Co jste si dnes dobrého uvařili

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek za Sat Jul 30, 2016 5:27 pm

Člověk je od přírody všežravec a je potřeba stravu kombinovat, toho se držím já. A copak jsem dnes jedl? Kafe, rajčata, palačinky s domácí jahodovou marmeládou, ovocné pivo, meloun (kulajdu jsem vynechal kvůli kopru), teď si dám další kafe s mlékem a makovým štrůdlem, a k večeři mne čeká zapečený lilek s paprikami, rajčaty a balkánským sýrem, k tomu si nakrájím hadovku a zakapu dýňovým olejem, možná i nějakou cibulku. Pak si sjedu zakoupit pražená dýňová jádra, k nim si otevřu vychlazené pivíčko nebo si namíchám bechera s limonádou. Kurňa, jak se tak na tu skladbu dívám, tak budu mít co dělat abych se pak nepo... Very Happy Very Happy Very Happy
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1897

Zobrazit informace o autorovi http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sat Jul 30, 2016 5:53 pm

Já jsem dnes zahájil jako každý den velkým hrnkem s černou kávou, asi za dvě hodiny jsem měl dva sádlem namazané chleby s plátky rajčete (tentokrát oranžové Orange Strawberry). K obědu jsem měl mrkev s brambory a pořádný kus pečeného bůčku (nevařil jsem nic, jen dělal pomocné práce- strouhání mrkve a škrabání brambor). Odpoledne jsem si dal rybí salát (Varmuža) se dvěma rohlíky a teď mám před sebou půllitr vychlazeného Zlatopramenu a dalšího turka. Moc zdravého jsem dnes nejedl, ale všechno mně chutnalo a to je pro mne nejdůležitější. Večer asi také nebude nic dietního. Very Happy
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1232

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Sat Jul 30, 2016 7:22 pm

tak kdyz to chválí i tchyne tak to je co říct Very Happy jinak zajimava kombinace ingrediencí!

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 523

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sun Jul 31, 2016 12:47 pm

Dnes jsem vařila první letošní dýňovou polévku. Chuť jsem posunula směrem k orientu-zázvor, kurkuma,římský kmín, koriandr a špetka skořice. Jedno jsem dnes pochopila-mám výrazný kulinářský talent. Všichni se olizovali, tchýně nejvíce.
Catka

Poèet pøíspìvkù : 638

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Sun Jul 31, 2016 12:49 pm

ta skořice je zajimavym komponentem v pokrmu, u nas se casto dela s kari a chilli a trochou zázvoru, nebot ja mohu i hodne palive, ale v tomto se spokojim i s mene palivou verzí pro novorozence Very Happy

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Aug 06, 2016 7:12 pm

Rajčata se dolaďují a já už ujídám, kuřecí křidýlka budou za chvíli. Razz

Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sun Aug 07, 2016 12:21 pm

Ráno jsem si uvařil klasiclý český sendvič- chleba se sádlem a plátek rajčete.odpoledne se chystám uvařit svačinový salát z rajčat rozpůlených pro focení. Dávám tam ještě trochu uzeniny, plísňový sýr, cibuli a trochu majolky.  Very Happy
               Vladimír

Naposledy upravil MrBig46 dne Sun Aug 07, 2016 12:27 pm, celkově upraveno 1 krát
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1232

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Fri Aug 19, 2016 1:29 pm

Dnes k obědu jsem si vyrobila dýňové rizoto s mangoldem a žlutými cherry rajčátky. Místo šafránu jsem použila lístky měsíčku. Barevně dokonalé a chuťově ještě lepší.Neměl kdo hodnotit, bohužel.Tchýně už odjela,bohudík.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Fri Aug 19, 2016 3:45 pm

To je dezert? Very Happy A pak jste se vrátila tančit na palouk. Laughing
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Aug 20, 2016 6:27 am

Ano, za normálních okolností si chodím na palouk zatančit často, je to vynikající proti stresu a všem vřele doporučuji. Jenže je to teprve krátce, co mi sundali sádru, a tak jsem ráda, že můžu trochu normálně popocházet.Tanečky musí počkat.Dokonce si jeden takový palouček hodlám zřídit na zahradě.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sat Aug 20, 2016 10:18 am

Včera při prohlížení Catky rýžového nákypu s kytkami jsem spolykal misku pálivýho guláše z hovězí klišky zahuštěný vlastními rajčaty a paprikami. Příloha žluté noky z domácích vajíček, maso 5x5x5cm se jen rozplývalo a noky klouzali do krku sami ani jsem nemusel kousat. Very Happy
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Sat Aug 20, 2016 8:03 pm

Dnes jsem mel k obedu kralika na smetane. Vzhledem k tomu, ze jsem mel bezlepkovou snidani, dal jsem si 8 knedliku.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1526

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro miroslav za Sun Aug 21, 2016 10:13 am

Katko, jídlo vypadá excelentně, hned sem dostal chuť, ja ted hodne delam lilkovy salat - v podstate jen rozinky a slunecnice a je to bomba Smile

miroslav

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Thu Aug 25, 2016 4:52 pm

Teplota se i v tuto hodinu ještě blíží třicítce a žízeň je veliká a spolu s chutí na něco sladkého mě přiměly vyrobit si džusík. Vzala jsem vlastní jablka, hrozen, dýni, limetku a meduňku. Pár kostek ledu a výsledek je boží! Na zdraví!
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Thu Aug 25, 2016 5:43 pm

Já zůstal u vychlazené, včera sklizené klasiky.

Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sat Oct 15, 2016 2:20 pm

Protože jsem málo vysušil rajčata tak mi v olivovým oleji vykvasily. Sice to asi bylo zdraví, ale strašně kyselý tak jsem je rozmixoval tyčovým mixerem a vznikla hustá pasta jako protlak. Jednu sklenici jsem měl "čínu" tak jsem přidal chilli pastu, wassabi, ústřicovou omáčku, (sojovka mi došla). Druhou sklenici jsem měl "italskou" přidal jsem sardelky, sušenou chilli, česnek, olivy a italský bylinky. Je to žrádlo taký dip.
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Oct 15, 2016 5:16 pm

Zní to teda hodně šíleně, ale pokud se to dá jíst tak proč ne. Mě rajčata nevykvasila nikdy, ale já je suším pro jistotu fest. U nás dnes byla v hlavní roli opět červená řepa a karbenátky z ní se mi povedly. K tomu bramborovo-dýňové pyré. Ještě se chystám na dýňový cheescake. Mám teď dýňové období a snažím se je nacpat kam se dá.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Uďa za Sat Oct 15, 2016 5:52 pm

V kombinaci s TÍMTO to bude na pizze nebo špagetách bašta.
Teplota uzení 22-27°C.
Uďa

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Oct 15, 2016 6:33 pm

Pro masožrouty jistě lahůdka. Vrátím se k dýním. Vždy jsem semena dýní vyhazovala jako nezpracovatelná. Tentokrát jsem je důkladně vyprala, cca 10 minut povařila a nechala usušit. Na rozpálené pánvi s trochou olivového oleje upražila. Trochu to střílelo, ale výsledek je dokonalý, zejména k dobrému vínu. Velmi chutný zdroj zinku, který my krátkozrací tak potřebujeme.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Sat Oct 15, 2016 6:44 pm

Já už několikrát zkoušel osmažit/upéct semínka z dýní nebo cuket, ale buď byly vlhké a nekřupavé nebo černé a spálené. Ale povařit je nejdřív mě nikdy nenapadlo, určitě vyzkouším.
padr

Poèet pøíspìvkù : 483

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Oct 15, 2016 6:49 pm

Zajímavá úprava jáder (tak se u nás říká semenům dýně), já jich za poslední 3-4 týdny upražil asi 20 litrů a před chvílí vylůpal poslední dávku. Semena neperu, na 10 litrů jáder asi kilo soli (někdo dává i česnek), nechám minimálně 24 hodin naležet za občasného promíchání a pak do trouby na plech na upražení. Slupka semena nesmí být přepálená ale ne bílá, jádro po vylousknutí zelené, někdo před sušením jádra proplachuje (já ne), mohou před pečením strávit den na slunci aby obeschla (pak pečení netrvá tak dlouho). Jsem schopen spráskat na posezení litr pražených jader jako nic, je to pro mne jednička ze všech pochutin.

PS: už mám zase dýňový absťák, přestože mne jazyk z louskání pálí Razz. Po neděli vyrazím ke známému na zbytek dýní.....
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Oct 15, 2016 6:56 pm

padr napsal:Já už několikrát zkoušel osmažit/upéct semínka z dýní nebo cuket, ale buď byly vlhké a nekřupavé nebo černé a spálené. Ale povařit je nejdřív mě nikdy nenapadlo, určitě vyzkouším.

Vybraná a naložená semena jdou na plech do trouby na několik hodin při pootevřených dvířkách. Ze začátku dávám 120-130°, ale jen do doby než za pravidelného promíchání obeschnou, pak snižuji teplotu na 70-80° a dosušuji až jsou semena "tvrdá". Musí se to hlídat, chce to grif a není to práce na chvíli. Litr domácích pražených jader se u nás prodává za 75,- a syrových za 45,- Kč, ovšem je to hned pryč a je to vzácnost.
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Oct 15, 2016 7:02 pm

To povaření má patrně za následek ten efekt, že se jádra nemusí po upražení loupat a to se mi na tom moc líbí. Krásně to křupe.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mirek za Sat Oct 15, 2016 7:53 pm

To jíte i se šlupkou?
Mirek
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Sat Oct 15, 2016 8:12 pm

Ano, i se šlupkou. To mě na tom právě děsně baví,bezodpadová technologie a je to vynikající. Pokud jsem jádra upražila málo usušená,byla slupka tuhá, ale dnes jsem dělala jádra dokonale usušená a velmi mile mě to překvapilo. Slupka na tom bylo to nejlepší. Musela jsem je ovšem pražit pod poličkou, protože to střílelo po celé kuchyni.
Catka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolení tohoto fóra: