máslem.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jun 29, 2017 4:50 pm

Díky. jistě co nejdříve vyzkouším a dám vědět jak mi to chutnalo.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Fri Jun 30, 2017 6:36 pm

U nás doma se žije velmi asketicky a já s tím souhlasím, obvykle. Dnes jsem přišla z práce hladová jako vlčák a v lednici svítilo světlo na trochu uvařené cizrny a pohanky plus jedno vejce. Tak jsem nastrouhala cuketu, podrtila cizrnu, přidala pohanku, vejce a solamyl, posolila a dodala nějaké pálivé koření na kuře. Usmažila jsem placičky a dekoraci tvoří rajče White Sugar, které není bílé a naprosto dokonalý, křupavý Little Gem salát. Chutnalo to úžasně. Náklady téměř nulové, což potěšilo hlavně manžela, kterého občas podezírám, že má židovské předky.
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 P1040681
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Sun Jul 02, 2017 9:10 pm

Já se zatím k pohance neprojedl, pořád ji nepříjemně cítím v každém jídle (nosem i jazykem).

Dnes jsme měli první den, kdy jsme si všichni mohli dát rajčata bez omezení. Manželku jsem nepřesvědčil, že kumato ještě není zralé, tak jsme ho také ochutnali. Nezralé bylo, zelená semena i osemení, ale i tak bylo velice chutné.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Sun Jul 16, 2017 5:02 am

padr napsal:Cuketu nakrájím na kostky (2-3 cm), vrhnu na pánev s olejem a smažím do změknutí. V té době se již začínají objevovat hnědé flíčky na cuketách. Přidám nahrubo nakrájenou cibuli (na měsíčky, šalotku jsem jen rozpůlil) a česnek. Chvíli spolu smažím, cuketa začne hnědnout a cibule měknout. Přidám rajčatový protlak a chilli pyré, cukr a balzamikový ocet. Bohužel obojí podle chuti a od oka. chvíli spolu prohřeju, aby se vše obalilo v tom protlaku, a servíruji. Nejlépe s chlebem s máslem.

Tak jsem si včera udělal to ragů, dokonce chutnalo manželce. Jen ochutnala a já jsem všechno spráskal na posezení. n jsem tam zapomněl dát nějaký cukr, ale vůbec mně nechyběl. Very Happy
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Sun Jul 16, 2017 8:15 am

U nás klasika pečená všechna možná zelenina s balkánským sýrem. Vypocená kolečka lilků a cukety, kozí rohy, cherry rajčátka, cibulka, plátky slaniny, to vše na plechu s olivovým olejem, a až se zelenina zapeče tak se v závěrečné fázi přidá balkán.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Mon Jul 17, 2017 3:38 pm

Já jsem zkoušel smažené papriky - mám Shishito (nepálivé, kulatá špička plodu) a Pimienta se Padrón (pálivé s proměnným palem, špičaté)
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Cameri17
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Cameri15
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Cameri16

Nějak jsem asi vyšel z formy, ten Padron pálil jak čert až jsem se zapotil. Jinak chuťově pečená paprika, příště je zkusím i přikořenit (jen jsem je zakápnul citronem). Spíš musím vymyslet jak to udělat, abych pak nemusel uklízet půl kuchyně od oleje.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jul 19, 2017 7:02 am

Já jsem včera posbíral něco přes čtyři kila těch rajčat z pařeniště. Něco si vzal syn (asi tak kilo) a ze zbytku jsem udělal omáčku (dnes ji musím ještě dodělat). Manželka dostala za úkol upéct plněné papriky a bude zase něxo k obědu.
Vůbec, mám letos s tím teplým počasím velký problém. Všechna rajčata zrají hrozně brzy a já nevím co s nimi. Počítal jsem s tím, že rajčata z pařeniště budou jediná zralá v období od půlky června do půlky července, potom začnou postupně česká (Stupické, potom Start F1, Toro F1...Orkádo) a někdy začátkem srpna bifteková rajčata. Zatím to vypadá tak, že půlku pohovky v boudě mám obsazenou dózami s českými rajčaty (která jsem zatím nestačil ani ochutnat natož nafotit a něco k nim v angličtině napsat) a už začínají zrát bifteky a velká srdce. Asi budu muset od každé české odrůdy vybrat pět plodů, ty si donést domů a dát se do degustace a focení. Bude to masakr. Potom už budu sbírat ta česká rjčata do jednoho kbelíku.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Mon Jul 24, 2017 8:12 am

Tak v pátek jsem fotil nějaká bifteková rajčata také v řezu. Tři velká rozřízlá srdce (Ludmila´s Pink heart, Kukla´s Portuguese Heart a Anna Russian- dohromady tak asi 3/4 kg ) jsem vzal odpoledne do hospody a nabídl dvěma kamarádům na ochutnání. Ony rajčata nejsou to pravé k pivu, ale docela jim chutnala a zbytek si jeden z nich odnesl domů. Doma v ledničce mně zbyla ještě nějaká přepůlená rajčata a tak jsem si poprvé v životě udělal salát Caprese. Měl jsem pro mne zatím neznámý biftek Wayahead super a jeden oblíbený americký Big Beef F1. V lednici měl syn sýr Zottarela, mám nějaký virgin olivový olej a tak to vaření nebylo nijak těžké. Čerstvou bazalku letos nemám, ale nějak mně nechyběla. Moc jsem si pochutnal a asi to nebylo naposledy, co jsem si to dělal. Zpracování jednoduché, chuť vynikající.
Vladimír
PS.:Momentálně se znovu rozpršelo, doufám, že to není naposledy. Rád bych už vyměnil cestu na zahradu za nějakou cestu do lesa na houby. Very Happy
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Zdenci Mon Jul 24, 2017 11:33 am

Caprese už neděláme jinak než z cherry rajčátek a je to taková hra chutí. Sýr na kousky, rajčátka na půl, bazalka, sůl pepř a extra virgin. Foto sice starší, ale děláme to pořád stejně.Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 04092014854
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jul 27, 2017 8:48 am

Včera odpoledne jsem si udělal pečenou rajčatovou omáčku. Je to něco jiného než naše rajčatová omáčka. Hustá konzistence, spíš na špagety, rychlá příprava a mňam. Byla to jen taková zkouška, dnes budu pokračovat. Udělám ji ze všech rajčat, která jsem ještě sklidil z toho pařeniščtě- 10 l kbelík, něco tam ještě zbylo, ale nevím jak to s těmi zbytky dopadne, pokud bude dál pršet.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Thu Jul 27, 2017 11:25 am

To jste ty rajčata pekl v troubě jako na sušení jen na vyšší teplotu a pak rozmixoval na omáčku?
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jul 27, 2017 11:40 am

Ne, v troubě jsem je nepekl. Pekl jsem v takovém peečícím hrnci, který koupil syn u nich ve výprodeji za směšnou cenu. Fotku jsem měl připravenou, jen jsem ji tady zapomněl přidat. Vaření jednoduché, dá se to hrnce, teplotu jsem nastavil na 180 °C a zapnul. Dvakrát nebo třikrát jsem to promíchal (aby se to na dně nepřipálilo) a za půl hodiny to bylo hotové. Ještě tento týden chci v tom udělat to ragů dle Vašeho receptu. Už se těším.
Vladimír

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 DSCN1228
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Sat Jul 29, 2017 7:29 pm

U nás všichni milujeme pizzu a tak jsem se nechala přemluvit a několik kusů dnes vyrobila. Byla jako vždy vynikající, ale drobná připomínka přece jen zazněla, to rajčatové sugo jsem neměla tolik sladit. Jenže já do něj žádný cukr nepřidávala, tak sladká rajčata se mi letos urodila. Velké sucho a vysoké teploty způsobily, že letošní rajčata mají velmi koncentrovanou sladkou chuť.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Zdenci Sat Jul 29, 2017 10:08 pm

My jsme měli také pizzu k obědu, sice u Ferdinanda v Třešti, ale byla vynikající. Doma jsem rozpálil kámen a k večeři ugriloval brambory, lilek cuketu, papriky plněné nivou, oštěpok a vajíčka. Ani maso nemuselo být a náramně jsme si pochutnali.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Sun Jul 30, 2017 6:25 am

Catka napsal:U nás všichni milujeme pizzu a tak jsem se nechala přemluvit a několik kusů dnes vyrobila. Byla jako vždy vynikající, ale drobná připomínka přece jen zazněla, to rajčatové sugo jsem neměla tolik sladit. Jenže já do něj žádný cukr nepřidávala, tak sladká rajčata se mi letos urodila. Velké sucho a vysoké teploty způsobily, že letošní rajčata mají velmi koncentrovanou sladkou chuť.

Jani, tu pizzu si děláš úplně celou včetně těsta? Pokud ano, tak by mně zajímal recept na to těsto. Pokud ne, tak by mně stačil recept na to sugo a také to co na tu pizzu dáváš. Vlastně mne zajímá všechno jak to děláš. Ten hrnec co mám je totiž určený především pro pečení pizzy. Díky
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Sun Jul 30, 2017 8:52 am

Pizzu dělám kompletní včetně těsta. Stačí 300g hladké mouky,1 lžička soli, 1 lžička sušeného droždí, 1 lžíce olovového oleje a 200ml teplé vody. Vypracuji hladké těsto a rozdělím na dva bochánky, z každého pak na pečícím papíru vyválím kulatou pizzu. Na sugo potřebuji velikou cibuli, jednu mrkev, česnek, někdy přidám malou červenou řepu, nové koření, celý pepř, někdy kousek skořice, ocet, sůl, cukr a rajčata. Vše dávám podle oka a podle chuti, nelze udělat chybu. Vše povařím a rozmixuji. Ani kousek cukety není na závadu. Na pizzu rozprostřu sugo a na tento základ kladu různé dobroty, většinou na objednávku. Dcera chce 4 druhy sýra, syn nějakou uzeninu a olivy, neteř má ráda kukuřici. Pizzu vkládám do rozpálené trouby na 230`C a peču do zrůžovění okrajů. Je vynikající!
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Sun Jul 30, 2017 4:07 pm

Teď odpoledne jsem fotil řezy rajčat- Amana Orange, Brutus, Big Boy F1, Seak Sandwitch a Roteňo Andalucia. Po focení mně zbyl cca 1,2 kg nakrájených rajčat a tak budu muset udělat rajčatový salát. Žádný recept neznám, tak tam jen přidám trochu cibule a zaliji olivovým olejem, sl, pepř. Máte někdo nějaký nápad jak bych to mohl zpestřit?
Vladimír
PS.: Tu pizzu zkusím, jen musím ještě pohledat varianty co dát na ni nahoru
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Sun Jul 30, 2017 4:45 pm

Jednoho dne k večeru nás naprosto nečekaně zaskočila návštěva a to je pro mě, vzhledem k našemu stravovacímu minimalismu, situace velmi nepříjemná. Tak jsem nakrájela svoje luxusní rajčata na plátky, proložila plátky zottarelly a lístky bazalky, nakrájela jsem sušená rajčata na kousky a smíchala s jedním nakrájeným grilovaným kuřecím prsem a touto směsí jsem posypala nachystaná rajčata, zakápla jsem to kapkou balsamika a olejem ze sušených rajčat. Tato variace na salát caprese mi vysloužila řád zlaté vařečky. Dokonalé domácí housky byly třešničkou na dortu.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 4 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru